Akciğerleri temizleyen doğal formül nedir? Akciğerleri temizleyen kür nasıl yapılır?
Sağlık

Akciğerleri Temizleyen Doğal Formül Nedir? Akciğerleri Temizleyen Kür Nasıl Yapılır?

12 Nisan 2018 - 16:09:09

Akciğerler, vücudun en önemli organlarından birisi olurken farklı dönemlerde temizlenmesi için akciğer temizleme formülü gibi adımların atılması gereken bir yaşam kaynağı olarak gösterilmektedir.

Akciğer Neden Kirlenir? Nasıl Temizlenir?

Akciğerler günün 24 saati çalışmaya devam eden organlardır. Bu sebeple de dinlenerek kendisini yenileme şansına da sahip olmazlar. Akciğerlerin sağlığı tamamen insanların sorumluluğunda olurken akciğerlerin kirlenmesine sebep olacak durumlardan uzaklaşmak gerekmektedir. Akciğerler, günün her saatinde alınan oksijene verir. Böylece alınan oksijen tüm vücuda dağılarak organların çalışmasını sağlar. Bunun yanında kişilerin vücut sıcaklığının dengelenmesinde çok önemli görevler üstlenmektedir. Ancak sigara kullanımı, hava kirliliği ya da kullanılan ilaçların yan etkileri, akciğerlerin kirlenmesine sebep olan durumlardır. Bu durumu akciğer temizleme formülü ile çözümlemek mümkündür.

Akciğer Temizleyen Doğal Formül Nedir?

Akciğerlerini temizlemek isteyen kişiler bunu anca bitkisel ürünleri kullanarak gerçekleştirebilirler. Vücut içerisinde bulunan zararları maddeleri vücuttan uzaklaştırma görevine sahip olan bu bitkiler, görevlerini en iyi biçimde gerçekleştirdiklerinde kişilerin akciğerlerinde belirli oranda temizlenme yaşanmaktadır. Araştırmalara göre yoğurt, keçiboynuzu, elma, sarımsak, nar, nane, meyan kökü ve greyfurt gibi ürünlerin akciğerlerin temizlenmesinde olumlu etkileri bulunur. Bu ürünleri kullanacak olan kişiler bir yandan faydalarını, bir yandan iki ürünün uyumunu bir yandan da lezzetini gözeterek özel formüller oluştururlar. Bu karışımlar akciğer temizleme kürü olarak isimlendirilirken düzenli kullanımda faydalarını görmek mümkün olacaktır.

Akciğer Kürü Nasıl Yapılır?

Kür için akciğerlerde temizlenmeye katkısı bulunan bitkilerin kullanılması gerekir. Keçiboynuzu bu ürünlerden birisi olurken tadının da oldukça lezzetli olması kişilerin ilk tercihleri arasında yer almasına sebep olmaktadır. İlk olarak kişilerin 6-7 adet keçiboynuzunu yıkaması ve kullanıma hazır hale getirmesi gerekir. Ardından keçiboynuzları kırılarak suda kaynatılmaya başlanır. 10 dakika kadar ateşte kalması yeterli olurken sonrasında süzülüp 20 dakika boyunca soğuması beklenir. Ardından akciğer temizleme kürü olarak bu su sabah ve akşam 1 defa olmak üzere kullanılabilir. Aynı şekilde hazırlanabilen ancak keçiboynuzu yerine farklı ürünlerin kullanıldığı kürler de bulunur. Keçiboynuzu yerine kişiler tere, zencefil, sarımsak, elma ya da karanfil gibi ürünleri de kullanabilirler. İsterlerse bu ürünleri beraber kullanma şansları da bulunmaktadır.

Akciğer Kürü Ne Zaman Yapılır?

Akciğerleri için temizleme kürleri hazırlayan kişiler, genel olarak sigara ile yakın ilişkiler içerisinde olan insanlardır. Düzenli olarak sigara içtikleri için akciğerlerinin artık çok fazla kirlendiğini düşünürler. Bu son derece doğru bir düşünce olurken kişilerin sigarayı bırakması gereklidir. Sigarayı bıraktıktan sonra akciğerlerinin normal haline dönmesi belirli bir süre alır. Tam bu dönemde kullanılan bu kürler, akciğerlerin çok daha kısa zamanda eski haline dönmesine sebep olacaktır. Bunun yanı sıra sigara tüketmeye devam eden kişiler de bazı dönemlerde bu kürleri kullanarak akciğerlerin biraz olsun rahatlamasını sağlamaktadır. Oldukça kolay bir şekilde hazırlanabilen akciğer temizleme formülü ile birlikte akciğerler çok daha sağlıklı bir hale gelecektir.

Yorumlar
Vildan Keskin 12 Nisan 2018 - 16:19:09 Akciğerleri temizlemek için ne yapmalıyız? Sigara dumanın dolayı rahat nefes alamamaya başladım. Eskiye oranla azalttım ama akciğeri de temizlemek gerekiyor diye düşünüyorum. Bu konuda doğal yöntemler nelerdir?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: