Diyet

15 Günde 7 Kilo Verdiren Kür ve Diyet Tarifi

17 Mart 2018 - 14:07:59
15 günde 7 kilo verdiren kür ve diyet tarifi

15 günde 7 kilo verdiren diyet diğer bir adıyla hafifleme diyeti tüm karbonhidratların çıkarıldığı diğer besleyici gıdaların mevcut olduğu bir beslenme programıdır.

15 Günde 7 Kilo Verdiren Kür Nedir?

En hızlı kilo verdiren diyetlerden biri olan bu beslenme programında tuz tüketimi en aza indirilirken su tüketimi oldukça arttırılıyor. Salatlarda ve yemeklerden tuz tüketimi tamamen yasak olurken baharat tüketimi konusunda herhangi bir sınırlama yoktur. Bu diyet programı özellikle sindirim problemleri olan kişiler için oldukça faydalı olmaktadır. 15 gün boyunca uygulanan bu diyet vücudunuz için oldukça sağlıklı olurken kilo vermenize de yardımcı olacaktır. Hem yiyerek hem de aç kalmadan kilo verebilir ve formda bir vücuda kavuşabilirsiniz.

15 Günde 7 Kilo Verdiren Diyet Tarifi Nedir?

15 gün içerisinde 7 kilo verebileceğiniz diyetin uygulanışında yumurta, pişmiş sebze, sebze salatası, kraker, ve meyve tüketimi tercih edilmektedir. Haftanın 7 gününe özel olarak hazırlanmış bu diyette karbonhidrat hariç her türlü besin bulunmaktadır. Her güne özel bir beslenme programı sunulmaktadır:

Pazartesi:

Kahvaltı: 1 adet taze portakal, 2 kraker, tercihe göre şekersiz çay ya da kahve

Öğlen: 1 portakal, 1 haşlanmış yumurta ve 1 kase yoğurt(evde yapılmış varsa tercih edilebilir)

Akşam: 2 adet haşlanmış yumurta, 2 domates, yarım kilo sebze salatası(500gram), 2 adet kurabiye

Salı:

Kahvaltı: Paraztesi ile aynı

Öğlen: 1 adet mevsiminde portakal, 1 adet kısık ateşte haşlanmış yumurta, yoğurt, 2 adet kraker.

Akşam: 120 gram kırmızı et, 1 adet domates ve 1 kurabiye

Çarşamba:

Kahvaltı: Pazartesi ile aynı.

Öğlen: 1 adet mevsiminde portakal, 1adet kısık ateşte haşlanmış yumurta, yoğurt ve sebze salatası.

Akşam: 120 gram kırmızı et, 1 adet taze domates, 1 bisküvi, şekersiz kahve ya da çay

Perşembe:

Kahvaltı: Pazartesi ile aynı

Öğlen: 120 gram az yağlı ya da yağsız peynir, 1 adet domates, 1 adet kurabiye.

Akşam: 120 gram kırmızı et, 2 taze domates, 1 taze elma, 1 adet kurabiye

Cuma:

Kahvaltı: Pazartesi günü kahvaltısıyla aynı

Öğlen: 200 gr buğulama balık, 1 adet domates, 1 tane kurabiye.

Akşam yemeği: 500 gr kısık ateşte haşlanmış sebze, 1 adet haşlanmış yumurta, 1 taze domates.

Hafta sonları ile normal yemek serbesttir. Fakat alkolden, aşırı tuz ve şeker tüketiminde uzak durmanız gerekmektedir. Aksi taktirde verdiğiniz tüm kiloları geri alabilirsiniz.

Hafifleme Diyeti Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Vücudunuz için oldukça faydalı olan 1 haftada 7 kilo verdiren diyet programı sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanmanıza yardımcı olur. Bunun yanı sıra metabolizmanızın dengeli çalışmasını sağlayarak kalıcı olarak kilo vermenize yardımcı olur. Diyeti uygularken yediklerinize dikkat ederseniz herhangi bir zarar ya da yan etki görmezsiniz. Bu etkili diyet ile kolay bir şekilde yiyerek zayıflama sağlayabilirsiniz.

Yorumlar
Deniz Ünal 17 Mart 2018 - 14:17:59 2 haftada 7 kilo verdiren diyet nasıl yapılır? Bu diyeti uygulamak için çay ya da kür tavsiyesi olan var mı? 15 günde 7 kilo verilebiliyormuş diye duydum ve ben de uygulamak istiyorum. Yukarıdaki program bana çok uygun geldi.cevapla
İlayda Aygün 15 Ocak 2019 - 16:02:25 Zayıflamanın türlü türlü yolları var ama asıl önemli olan etkili ve sağlıklı bir şekilde zayıflamak. 15 günde 7 kilo vermeye yardımcı olan diyet yöntemlerinden denemek istiyorum. Bu diyetlerle zayıflayanlar var mı faydasını görüyor musunuz?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: