Sağlık

Dudak Renklendirme Zararları Nelerdir? Renkleri, Fiyatı ve Sonrası

18 Mart 2021 - 20:32:16
Dudak Renklendirme Zararları Nelerdir? Renkleri, Fiyatı ve Sonrası

Dudak renklendirme; cansız ve solgun gözüken dudaklar için uygulanan özel kalıcı makyaj uygulaması olarak nitelendirilmektedir. dudakların daha dolgun, canlı ve genç görünmesini sağlamaktadır. Yazımızın içeriğinde kalıcı dudak makyajı hakkında bilgi vereceğiz.

Dudak Renklendirme Zararları Nelerdir?

Mikro pigment uygulaması olan dudak renklendirme, tek kullanımlık steril iğneler ile yapılmaktadır. Genel olarak dövme işlemi ile karıştırılsa da bundan tamamen farklı şekilde yapılmaktadır. Kalıcı makyaj ile dövmenin farkı cilt yüzeyinde kalıcılığıdır. Kalıcı makyaj uygulamasında kullanılan ürünler ile dövme işleminde kullanılanlar aynı değildir. Kalıcı makyaj yavaş yavaş günden güne geçerken dövmelerde böyle bir durum söz konusu değildir. Dudak renklendirme işlemi sonrası 2-5 yıl arasında kalıcılık söz konusu olmaktadır. Bu süre kişinin cilt yapısı, yaşı ve yaşamış olduğu çevresel faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Deri altına enjekte edilen pigmentler, cilt kendini yeniledikçe azalmaktadır. Bundan dolayı aralıklı olarak rötuş işleminin yapılması gerekmektedir.

Herhangi bir acı oluşmadan meydana gelen dudak renklendirme işlemi derinin üzerine uygulanmaktadır. Dudak pigmentasyonu eğer ki doğru kişiler tarafından uygulanmazsa zararlı olabilir. Dudakların daha sağlıklı ve bakımlı gözükmesini sağlayan bu işlemi yaptırmadan önce güzelce araştırma yapmanız gerekmektedir. Dudağın çok fazla derinine inmeden üst tabakanın biraz altına uygulanmaktadır. Dudak renklendirme sonrası kabuklanma meydana gelebilir. Bunlar birkaç gün içerisinde iyileşir ve asla ellenmemelidir.

Dudak Renklendirme Renkleri Nelerdir?

Kalıcı dudak renklendirme işleminde birden fazla renk çeşidi bulunmaktadır. Kırmızının tonları, pembenin tonları, ateş kırmızısı, doğal renkler bulunmaktadır. Kişinin seçmiş olduğu renge göre uygulama yapılmaktadır. Bu asıl olarak bir makyaj değildir. Kansızlık ya da dudak renginde asimetrik sorun yaşayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bundan dolayı yapay değil doğal renkler tercih edilmelidir. Renge karar verildikten sonra dudak renklendirme işlemi ne kadar sürer diye baktığımızda uygulama yaklaşık olarak yarım saat sürmektedir. Seçilen renklerin pigmentleri dudakların hemen altındaki deriye yerleştirilmektedir.

Dudak Renklendirme Ne Kadar Kalıcı? Sonrası Bakım Nasıl Yapılır?

Ortalama olarak 2 yıl kalıcı bulunan dudak renklendirme sonrası şişlik meydana gelebilir. Bu birkaç gün içerisinde geçmektedir. 2 yıl sonrasında renk kendiliğinden açılmaktadır. Uzman kişinin belirttiği şekilde bakım yapmaya özen gösteriniz. dudakların istenilen görüntüye kavuşması en fazla 10 gün kadar bir zaman almaktadır.

Dudak Renklendirme Fiyatı Ne Kadar?

Dudakların daha canlı ve göz alıcı durmasını sağlayan dudak renklendirme fiyatı çok ucuz olmamakla birlikte çok pahalı da değildir. Yapıldığı yere ve işleme göre değişkenlik gösterebilmektedir. Uygulamanın bilen kişiler tarafından, steril bir ortamda yapılması gerekmektedir. Aksi durumda enfeksiyon söz konusu olabilir.

Evde Dudak Renklendirme Nasıl Yapılır?

Dudaklarınızın doğal bir pembeliğe bürünmesi için bazı doğal yöntemler vardır. Bunlara baktığımızda;

  • Limon suyu: Ufak bir dilim limon kesip üzerine şeker sürerek dudaklarınızda gezdiriniz. Düzenli olarak uyguladığınız zaman etkisini görebilirsiniz.
  • Dudak nemlendirme: Sebum açısından düşük değerlere sahip olan dudakların devamlı nemlendirilmesi gerekmektedir. Bu şekilde daha renkli durmasını sağlayabilirsiniz.
  • Nar çiçeği ve süt:Donuk ve koyu dudakların pembeleşmesi için nar tohumlarını güzelce ezip, süt ile karıştırınız. Bu karışımı dudaklarınıza düzenli olarak uyguladığınız zaman kısa sürede etkisini görebilirsiniz.

Dudak renklendirme yaptıranlar diledikleri renge sahip olabildikleri için memnun kalmaktadır. Sizler de dilerseniz doğal yöntemleri dilerseniz kalıcı yöntemleri uygulayarak dudaklarınızın daha güzel gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: