Diyet 21 Mart 2021 - 23:01:54

14 Günde 14 Kilo Verdiren Japon Diyeti Nedir? Zayıflatır mı? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

14 Günde 14 Kilo Verdiren Japon Diyeti Nedir? Zayıflatır mı? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Japopn diyeti; oldukça katı bir beslenme programı olan ve vücutta kıza süre içerisinde etkili kilo veriminin oluşmasına yardımcı olan 14 günde 14 kilo vermeyi vadeden bir zayıflama yöntemidir.

Japon Diyeti Nedir? Nasıl Olur?

Beslenme tarzı ile obezitenin en az görüldüğü ülke olan Japonya'nın beslenme yönteminin uygulandığı Japon diyeti, kalorisi düşük ve doymuş yağ asidi içermeyen yiyeceklerin tüketildiği bir zayıflama programıdır. Yağ ve şeker oranı oldukça düşük olan besinlerin tüketildiği diyette öğün araların ise sadece su tüketimine izin verilmektedir. Günde en az 8 bardak su tüketiminin gerekli olduğu japon diyeti yağ yakımına yönelik bir içeriğe sahiptir.

7 gün içinde 7 kilo, 14 günde 14 kilo vermeyi hedefleyen japon diyeti listesi, metabolizma hareketlerinin değişmesine ve hızlanmasına etki etmektedir. Metabolizmada yavaşlama meydana getirebilecek olan şeker, tuz ve alkol gibi şeylerin tüketilmesi kesinlikle yasaktır. Oldukça katı bir diyet olan bu beslenme programın uyulduğu zaman kişi kısa süre içerisinde etkili zayıflama sağlamaktadır. Bu bir nevi vücutta şok etkisi olarak nitelendirildiği için pek çok diyetisyen tarafın önerilmemekte ve hatta sağlıksız bulunmaktadır.

Japon Diyeti 14 Günde 14 Kilo Zayıflatır mı?

Her insanın metabolizması farklı işlemektedir. Metabolizması yavaş olan kişilerde kilo alımı sıkça meydana gelirken, hızlı olan kişilerde ise bu durum daha farklı işlemektedir. Japon diyeti tek öğün yöntemine dayanmaktadır. Bu durum bazı uzmanlar için sağlıklı bulunurken bazıları için sağlıksızdır. Metabolizmanın hızlanmasını baz alan bir zayıflama yöntemi olan bu diyeti uygularken kurallara uymanız gerekmektedir. Örneğin bu sabah saat 8 de kahvaltı yaptıysanız yarın sabah da aynı saatte kahvaltı yapmanız gerekmektedir. Bunun yanında öğünlerin değişiklik göstermemesi ve benzer gıdaların tüketilmesi gerekmektedir. Katı bir diyet programı olduğu için herkese uygun değildir. Bu nedenle uygulamadan önce doktordan bilgi ve onay alınmalıdır.

14 günde 14 kilo verdiren diyet olarak nitelendirilen japon diyetini uyguladıktan sonra da beslenmenize dikkat etmelisiniz. Eğer farklı şekilde beslenirseniz vermiş olduğunuz kiloları tekrardan alabilirsiniz. Diyet sırasında yediğiniz besinlere paralel yiyecekler tüketmelisiniz. Böylece kilonuzu korumaya devam edebilirsiniz. Eti balık, tavuk ve yeşillik gibi ürünlerin bulunduğu bu diyet kişiye özel olarak uzman bir doktor ya da diyetisyen tarafından hazırlanmalıdır. Bu şekilde kilo verimi daha sağlıklı olabilmektedir.

Japon Diyetinin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Diyetler vücudumuzun dinlenme aşaması olarak görülen beslenme programlarıdır. Öyle ki sağlıklı beslenme programı uygulayarak organlarımızın dinlenmesini sağlayabiliriz. Japon diyeti zayıflayanlar hızlı kilo verdirdiği için kişinin kontrollü uygulaması gerekmektedir. Çünkü hızlı kilo verimi vücudu zorlayabilir ve farklı hastalıkların oluşumuna zemin hazırlayabilir. Bölgesel olarak zayıflamayı sağlayan bu diyet yan etki görmeye de sebep olabileceğinden dikkatli uygulanmalıdır ve mutlaka diyetisyen desteği alınmalıdır.

Japon Diyetini Yapanlar ve Zayıflayanlar

Son zamanlarda sık sık görülen japon diyeti yapanların yorumlarının bazıları olumlu iken bazıları olumsuzdur. Her diyet kişiye özel olmalıdır. Verimli bir kilo verimi ancak bu şekilde gerçekleşir. Sizler de uygulamak için öncelikle iyice araştırmaya ve yan etkileri hakkında bilgi sahibi olmaya özen gösteriniz.

  • japon diyeti
  • japon diyeti nedir
  • 14 günde 14 kilo
  • japon diyetinin faydaları
  • japon diyetini yapanlar
  • japon diyeti yapanların yorumları
  • japon diyeti tek öğün
  • japon diyeti ile zayıflayanlar
  • japon diyeti listesi
Yorumlar
Ecem Pınar japon diyeti ile 14 günde 14 kilo verenler var mı gerçekten? Bende uzun zamandır zayıflamak istiyorum ama iştahıma engel olamadığım için diyet yapmakta zorlanıyorum. 14 günde 14 kilo zayıflamak kulağa gerçekten hoş geliyor o yüzden bu beni diyet yapmaya motive edebilir. Eğer gerçekten 2 haftada 14 kilo verebileceksem hemen bu diyete başlayabilirim. cevapla
yorum yaz
Testosteron Hormonu Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Ölçülür? Saç, Sakal Çıkmasını Etkiler mi?