Diyet tatlıları ve kalorileri nelerdir? Diyette tatlı yenir mi?
Diyet

Diyet Tatlıları ve Kalorileri Nelerdir? Diyette Tatlı Yenir mi?

17 Mayıs 2018 - 18:47:39

Diyet yaparak kilo vermek için kalorisi düşük besinlerin tüketilmesi gerekmektedir. Diyet döneminde tatlı krizlerini önlemek amacıyla kalorisi düşük tatlılar tercih edilebilmektedir.

Diyet Yaparken Tatlı Yenir mi?

Tatlılar çok fazla tüketildiğinde vücutta kiloya neden olmaktadır. Genel olarak kalorisi yüksek olan bu besinler vücutta su tutar ve bu da kilonun oluşmasına neden olur. Özellikle içerisinde bulunan un ve şeker oldukça yüksek kalorili gıdalardır. Bu nedenle çok fazla tüketilmemelidir. Diyet döneminde tatlı tüketmek için düşük kalorili tarifler seçilmelidir. Şerbetli ve yağı fazla olan tatlı tariflerinin yerine daha az kalorisi olan tatlılar tercih edilmelidir. Muhallebi, sütlü tatlılar ve dondurma kalorisi düşük tatlılardır Bunları diyette tüketmek tatlı krizlerinin bastırılmasını sağlayacaktır. Hatta tatlıyı aç karnına tüketmek açlık hissinin bastırılmasına daha az yemek yenmesine neden olmaktadır. Diyet sırasında bu şekilde beslenmek kişinin sağlığı açısından daha faydalı olabilmektedir.

Diyet Tatlıları ve Tarifleri Nelerdir?

Diyet sırasında yenebilecek tatlılardan bir tanesi erimiş bitter çikolata ve meyve parçacıklarıdır. Bitter çikolata kalorisi oldukça düşük ve yüksek oranda kakao içeren bir gıdadır. İçerisinde bulunan lifler sayesinde uzun süreli tokluk hissi yaratmaktadır. Çok fazla olmamak kaydıyla birkaç parça çikolatayı eritip çilekle tüketebilirsiniz. Böylece hem tatlı krizini bastırmış olursunuz hem de kilo almazsınız. Diyet döneminde yenebilecek bir diğer tatlı ise cevizli muhallebidir. Diyete uygun olarak yağsız süt, kepekli un ve bol cevizden hazırlayacağınız muhallebi diyet sırasında sizler için güzel bir alternatif olabilir. Bu tatlının da kalorisi oldukça düşüktür ve diyetinizi bozmaz. Bu tarifleri hazırlarken çok fazla şeker koymamaya dikkat ediniz.

Dondurma Kilo Aldırır mı? Diyette Yenir mi?

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan dondurma diyet sırasında tüketilebilecek tatlılar arasında yer almaktadır. Düşük kalorili olan bu tatlı hem serinletici hem de sütlü olması sayesinde diyetlerde tercih edilmektedir. Hafta iki kere olmak kaydıyla diyet süresinde sade ya da meyveli dondurmaların tüketilmesinden herhangi bir sorun oluşmamaktadır. Çikolatalı ve karamelli dondurmaların tüketilememesi gerekmektedir. Bu dondurma çeşitleri kalori bakımından yüksektir. Bu nedenle diğer çeşitlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Dondurmaların çok fazla tüketilmemesi de gerekmektedir. Haftada en fazla iki defa tüketilmelidir. Çok aşırı tüketilmesi kilo alımına neden olabilmektedir.

Diyette Tatlı İhtiyacı Nasıl Giderilir?

Diyet yaparken meydana gelen tatlı krizleri diyetin bozulmasına sebebiyet vermektedir. Bu nedenler alternatif birtakım yiyecekler ile bu krizlerin bastırılması gerekmektedir. Sütlü çikolatalı ve şerbetli tatlılar yerine kalorisi daha az olan tatlıların tüketilmesi tercih edilmelidir. Meyve tüketimi, sütlü tatlılar, bitter çikolata ve meyveli dondurmalar ile bu süreç içerisinde tatlı ihtiyacının giderilmesi sağlanabilir. Diyet yaparken istikrar sağlamak için kalorisi düşük tatlıların tercih edilmesi gerekmektedir. Evde kendiniz yapabileceğiniz tarifler ile daha sağlıklı tüketimler oluşturabilirsiniz.

Yorumlar
Büşra Özler 17 Mayıs 2018 - 18:57:39 Diyet yaparken pratik hazırlanabilecek kalorisi düşük tatlılar nelerdir? Diyet başladım ama canım çok tatlı çekiyor. Bozmamak için yemiyorum. Bunu nasıl bastırabilirim? Tatlı ihtiyacımı nasıl giderebilirim? Tarifleri nelerdir?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: