Az yiyerek mide küçülür mü? Kaç günde küçülür?
Sağlık

Az Yiyerek Mide Küçülür mü? Kaç Günde Küçülür?

29 Ocak 2018 - 13:19:06

Yemek yemekten keyif alan birçok kişinin sıkıntısı yediği yemeklerin kalorisinden dolayı alacağı kilolardır. Bununla beraber midenin küçülmesi fazla yemek yemenin önüne geçebilmektedir. Mide esnek bir yapıya sahip olduğundan beslenme şekline göre büyüme ve küçülme yapabilmektedir.

Az Yemek Yemek Mideyi Küçültür mü?

Düzenli ve sağlıklı beslenen kişilerin zamanla porsiyonlarının küçüldüğünü görebilirsiniz. Özellikle sürekli olarak öğünlerde çok fazla yemek yiyen kişilerin bir süre sonra tekrar acıktığı bilinmektedir. Fakat doyma sinyalinin beyine ulaşmasından dolayı kişi kendini tok hissetse de midesinin boş olduğunu düşünebilir. Esnek yapıda olan mide duvarının beslenme ile beraber büyüme ve küçülme olduğu görülmektedir. Normalde çok fazla yemek tüketen kişilerin porsiyonlarını azaltması bir süre sonra bu porsiyonlar ile doyduğu bilinmektedir. Sağlıklı beslenerek midenin küçülmesi sağlanabilir. Bunun yanı sıra spor ve metabolizmanın hızlandırılması midenin küçülmesi için alternatif olacaktır.

Mide Ne Kadar Zamanda Küçülür?

Uzun süredir çok yemek yeme ve hızlı yemek yeme alışkanlığı olan kişilerinde bir süre sonra sağlıklı beslenme şekline geçmesi midenin küçülmesinde büyük rol oynamaktadır. İlk günlerde midedeki boşluk hissi olacaktır. Bunun yanı sıra mideyi rahatlatıcı yemeklerin tüketilmesi midenin kısa sürede küçülmesine yardımcı olur. Doğal yollar ile mide küçültmek için beslenme şeklinin değiştirilmesi ilk adımlardan biri olacaktır. Genellikle yeşil salata bol miktarda tüketilmesi gerekir.

Mide Nasıl Küçülür? Ne Yapmalı?

Midenin küçülmesi her bünyeye göre farklılık gösterebilmektedir. İlk birkaç gün yeme alışkanlıklarının değiştirilmesi ile midenin rahatlaması sağlanır. Daha sonraki günler porsiyonların öğünlerde tüketilmesi midenin küçülmesi için en önemli etken olacaktır. Yemek yemeden önce mideyi rahatlatan atıştırmalıklar tüketmek çok fazla yemek yeme alışkanlığının önüne geçecektir. Ortalama bir hafta ya da 10 gün gibi bir sürede midenin fazla yemek almadığını görebilirsiniz. Yemek yeme isteği oluştukça su ya da sağlıklı atıştırmalıklar tüketmek tokluk hissinin alınmasına yardımcı olur. Böylece mide her geçen gün küçülmeye başlar.

Beslenme Alışkanlığı Nasıl Olmalıdır?

Mide küçültmek isteği eğer kilo vermek için ise burada beslenme alışkanlıklarına oldukça büyük özen gösterilmesi gerekmektedir. Hem yağ yakıcı hem de tok tutucu besinlerin diyet listesinde alması gerekir. Mide küçüldükçe porsiyonların daha da küçüldüğü görülebilmektedir. Bu sayede çok fazla yemek yeme durumu olmayacağından hızla kilo kaybı da meydana gelebilmektedir. Midenin doğal yollar ile küçültülmesi kilo vermek isteyenler için kurtarıcı olacaktır. Mide duvarının esnek yapıda olması ilerleyen zamanlarda çok fazla yemek tüketildiğinde eski haline dönme olasılığı çok fazladır. Midenin sağlıklı bir şekilde çalışması için düzenli beslenmeye dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca mideyi yoracak gıdalardan oldukça uzak durmaya özen gösterilmesi gerekmektedir. Böylece mide sağlığı korunarak daha sağlıklı beslenme alışkanlığı edinilebilmektedir. Midenin doğal yollarla küçülmesini sağlamak farklı hastalıkların da meydana gelmesine engel olur.

Yorumlar
Gonca Bayram 29 Ocak 2018 - 13:29:06 Mide küçülmesi için ne yapmalı? Mide sadece ameliyatla mı küçülür? Yoksa az yemek yesek küçülmesini sağlayabilir miyiz? Bunu gerçekleştirebilmek için ne yapmak lazım? Günlük tüketimleri azaltmak etkili olur mu?cevapla
Öztürk 01 Şubat 2018 - 00:47:57 Karatay diyetini yapıyorum günde 3 öğün sağlıklı yiyorum 3 haftadan beri 3 kg verdim ve 2 haftanın sonlarında porsiyonlarınız küçülüyor. Fazla yiyemiyorsunuz. Ama asla un pirinç makarna şeker yemiyorum ve canınız birinci haftadan sonra bunları çok istemiyor. Diyeti birebir uygularsanız sonuç alırsınız kilo veriyorsunuz yanında hediyesi sağlıklı besleniyorsunuz ve menünüzde çok lezzetli yiyecekler var sıkılmadan yapabiliyorsunuz.cevapla
zerrin akça 28 Mart 2018 - 23:42:30 birkaç yıldır her ay sürekli kilo alıyorum her geçen aç yediklerim daha da artıyor? yemeyerek mide küçülür mü? yedikçe yiyorum galiba midem zamanla genişledi ve genişlemeye de devam ediyor. midemi küçültmek için ne yapabilirim? zayıflamak istiyorum ama kendimi yemekten alamıyorum :(cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: