Ağda tahrişine ne iyi gelir? Ağda izleri nasıl geçer?
Sağlık

Ağda Tahrişine Ne İyi Gelir? Ağda İzleri Nasıl Geçer?

09 Ağustos 2018 - 07:41:27

Ağda yapıldığında cilt ciddi biçimde zorlanmış olacağından tahriş sorunu ortaya çıkacaktır. Bu sorunun çözümü için atılacak adımlar ile sorunsuz bir biçimde ağda işlemi gerçekleştirilebilir.

Ağda Tahrişine Ne İyi Gelir?

Ağda uygulamaları gerçekleştirildikten sonra vücudun farklı bölgelerinde tahriş olma sorunu ortaya çıkar. Genel olarak bu sorun, vücudun daha hassas olan bölgelerinde kendisini göstermektedir. Yüz kısmı bu hassas bölgelerin ilk sırasında yer alırken ciddi şekilde tahriş durumu söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra bacaklar da yumuşak bir deriye sahip olduğundan tahriş olan diğer yerler olacaktır. Son olarak genital bölgelerin ağda ile alınması sonrasında bu sorunlar ortaya çıkar. Bu aşamadan sonra kişiler tıbbi ürünleri kullanarak tahrişi ortadan kaldırabildiği gibi doğal çözümler ile de sonuç alabilirler.

Ağda Tahrişini Ne Geçirir?

Vücudun herhangi bir kısmında yaşanan tahrişlerin sonrasında krem uygulaması oldukça yaygındır. Doktorlar genel olarak bu bölgelerdeki tahrişin ortadan kalkması adına krem kullanımını önerirler. Kullanılan kremler bazen direkt olarak tahrişi ortadan kaldıran özel ürünler olurken bazen de yalnızca nemlendirici kremlerdir. Bu aşamada insanlar ağda sonrası tahrişin miktarına göre hangi tarzda krem kullanacaklarına karar vererek uygulamalarına başlayabilirler. Bu kremlerin uygulanması, bölgenin tamamen nemlendirilmesini sağlarken sürtünmenin minimum düzeye inmesine etki edecektir. Bu sayede bir süre sonra tahriş izleri ortadan kalkar.

Ağda Tahrişine Doğal Çözüm Yöntemleri Nelerdir?

Bu aşamada doğal yöntemlerin kullanımı da son derece yaygın bir seçenek olacaktır. Limon suyu, ciltte oluşan yaraların ortadan kaldırılmasında çok önemli bir araç olarak kullanılır. İçeriğinde yer alan yoğun C vitamini sayesinde yaraları kısa süre içerisinde iyileştirme etkisi vardır. Bu durumda da 1 tatlı kaşığı kadar limon suyu, 1 çay kaşığı elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı su kullanılarak karışım elde edilir. Sonrasında bu karışım pamuk yardımıyla tahriş olan bölgeye hafifçe sürülmektedir. Alternatif olarak ballı bir karışım da hazırlanarak bu amaç için kullanılabilmektedir. 2 tatlı kaşığı bala 2 tatlı kaşığı bebek pudrası döküldükten sonra hafifi miktarda limon suyu da eklenir. Elde edilen karışım aynı şekilde uygulanırken ağda tahrişi ortadan kaldıracaktır.

Ağda Sonrası Sivilce Oluşmaması İçin Ne Yapılmalıdır?

Ağda işleminden sonra uygulama bölgelerinde ciddi şekilde tahriş meydana gelir. Bu tahriş bir süre sonra bölgede sivilcelenme ile birlikte devam eder. Bu yüzden de insanların atacakları adımlar sivilce oluşumunu da etkileyecek adımlardır. Ağda tahrişinin ortadan kalkması için yapılan uygulamalar tek başına sivilce oluşumunu engellemez. Burada yapılması gereken ilk işlem buz uygulamasıdır. Ağda uygulanan bölgeye buz koyulursa bu durumda sivilce oluşumu engellenecek ve kişiler daha rahatlayarak sonrasında istedikleri uygulamaları gerçekleştirebileceklerdir. Hassas bölgelere yapılan ağda işlemleri ile birlikte kişiler tahriş problemi yaşarlarken doğru ürünler ile bu sorun kısa süre içerisinde çözülecektir.

Yorumlar
Yaren Kağıtçıoğlu 09 Ağustos 2018 - 07:51:27 Ağda tahrişine doğal çözüm var mı? Nasıl geçer? Bacaklarımı ilk defa kendim ağda yaptım ve tahriş oldu. Sanırım yanlış çektim. Krem sürdüm ama çok etki görmedim. Ne kullanmam gerekiyor? Hangi yöntemler işe yarar?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: