Zayıflama

Detoksla Zayıflanır mı? Kaç Kilo Verilir? Zayıflayanlar ve Yorumları

31 Mayıs 2019 - 13:34:01
Detoksla Zayıflanır mı? Kaç Kilo Verilir? Zayıflayanlar ve Yorumları

Detoks; Vücuttaki toksinlerin sağlıklı bir şekilde vücuttan atılmasını sağlayan bir diyet uygulamasıdır.

Detoksla Zayıflanır mı? Nasıl Zayıflanır?

Detoks; arınma, tazelenme ve yenilenme anlamına gelir. Kişiler detoks yaparak sağlıksız beslenme sonucunda vücutta biriken ve organların işleyişine zarar veren maddelerden arınırlar. Bu süreçte de meyve ve sebzelerin çiğ halleri tüketilir ve gün içerisinde içilen su miktarı artırılır. Detoks sayesinde dolaşım ve sindirim sistemi başta olmak üzere tüm metabolizma canlanır ve iç organlardaki zararlı maddeler arındırılarak organlar rahatlar. Kişiler gerek ruhsal gerekse bedensel olarak tazelenir. Vücuttaki fazla yağlardan arınmayı kolaylaştıran detoks tarifleri sayesinde kilo vermek mümkündür. Bunun için detoks programına düzenli olarak uymak oldukça önemlidir.

Detoksla ile Kaç Kilo Verilir?

Detoks yapılmasının asıl amacı vücudu zararlı maddelerden arındırmaktır. Uzmanlar kilo vermek amacıyla kişilerin detoks yapmaması gerektiği konusunda uyarıda bulunmaktadır. Çünkü kilo vermek için yapılan detoksların uzun süreli bir etkiye sahip olmadığı bilinmektedir. Detoks programları 1-3 gün ya da en fazla 1 hafta sürmektedir. Bu süreçte verilen kiloların detoks sonrasında hızla geri alınması da kaçınılmazdır. Detoks yapılırken metabolizmanın düzeni tamamen yenilenerek daha sağlıklı bir şekilde çalışmaya başlar. Detoksla zayıflayanların haftada verdikleri kilo miktarı, metabolizmalarının hızına göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanısıra yapılan detoks tarifinin de kilo verme hızında etkisi büyüktür.

Detoksun Faydaları ve Etkileri Nedir?

Detoksun faydaları arasında herkes tarafından en çok bilineni vücudu zararlı maddelerden arındırması gelir. Uygulanan detoks programı sayesinde tüm toksinler vücudun dışına atılır. Vücudun zindeliği artar ve detoks yapan kişi kendisini daha zinde hissetmeye başlar. Midedeki hazımsızlığı, vücuttaki şişkinliği ve ödemi giderir. Bağışıklık sistemini ve sindirim sistemini kuvvetlendirir. Kan dolaşımının iyileşmesine yardımcı olur. Saç ve cilt sağlığına iyi gelir. Erken yaşlanmanın önüne geçen en pratik yöntemlerden biridir. Vücuttaki stres hormonlarının yönetilmesini sağlar. Vücudun ihtiyacı olan; çinko, demir, manganez, iyot, bakır, krom ve vitaminlerin vücuda alınmasına sebep olur. Toksit gıda bağımlılığının önüne geçerek, kişilere sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırır. Detoksun tatlı krizlerinin önüne geçmesi de bilinen faydaları arasında yer alır.

Detoksla Zayıflayanlar ve Yorumları

Detoksla zayıflayanlar ve yorumları incelendiğinde, kişilerin kilo verme süreçlerinde sadece detoks yapmadıkları görülmektedir. Detoks, kilo verme yöntemi değil vücuttaki zararlı maddelerden arınma yöntemidir. Detoks metabolizmayı hızlandırması yönüyle vücuttaki fazla yağların yakılmasında etki göstermektedir. Fakat detokslar en fazla 1 hafta uygulanan programlar olduğu için kişiler kalıcı bir sonuç elde etmek istiyorlarsa spora ve diyete de önem vermeleri gerekmektedir. Detoksla verilen kilo miktarı kişinin metabolizmasına göre değişiklik gösterir. Detoksla zayıflayanlardan kimisi 1 haftada 2 kilo veriyorken kimilerinin de 4 kilo verdiği görülebilmektedir. "Detoksla zayıflanır mı?" sorusuna verilebilecek en doğru cevap, sporla desteklemek şartıyla kalıcı kilo vermeye yardımcı olduğudur.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: