Yaşam

Doğal Yollarla Bikini Bölgesi Beyazlatma Yöntemleri

04 Ağustos 2018 - 15:05:54
Doğal yollarla bikini bölgesi beyazlatma yöntemleri

Bikini bölgesi farklı sebeplerden dolayı kararma sorunu yaşayabilirken bayanlar atacakları doğru adımlar ile birlikte bu sorunu ortadan kaldırabilirler.

Bikini Bölgesi Nasıl Beyazlar?

Bikini bölgesi bayanların ciltlerinin en hassas olduğu bölgelerden birisidir. Bu sebeple de bu bölgede uygulanan birçok işlem cildin ciddi biçimde zarar görmesine sebep olabilir. Bu aşamada ağda bunun başlıca sebepleri arasında yer almaktadır. Ayrıca yanlış bir iç çamaşırı seçimi sebebiyle bölgede sürtünmenin artışı ya da sürekli olarak terleme durumu kişilerin bu bölgelerinde kararma problemleri yaşamasına sebep olmaktadır. Ancak bu durumda bayanlar, süt, salatalık suyu ya da domates yardımıyla bölgenin eski haline dönmesini ve beyazlatılmasını sağlama imkanı bulur.

Salatalık Suyu ile Bikini Bölgesi Beyazlatılır mı?

Salatanın, cilt üzerinde çok sayıda olumlu etkisinin olması bu ürünün sürekli olarak cilt bakım ürünlerinde kullanılmasına sebep olmaktadır. Buna ek olarak birçok maskede destek ürünü olarak da salatalık kullanımı görülür. Cildin beyazlamasını sağlaması da salatalığın önemli etkileri arasında yer almaktadır. Bu özelliği, bikini bölgesinde kararma olan bayanların salatalık suyunu tercih etmesine sebep olmaktadır. İçerisinde yer alan A vitaminleri vücutta melanin salgılanmasını kontrol ederken bu sayede cildin rengini açmaktadır. Bunun için salatalığın suyunu çıkaran kişilerin bölgeye suyu uygulaması ve sonrasında 10 dakika beklemesi gerekecektir. Bu sayede bölgede beyazlama etkileri görülmeye başlanır.

Süt ile Bikini Bölgesi Beyazlatalır mı?

Süt, insanların birçok durumda imdadına koşan doğal bir ürün olarak bikini bölgesinde yaşanan kararmalarda da etkin bir rol oynamaktadır. Sütün içerisinde yoğun miktarda laktik asit yer almaktadır. Laktik asit sayesinde cildin renk pigmentlerine etki edilir ve bu sayede cildin daha açık bir renge kavuşması sağlanmaktadır. Uygulaması da en kolay yöntemlerden birisi olurken bir kasenin içerisine süt doldurmak ilk adım için yeterli olacaktır. Sonrasında yanına pamuk alan bayanlar, 5 dakika boyunca pamuk yardımıyla sütü bikini bölgelerine uygulayarak işlemi tamamlarlar. Sonrasında ılık bir su yardımı ile hafifçe yıkanması gerekmektedir. Bu şekilde bölgede yaşanan kararma ortadan kalkar.

Domates ile Bikini Bölgesi Beyazlatılır mı?

Domates, cilde uygulanan bakım işlemlerinde insanların çok fazla tercih etmediği ürünlerden birisidir. Ancak uzmanlar, domates üzerinde yaptığı araştırmalarda cilt için muhteşem bir doğal ilaç olduğunu göstermektedir. Cildin renginin açılmasında da domatesin içerisinde yer alan likopen isimli madde kullanılabilmektedir. Domatesin ölü deriden kurtulmada en önemli ürünlerden biri olması bikini bölgesinde yaşanan kararmanın ortadan kalkması için çok önemli bir durumdur. Bir domatesi yarıya bölen kişiler, sonrasında dairesel hareketlerle domatesi bikini bölgesine uygulayabilirler. Bu işlemin 5 dakika kadar sürmesi yeterli olacaktır. Doğal yöntemler her zaman cilde en iyi müdahale yöntemlerinden birisi olurken kısa sürede etkisi görülen ve uygulaması son derece kolay olan seçeneklerdir.

Yorumlar
Aylin Özgül 04 Ağustos 2018 - 15:15:54 Bikini bölgesindeki kararmalar neden olur? Nasıl meydana gelir? Engellemek için ne yapmak gerekiyor? Doğal yöntemlerle bunu engellemek mümkün olur mu? Hangi bitkisel yöntemler etkili olur acaba?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: