Sağlık 10 Nisan 2021 - 20:30:51

Bentonit Kili Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Ne Kadar?

Bentonit Kili Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Ne Kadar?

Bentonit kili; bağışıklığın güçlenmesini sağlayan, detoks etkisi meydana getiren, Osmanlı Dönemi'nde salgın hastalıkların önlenmesini durdurmak amacı ile tercih edilen ve yaşayan toprak olarak betimlenen bir kil çeşididir. Bentonit kilinin cilde faydaları, zayıflamaya etkileri ve kullananların yorumları hakkında bilgi vereceğimiz bu içerikte aynı zamanda kullanım detaylarına da değineceğiz.

Bentonit Kili Nedir? Ne İşe Yarar?

Ülkemizde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanan ve her geçen gün popülerliği artan bentonit kili; negatif yüklü olmasına rağmen su ile karışım haline geldiğinde pozitif iyonlar aktif hale gelir ve toksinlerin giderilmesi konusunda yardımcı olur. Toksinlere bağlanarak onların dışarı atılmasını sağlayan bu kil, maske şeklinde kullanılabildiği gibi yenilebilir bentonit kili olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Volkanik kil özelliği bulunan betonik kili içerisinde yer alan elektromanyetik negatif iyonlu yükler sayesinde bakterilerin ve toksiklerin vücuttan atılmasını sağlar. Bu özelliği sayesinde genel olarak detoks etkisi için kullanılmaktadır. Ağır metal toksinler olarak nitelendirilen civa, kadmiyum, benzen, kurşun gibi maddeler, normal yaşamda soluduğumuz hava ve tüketilen endüstriyel gıdalar vücutta toksik birikmesine neden olmaktadır. Sindirim sistemi başta olmak üzere pek çok rahatsızlık meydana getiren bu zararlı maddelerin dışarı atılmasını bentonit kil, cilt problemlerinin giderilmesi, sindirim sisteminin rahatlamasını ve aynı zamanda depresyon gibi ruhsal hastalıkların iyileştirilmesini sağlamaktadır. Ağız yolu ile tüketildiği zaman patojenlerin bağırsak aracılığı ile kana karışmasını önlemektedir.

Bentonit Kili Faydaları Nelerdir?

Bentonit Kili Faydaları Nelerdir?

Detoks etkisi meydana getiren bentonit kili, vücuttaki toksin maddelerin toplanmasını ve vücut dışına atılmasını sağlar. Bentonit kili cilde faydaları olan ve aynı zamanda vücut sağlığını koruyan bir maddedir. Bentonit kili faydalarını şu şekilde maddelemek mümkündür:

 • Hücrelerin kendisini korumasını sağlar. Böylece vücudun dengede kalmasına yardımcı olur.
 • PH seviyesi 9 değerinin üzerindedir. Bu sayede vücudun asit seviyesini dengelemektedir. Vücudun alkalize olmasını sağlamaktadır.
 • Vücuttaki kan akışının dengelenmesini sağlayan bentonit kili aynı zamanda oksijen seviyesini artırmaktadır. Bu vücudun canlanması hücre onarım hızının artması için etkilidir.
 • Cildin güzelleşmesini sağlar. Egzama, dermatit, sedef gibi hastalıkları iyileştirme konusunda etkilidir.
 • Bağırsakların temizlenmesine destek olur. Probiyotik desteği sağlar.
 • Hücrelerin daha fazla oksijen almasını sağlar.
 • Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.
 • Bentonit kili diş beyazlatma için etkilidir. Ağız içerisinde arındırıcı etki meydana getirir ve aynı zamanda dişlere kalsiyum, silis ve magnezyum desteği sağlar.

Bentonit kili yüz maskesi cilt problemlerinin giderilmesi için oldukça etkilidir. Çoğunlukla bu şekilde kullanımı sağlanmaktadır. Aynı zaman bu kili içmek de şifa meydana getirmektedir.

Bentonit Kili Nasıl Kullanılır?

Bentonit Kili Nasıl Kullanılır?

Cildinizi güzelleştirmek için bentonit kili yüz maskesi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız sizler için şöyle bir tarif sunabiliriz:

Malzemeler: 1 su bardağı miktarında bentonit kili, 1 su bardağı su, yarım su bardağı elma sirkesi, metal yapıda olmayan kap ve kaşık.

Tarif: Kabın içerisine öncelikle kili koyunuz. Daha sonra içerisine suyu ekleyiniz. Metal olmayan kaşık il bu iki malzemeyi karıştırınız. Macun kıvamına getiriniz. Gerekli durumda içerisine bir miktar su ekleyebilirsiniz. Sonrasında elma sirkesini ekleyiniz. Tekrar karıştırıp kıvama getiriniz. Maskeyi bu şekilde kullanabilirsiniz.

Cilt maskesi, kil lapası, kil banyosu, saç maskesi ya da diş macunu olarak kullanılabilen bentonit kili, uygulandığı bölgedeki toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Bentonit kili ile zayıflama da sağlanabilir. Sindirim sistemi problemlerini arındıran bu kil aynı zamanda kabızlık gibi problemleri de çözmektedir. Bu sayede zayıflamak için de kullanılabilmektedir.

Bentonit Kili Fiyatı Ne Kadar?

İçilebilen ya da maske şeklinde kullanılabilen bentonit kili eczanede satılır mı ya da aktarda var mı diye merak ediyorsanız pek çok yerde uygun fiyatlar ile satıldığını belirtebiliriz. Bentonit kili satın almak için internet üzerinde sipariş verebilirsiniz.

Bentonit Kili Kullananlar ve Yorumlar

Cilt problemlerinden kurtulmayı sağlayan bentonit kili ile zayıflayanlar da bulunmaktadır. Bu şifalı kili kullananların yorumlarına baktığımızda oldukça olumlu sonuçlar alındığı görülmektedir. Tamamen doğal kaynaklardan elde edilen bu kilin zararları bulunmamaktadır. Fakat cilt ve sağlık problemleriniz için kullanım öncesinde doktora gitmeyi unutmayınız.

 • bentonit kili
 • bentonit kili nedir
 • yenilebilir bentonit kili
 • bentonit kili faydaları
 • bentonit kili cilde faydaları
 • bentonit kili diş beyazlatma
 • bentonit kili yüz maskesi
 • bentonit kili nasıl kullanılır
 • bentonit kili yüz maskesi nasıl yapılır
 • bentonit kili ile zayıflama
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Ekmek Yememek Zayıflatırmı? Ekmeği Keserek Kilo Verilirmi?