Bel inceltme hareketleri ve egzersizleri
Zayıflama

Bel İnceltme Hareketleri ve Egzersizleri

18 Kasım 2017 - 11:27:06

Bel inceltme hareketleri, karın bölgesinde kiloya neden olan yağların yakılmasını sağlayan egzersizlerdir.

Bel İnceltme Hareketleri Ne İşe Yarar?

Fazla kilolarından dolayı kilo vermek isteyenlerin bel ve çevresinde toplanan kiloya elma tipi kilo alımı denmektedir. Bel bölgesini inceltmek isteyen kişiler için özel olarak hazırlanmış egzersiz programları ve diyetler bulunmaktadır. Hem beslenme hem de egzersiz ile kilo verimini hızlandırmak için bölgesel kilo kaybını sağlayacak hareketlerin yapılması gerekmektedir. Özellikle bel inceltme hareketleri günlük olarak yapıldığında bir süre sonra bel bölgesindeki yağların azaldığı görülmektedir.

Bel Bölgesindeki Yağları Eritme

Bölgesel olarak kilo alan kişilerde genellikle genetik bir sorun olmaktadır. Genetik olarak bel bölgesinde yağlanma görülen kişilerde insülin direnci de söz konusu olmaktadır. Bu sebeple bel bölgesindeki kilo alımına simit denilebilmektedir. Bu bölgedeki yağların parçalanması için düzenli beslenme ve hareketin oldukça büyük etkisi vardır. Bel inceltme hareketleri günlük olarak yapılmalı ve beslenme ile beraber desteklenmelidir. Böylece kısa sürede bu bölgenin incelmesini sağlamaktadır.

Bel İnceltmek İçin Ne Yapmalı? Bel Kalınlaşması Kimlerde Görülür?

İnsülin direnci olan kişilerin bel bölgesinde kalınlaşma meydana gelerek kişinin hızlı şekilde kilo almasına sebep olur. Diyabet hastalarının çoğunda görülen bu kilo alma sorunu besinlerden alınan vitamin ve mineraller ile eritilebilmektedir. Sık sık spor yaparak ve beslenme açısından sağlıklı gıdaları tercih edenler simit denilen bu bölgede yağlanmaya engel olabilir. Vücudun en zor kilo kaybının görüldüğü bel bölgesi sağlıklı beslenme sayesinde vücuda eşit olarak yayılma gösterir. Kalın bir bel kişinin rahat hareket etmesine de engel olacaktır. Diyet yaparken yağ parçalayıcı gıdaların tercih edilmesine dikkat edilmelidir.

Bel İnceltme Egzersizleri Nelerdir?

Hareketli bir yaşam kişinin gün içerisinde kalori yakımını oldukça arttırmaktadır. Yürüyüş, aerobik, yüzme ve bel bölgesine yönelik egzersizler kısa sürede vücudun şekillenmesine yardımcı olacaktır. Özellikle insülin direnci fazla olan kişilerde bel ve bel çevresinde toplanan yağların eritilerek karaciğer sağlığı ön planda tutulmalıdır. Bel inceltme egzersizleri arasında pilates en faydalı spor dallarından biri olmaktadır. Evde de yapılacak olan bazı hareketler bel bölgesinin incelmesi için tercih edilebilir. Spor yaparken vücudun her bölgesinin çalıştırılması ve kasların daha güçlü olması sağlanmalıdır. Mekik çekerek bel bölgesindeki kasların çalışması sağlanabilmektedir. Günlük egzersiz planları arasında mekik çekmek kişinin karın kaslarının yanmasına ve bölgede bulunan yağların da parçalanmasında etkili olacaktır.

Bel Nasıl İncelir? Nasıl Eritilir?

Kadınlarda ve erkeklerde vücut yapıları farklılık gösterdiği için özellikle erkeklerde bel ve karın bölgesi yağlanmaya çok müsaittir. Kadınlarda ise daha çok doğum sonrasında bu bölgenin yağlandığı görülmektedir. Gebelik sonrasında bölgede fazla yağ depolaması ileriki dönemlerde kişinin bel çevresinde kalınlaşmaya sebep olur. Bel inceltme hareketleri için çeşitli kaynaklardan fayda sağlanabilir. Bunun yanı sıra düzenli olarak yürüyüş yapmak ve gün içerisinde bol su tüketmek kilo veriminde en önemli etkenlerden biri olacaktır. Bel bölgesindeki yağlanmanın en aza indirilmesi için karbonhidratlı besinlerden de uzak durulması gerekmektedir.

Yorumlar
Öznur Yener 18 Kasım 2017 - 11:37:06 Çok şişman biri değil sadece belim biraz kalın geliyor gözüme. Belimi inceltmek için ne yapmam gerekiyor? Hangi yöntemler ve hareketler belin incelmesine yardımcı olur? Bunun için uygulayabileceğim bir diyet programı var mı?cevapla
Nimet İlten 24 Eylül 2018 - 17:29:09 Bel bölgesinin incelmesi için bazı diyet programları var. Bunlarda birlikte spor ve egzersiz yapılırsa etkili olur diye düşünüyorum. Benim hamilelik sırasında çok kalınlaştı. Doğumdan sonra da bir süre spor yapamadım. Ama artık başlamayı düşünüyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: