Bebeklere kilo aldıran çorba tarifi
Sağlık

Bebeklere Kilo Aldıran Çorba Tarifi

26 Ekim 2018 - 23:13:50

Bebeklerin sağlıklı büyümesi için önce anne sütü ardından ek gıdaya geçiş ile birlikte kilo aldıran çorba ve besin tarifleri uygulanmalıdır.

Bebeklerin Kilo Alması İçin Ne Yapmalı?

Bebeklerin gelişimiler beslenme düzenlerine göre şekillenmektedir. İlk doğdukları andan itibaren vücutlarında hızlı bir hücre bölünmesi oluşur ve bu yüzden sık sık acıkırlar. 3 yaşında altı bebek olarak adlandırılmaktadır. Anne sütü gelişim için oldukça önemlidir. Uzmanlar yaklaşık ilk 5-6 ay boyunca çocuğun anne sütü içmesi ve bu aylardan sonra ek besine geçilerek anne sütünün de devamlılığının sağlanması gerektiğini belirtmektedirler. Anne sütü bebeğin gelişimi için her ne kadar önemliyse tüketeceği ek besinler de bir o kadar önemlidir. Bebekleri kilo alması için sık sık sağlıklı besinlerle beslenmesi gerekmektedir. Bu nedenle çorba, meyve, yoğurt gibi besinlerin 6 aydan sonra çocuklara verilmesi gerekmektedir.

Bebeklere Kilo Aldıran Çorba İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Bebekler dişlerinin bir kısmı çıkana kadar katı yiyeceklerle beslenemezler. Bu nedenle çorba gibi sıvı ve ağır olmayan yiyecekler verilmektedir. Çorbaların ise besleyici olması bebeğin gelişimi açısından önem arz etmektedir. Bebeklere kilo aldıran çorba hazırlamak için malzemeler şu şekildedir:
2 su bardağı su
1 yemek kaşığı miktarında un
1 yemek kaşığı kadar irmik
1 çay kaşığı kadar salça
1 çay kaşığı kadar nane
1 yemek kaşığı miktarında zeytinyağı ya da tereyağ
Yukarıda görmüş olduğunu malzemeler ile bebeklere kilo aldıran besleyici bir çorba yapabilirsiniz.

Bebeklere Kilo Aldıran Çorba Nasıl Yapılır?

Besleyici çorba tarifini uygulamak için öncelikle tencereye unu ve yağı koyunuz ve kavurmaya başlayınız. Ardından irmiği ekleyiniz ve pişiriniz. Bunun sonrasında 2 bardak suyu ve salçayı ekleyiniz ve pişirmeye devam ediniz. Piştikten sonra üzerine nane atınız ve 5 dakika daha pişmesini sağlayınız. Bu basit işlem sonrasında çorba hazır hale gelmektedir. Eğer dilerseniz daha besleyici olması adına içerisine tavuk suyu ya da bir miktar but katabilirsiniz. Aynı zamanda içerisine bir miktar kıyma katmanız çorbanın kalori değerini yükseltir ve bu sayede daha besleyici olur. Eğer bebeğiniz naneli yemiyorsa çorbayı nane katmadan da yapabilirsiniz. Bu çorbayı her gün ya da 2 günde bir bebeğinize verebilirsiniz. Bu hep besleyici hem de sağlıklı bir yiyecektir. Bu çorba tarifi 6 aylıktan büyük çocuklar içindir.

Bebeklerin Kilo Alması İçin Nasıl Beslemeli?

Bebeklerinizi sağlıklı büyümesini ve kilo almasını istiyorsanız onlara sık sık sağlıklı atıştırmalıklar vermeniz gerekmektedir. Vitamini bol yiyecekler tüketmeleri gerekmektedir. Çocukların kaç aylık olduğuna göre birçok çorba tarifi bulunmaktadır. Her gün farklı bir çorba hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanda muhallebi tarifleri de bebeklere kilo aldıran besinler arasındadır. Eğer bebeğiniz emiyorsa 6 aydan sonra ek besine geçse bile emmeye devam edebilir. anne sütü hem koruyucu hem de besleyicidir. Bebeklere kilo aldıran çorba tarifleri ile onların büyümesine katkı sağlayabilirsiniz.

Yorumlar
Serpil Özkan 29 Ekim 2018 - 10:52:54 Bebeğim 8 aylık normal kilosunda biraz daha zayıf. Aslında beslenmesine dikkat ediyorum ama hareketli olduğu için kilo almıyor. Bu nedenle kilo aldırıcı çorba tariflerini uygulamak istiyorum. Buradaki tarif hoşuma gitti deneyeceğim.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: