Dövme nasıl silinir? Doğal yollarla dövme çıkarma yöntemleri
Yaşam

Dövme Nasıl Silinir? Doğal Yollarla Dövme Çıkarma Yöntemleri

11 Mayıs 2018 - 17:28:24

Severek ve istenerek yapılan dövme bir süre sonra sıkıcı gelebilir ve sildirmek istenebilir. Bu aşamada vücuda yapılacak olan dövmelerin silinmesi yerine başta karar verilmesi daha doğru bir yöntem olacaktır.

Döbme Sildirme Nasıl Olur?

Dövme sildirme işleminde kullanılan birçok yöntem başarılı sonuçların alınmasını sağlasa da deri yüzeyinde mutlaka leke bırakmaktadır. Cildin doğal yapısının bozulması ile ciltte dalgalı bir görüntü söz konusu olmaktadır. Gelişen teknoloji ile beraber dövme sildirme işlemleri de daha kolay ve kalıcı olabilmektedir. Yalnız unutulmamalıdır ki dövme sildirme işlemi cilt yüzeyinde mutlaka iz kalmasına neden olur ve cildin yapısı bozar.

Dövme Sildirme Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde dövme sanatı oldukça ilerleyen bir yapıya sahiptir. Her geçen gün teknolojinin ilerlemesi ile birlikte bu alanda da gelişmeler söz konusu olmaktadır. Dövme sildirme işleminde en etkili ve en çok tercih edilen yöntem lazer ile silme işlemidir. Lazer dövme işlemi seanslı olarak ciltte dövme bulunan bölgeye ışın verilerek yapılmaktadır. Bu işlemde deri altında yer alan koyu ve renkli boyaların parçalanması sağlanır. Uygulama yapıldığında dövmenin bulunduğu bölge hafif beyaz bir kabartı haline gelmektedir. Daha sonra deri yüzeyine nemlendirici sürülerek uygulama tamamlanır. Lazer uygulaması sonrası cildin güneş görmemesi gerekmektedir. Genellikle renkli dövmelerde 4- 6 seansta sonuç alınırken siyah renkli dövmelerde daha uzun bir süre seans görülebilmektedir.

Tca ile Dövme Silinir mi?

TCA dövme sildirme işleminde kullanılan uygulamasıdır. TCA bir asit türüdür. Özellikle cildin soyulmasına sebep olur. Soyulan cilt yenilenerek dövmenin silinmesine ve renginin kısa sürede açılmasını sağlar. Bu uygulama genel olarak kış aylarında yapılmalıdır. Güneş ışınlarına direk maruz kalan ciltte kalıcı lekelenmeler söz konusu olabilmektedir. Dövme sildirme işleminin TCA ile yapılması sonrasında mutlaka cildin güneşten ve sudan korunması gerekmektedir. Lazer uygulaması ve TCA dışında dövmenin sildirilmesi için uygulanan yöntemlerde cover up denilen uygulama da yapılabilmektedir. Fakat bu işlem istenmeyen dövme üzerine tekrar dövme yapılma işlemidir. Bu uygulama diğer uygulamalardan daha az maliyetli olduğu için sıkça tercih edilebilmektedir.

Doğal Yollarla Dövme Nasıl Silinir?

Dövme sildirme işleminde kullanılan yöntemler hem maliyetli hem de acı veren uygulamalar olduğundan daha doğal yöntemler ile dövmelerini sildirmek isteyenlerde olacaktır. Fakat bu doğal yöntem dövme üzerinde çok fazla etkili olmasa da dövmenin rengini soldurmak için tercih edilebilmektedir. Doğal yöntemler ile dövmeyi silmek için yaz aylarında sıkça güneşlenmek cildin soyularak yenilenmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca cilt beyazlatıcı ürünlerde tercih edilebilir. Doğal olarak limon ve şeker uygulaması yapılabilir. Böylece cilt ölü deri hücrelerinden arınıp sürekli yenilenme sağlayabilir. Yarım limon üzerine dökülmüş olan toz şeker her gün düzenli şekilde dövmenin üzerine uygulanabilir. Uzun vadede dövmeyi silebilir.

Yorumlar
Serenay Aksay 11 Mayıs 2018 - 17:38:24 Dövme silme fiyatları ne kadar? Omzumda 18 yaşımda karar verip yaptırdığım bir dövme var ve artık sildirmek istiyorum. zaten üstünden 8 yıl geçti baya eskidi ama tam geçmesi için ne yapmam gerekiyor?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: