Sağlık

1000 Kalorilik Diyet Nedir? Nasıl Yapılır?

21 Eylül 2018 - 19:54:54
1000 kalorilik diyet nedir? Nasıl yapılır?

1000 kalorilik diyet, kişilerin metabolizma hızlarında hıza bağlı olarak kısa süre içerisinde kalori yakmaya yardımcı olan bir zayıflama yöntemidir.

1000 Kalorilik Diyet Listesi Nedir?

Kilo vermek isteyen birçok kişi zayıflamak için etkili yollar aramaktadırlar. 1000 kalorilik diyet listesi yaklaşık 2-3 gün içerisinde etkili kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Zayıflamanın yeni bir yöntemi olarak sunulan bu diyet listesi aç kalmadan zayıflamayı sağlamaktadır. Sağlıklı kilo vermek için kalori yakımının dengeli olması gerekmektedir. Gün içerisinde aldığınız kalorinin yaktığınız kaloriden az olması gerekmektedir. Ancak böyle bir durumda vücut yağ yakmaya başlamaktadır.

1000 Kalorilik Diyet Nasıl Yapılır?

Son günlerde birçok kişinin uyguladığı 1000 kalorilik diyet listesinde tok tutucu yiyecekler yer almaktadır. Genel olarak sebze ve yeşillik ağırlıklı bir diyettir. Bu diyette etten alacağınız vitamini bakliyatlardan almanız sağlanmaktadır. 1 gün eğer et yediyseniz ertesi gün nohut ya da mercimek yemeniz gerekmektedir. Bir gün sabah kahvaltısında peynir yediyseniz ertesi gün yumurta yemeniz gerekmektedir. Yeşil çay kahvaltılar da sindirimi düzenlemek için kullanılmaktadır. Genel olarak yiyecekler yağsız olmaktadır. Buğday ekmeği tüketmek kalori yakma açısından daha önemlidir. 1000 kalorilik diyet listesinde dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur meyve tüketimidir. Meyve tüketimi her gün farklı tatlarda olmalıdır. Yoğurt ve salata tüketimi diyetin destekçisi olmaktadır. Bu diyeti uygularken aynı zamanda yağ yakmaya yönelik fiziksel aktiviteler yapmaya özen gösteriniz.

1000 Kalorilik Diyetin Faydaları Nelerdir?

Bu diyet listesi metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak kalori yakımının gerçekleşmesini sağlamaktadır. Sindirim hızı ve metabolizmanın dengeli çalışması kilo verme süreci için oldukça önemli etmenlerdir. Bu diyet 3 gün boyunca uygulanmaktadır ve 3 gün içerisinde dengeli beslenme sağlayarak vücudun kilo vermesini sağlamaktadır. Hem tüm vitaminleri almanızı hem açlık hissi yaşamamanızı hem de yağ yakımının hızlanmasını sağlamaktadır. Bu diyeti kimi diyetisyenle 3 gün uygulatırken kimileri 7 gün uygun görmektedir. Burada asıl önemli olan kişinin vücut yapısıdır. 1000 kalorilik diyeti uygulamadan önce bir diyetisyenden bilgi almanız faydalı olacaktır.

1000 Kalorilik Diyetle Kaç Kilo Verilir?

Kilo verme miktardı ve hızı kişinin hem kilosuna hem de vücut yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu diyet kısa sürede kilo verme sağlamaktadır. Fakat bunun için bir miktar belirtmek çok doğru olmamaktadır. Kimisi çok hızlı bir şekilde kilo verebilirken kimisi daha yavaş zayıflamaktadır. Ama şunu iyi bilmek gerekir ki bu diyeti uyguladığınız zaman mutlaka etki göstermeye başlayacaksınızdır. Fakat öncesinde kilo almanıza neden olan önemli bir sağlık probleminizin olmadığından emin olmalısınız.

1000 Kalorilik Diyet Listesi ile Zayıflayanlar

Son günlerde en çok tercih edilen 1000 kalorilik diyet listesi ile zayıflayanların yorumları incelendiğinde insanların bu yöntemden ne kadar memnun kaldıkları gözlemlenmektedir. Özellikle diyeti uygularken aynı zamanda fiziksel birtakım aktivitelerde bulunan kişiler daha etkili zayıflamaktadırlar. Sağlıklı beslenme olanağı sunan bu diyet sayesinde kısa bir süre içerisinde etkili olarak zayıflama sağlayabilirsiniz.

1000 Kalorilik Diyet Sağlıklı mı?

Bu diyetin içerisinde olması gereken besinlerden bahsedildiğinde aslında bu yiyeceklerin ne kadar sağlıklı olduğu göze çarpmaktadır. Kilo almaya neden olan faktörlerin en başında dengesiz beslenme gelmektedir. Bu diyet dengeli ve düzenli beslenmeyi sağlamktadır. Tok tutucu özelliğinin yanında ayrıca vitamin ve mineral açısından yüksek olan yiyecekleri barındırmaktadır. Bu sayede hem kalori yakıp hem de bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Bu nedenle 1000 kalorilik diyet listesi hem sağlıklı hem de kilo vermeye yardımcı bir yöntem olarak nitelendirilmektedir.

Yorumlar
Neslihan Polat 21 Eylül 2018 - 20:04:54 Ben 1000 kalorilik yüksek protein diyeti uygulamıştım. Bu diyet sayesinde sağlıklı bir şekilde kilo verdim diyebilirim. Yaklaşık olarak 1 hafta sürdü ve uzman bir diyetisyen desteği aldım. Çok kilolu değildim ama vermem gereken kilolar da vardı. Denemeniz faydalı olur.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: