Ciğerleri temizlemek için akciğer temizleme yöntemleri
Sağlık

Ciğerleri Temizlemek İçin Akciğer Temizleme Yöntemleri

09 Ocak 2018 - 06:33:54

Kirli hava ve sigara gibi etmenler nedeniyle oluşan kirlerden ciğerleri temizlemek için akciğer temizleme yöntemleri uygulanmaktadır.

Ciğerler Nasıl Temizlenir? Nasıl İyileşir?

Sağlıksız beslenme, egzoz dumanı, alkol, sigara ve az spor yapmak gibi etkenler nedeniyle ciğerlerde birtakım problemler meydana gelmektedir. Tüm bu etkenler arasında özellikle sigara kullanımı ciğerin kirlenmesine neden olarak nefes almayı zorlaştıran ve balgam gibi problemlerin meydana gelmesine neden olan bir maddedir. Bunun yanı sıra her geçen gün yeşil alanları tüketilmesi havanın temizlenmesini engeller ve bu da ciğerlerin kirlenmesine neden olur. Ciğerler birtakım doğal yöntemlerle temizlenebilir. Doğal yöntemlerle hazırlanan kür tarifleri ciğerde meydana gelen katranın ve zehirli maddelerin dışarı atılarak temizlenmesine yardımcı olur.

Akciğer Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Akciğer temizlemek için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında en çok tercih edileni ise doğal olanlardır. Sizler için bu doğal yöntemleri araştırdık. Uygulanışları şu şekildedir:

400 gr temiz ve kesilmiş soğan

  • 2 çay kaşığı zerdeçal
  • Su
  • Tatlanması için bal ve limon
  • 1 küçük parça zencefil kökü

Yapılışı: Öncelikle bir tencereye yaklaşık olarak 2 litre kadar su koyunuz. Daha sonra içerisine soğanı ve zencefili koyunuz. Su kaynamaya başladığında ise içerisine zerdeçalı ekleyiniz. Kaynadıktan sonra altını kısıp soğumaya bırakınız. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı eğer şeker hastalığı gibi problemleriniz yoksa bal ile tatlandırabilirsiniz. İsteğinize göre içerisine limon katıp lezzetlendirebilirsiniz. Bu doğal kürü sabah aç karnına akşam ise yemeklerden yaklaşık olarak 2 saat sonra tüketiniz. Bunun yanı sıra spor yapabilirsiniz. Eğer sigara içiyorsanız azaltmanız ve zamanlar bırakmanız kürün daha kısa sürede etki göstermesini sağlar.

Akciğer Temizleme Kürü Nasıl Yapılır?

Akciğer temizleme kürü için malzemeler şu şekildedir:

  • 3 tane elma
  • 1 tatlı kaşığı kadar taze zencefil
  • Yarım yemek kaşığı zerdeçal
  • 2 Boru tarçın ya da 1 tatlı kaşığı toz tarçın
  • 6 kuru karanfil

Yapılışı: 1 litre ılık suya elmalar 4-5 parçaya bölünerek koyulur. Daha sonra diğer malzemeler de koyularak iyi karıştırılıp tüketilir. Bu karışım sigara içme isteğini azaltır ve akciğerde meydana gelen zararlı maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur.

Akciğer Temizleme Yöntemleri Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

İnsan hayatı oldukça önemli olan ciğerler birtakım kür ve karışımlarla temizlenebilmektedir. Bu kür ve karışımlar vücudun maruz kalmış olduğu yabancı toksin maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Balgam söktürücü özelliği ile akciğer üzerinde oluşan katranı dışarı atmaya yardımcı olur. Hazır halde bulunan macunlar akciğer detoksu etkisi yaratırken aynı zamanda sigara içme isteğini de azaltır ve sigara bırakmanıza da yardımcı olur. Ciğerlerinizi temizlemek istiyorsanız öncelikle kötü alışkanlıklara son vermeniz gerektiğinizi unutmayınız. İnternet üzerinden araştıracağını ürünler ya da kendi yapmış olduğunu karışımlarla akciğer temizleme yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Yorumlar
Filiz Taştan 09 Ocak 2018 - 06:43:54 Akciğeri temizleyen kür ya da karışımın adı nedir? Sigarayı tamamen bıraktım ve ciğerlerimin temizlenmesini sağlamak için doğal bir karışım yöntem arıyorum. Evde yapabileceğim bir yöntem var mı? Bitkisel yöntemler nelerdir?cevapla
Ayşe Keskin 17 Ekim 2018 - 15:05:58 Akciğer temizleme ameliyatı olmak istemiyorum. Bu yüzden bitkisel birtakım yöntemlerle ciğerlerimi temizlemek istiyorum. Doğal kürler bu konuda çok etkili oluyor diye duymuştum. Buradaki tarifi deneyip etkilerine bakacağım.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: