Aksöğüt Kremi Nedir? Faydaları Nelerdir? Eklem Ağrılarına İyi Gelir mi?
Sağlık

Aksöğüt Kremi Nedir? Faydaları Nelerdir? Eklem Ağrılarına İyi Gelir mi?

17 Aralık 2019 - 16:29:30

Aksöğüt kremi; eklem ağrılarının giderilmesine etki eden ve vücutta rahatlama etkisi meydana getirerek daha rahat hareket etmeyi sağlayan doğal bir kürdür.

Aksöğüt Kremi Nedir? Ne İşe Yarar?

Ak söğüt ağacının kabuklarından elde edilen ve eklem ağrılarının hafiflemesine etki eden aksöğüt kremi; romatizma, sinir sıkışması, kas ağrıları, bel-sırt-boyun ağrıları, bel fıtığı ağrısı, kireçlenme, diz ve bacak bölgelerinde ağrılar kullanılan doğal bir kürdür. Aksöğüt merhemi eski zamanlarda İbn-i Sina, Mevlana gibi pek çok önemli hekim tarafından önerilen ve kullanımı tavsiye edilen krem özelliği taşımaktadır. Söğüt kabuğunun ağrı kesici etkisinin bilinmesi yaklaşık olarak M.Ö 500 yılına dayanmaktadır. Zaman içerisinde kullanım alanında artış söz konusu olmuştur. Tamamen doğal bir içeriğe sahip olan bu bitki salisilik asit içerdiği için ağrılar üzerinde birebir etki gösterebilmektedir.

Kimyasal herhangi bir bileşen içermeyen aksöğüt kürü, ağrıyan bölgede rahatlatıcı bir etki meydana getirmektedir. Ak söğüt ağacı kabukları iltihap giderici, ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliklere sahiptir. Hatta bu etkilere sahip olan bazı ilaçların hammaddesi olarak da kullanılmaktadır. Kireçlenmeyi çözen, ağrı etkisini azaltan bu doğal içerikli krem aynı zamanda iltihap kaynaklı oluşan eklem ağrılarında da etki göstermektedir. Tam bir şifa kaynağı olarak bilinen geçmişten günümüze tavsiye edilen aksöğüt ağrı kremi ile vücudunuzdaki ağrılardan kurtulabilirsiniz.

Aksöğüt Ağrı Kreminin Faydaları Nelerdir?

Kış aylarının yaklaşması ile birlikte vücutta ağrı etkisi artış göstermektedir. Çünkü soğuk havalar ağrıların tetiklenmesine yol açmaktadır. Doğal yollarla ağrıları azaltmak ve gün boyu rahat hareket etmek için ak söğüt kremi oldukça faydalı etkiler sunmaktadır. İçerik olarak söğüt ağacı kabuklarından elde edilmektedir. Sürülen bölgede deri altına anında nüfuz ederek ağrının azalmasına, iltihabın kuruması yardımcı olur. Ayrıca Kireçlenme gibi sorunlar nedeniyle meydana gelen ağrıların iyileşmesine de yardımcı olur.

Eklem ağrılarında birebir etki sağlayan bu doğal krem aynı zamanda bağ ağrısı, migren gibi ağrılarda da rahatlatıcı etki meydana getirmektedir. Kronik ağrılar gün içerisinde oldukça can sıkıcı bir hal almaktadır. Masaj yaparak bu kremi ağrıyan bölgenize uyguladığınızda kısa süre içerisinde rahatlama hissedeceksiniz.

Ak Söğüt Kremi Nasıl Kullanılır?

Bu kremi kullanmadan önce uygulayacağınız bölgenin temiz olmasına özen gösterininiz. Çünkü temiz bir ciltte gözenekler açık olur ve krem daha çabuk nüfuz eder. Kremden bir miktar alınız ve parmak uçlarınızla bölgeye masaj yaparak yediriniz. Kremin nüfuz etmesi için yaklaşık olarak 10 dakika bekleyiniz. Bu süre içerisinde ağrıların hafif hafif azaldığını hissedebilirsiniz. Eklemlerin rahatlamasını sağlayan bu krem kişinin daha rahat hareket etmesine destek olmaktadır. Düzenli kullanım sağlandığında ise ağrılarda genel bir azalma söz konusu olmaktadır. Bilindiği üzere söğüt ağacı kabuğu ağrıların rahatlaması konusunda oldukça etkilidir.

Aksöğüt Kremi Fiyatları Ne Kadar? Nerede Satılır?

Doğal içerikli ak söğüt masaj kremi fiyatı oldukça uygundur ve internet üzerinde kampanyalı fiyatlarla satılmaktadır. Ağrıların azalması için doğal bir tedavi niteliği taşıyan bu kür hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılmaktadır. Ağrılara son vermek için sizler de kullanabilirsiniz.

Yorumlar
Vedat 02 Ocak 2020 - 00:51:21 Ben kendim kas hastasiyim miyotoni konjenetia hastasiyim aksöğüt kremi aldim kullanmiyorum ama cok yakiyor kremi surdukten sonra ne zaman yikamaliyizcevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: