Yaşam

Ekoseksüel Nedir? Ekoseksüel Ne Demek? Kimlere Ekoseksüel Denir?

26 Temmuz 2018 - 22:44:08
Ekoseksüel nedir? Ekoseksüel ne demek? Kimlere Ekoseksüel denir?

Kişinin doğaya ve doğadaki ağaca, çiçeğe, dağa ya da doğadaki her türlü nesneye karşı oluşturduğu cinsel kimliğe ekoseksüel adı verilmektedir.

Ekoseksüel Nedir? Ne Anlama Gelir?

Bu cinsel kimlikte kişi özellikle ağaçlara ve taşlara karşı cinsel anlamda bir mana yüklemesinden kaynaklı ortaya çıkan durumlar ekoseksüelliği ifade etmektedir. Ayrıca doğada çıplak yürüyüş gibi faaliyetlerde kişinin ekoseksüel cinsel kimliği olduğunu işaret edebilmektedir. Normal şartlarda tamamen ruhsal bir sorun algısı yaratan ağaç ve taşlarla cinsel ilişkiye girme eğilimi ekoseksüel yaşamda olağan bir durum olarak karşınıza çıkabilir. Bu nedenle ekoseksüel cinsel kimliği olan kişiler ağaca, taşa, dağa ya da doğadaki tüm ekolojik ürünlere karşı yoğun duygusal bir bağ besleyebilir.

Ekoseksüel Ne Demek? Nasıl Olunur?

Son yıllarda çok fazla dikkat çeken cinsel kimlikler arasında yer alan ekoseksüel yapı kişinin doğaya karşı yoğun bir duygu seli ve cinsel istek duymasını neden olur. Şöyleki taş ya da kaya ile cinsel ilişkiye giren kişiler, ağaç dalı üzerinde kendini tatmin etmek isteyen kadınlar sayı olarak da artmaktadır. Ekolojik düzene zarar vermeden ve kendisini doğadaki varlıklara aşık sanan kişinin ekoseksüel cinsel tercihinin olduğu savunulabilir. Fakat herkesin doğaya karşı ayrı bir hassasiyeti vardır. Bu yüzden cinsel istek duyan kişilere ekoseksüel cinsel kimliğinin olduğu belirtilebilir. Ekoseksüel yapıdaki kişiler doğadaki deniz, göl, ağaç, taş ve tüm doğada ekolojik yaşamda bulunan canlılara ve ortamlara duygusal ve cinsek istek ile bakış açısı oluşturmaktadırlar. Dünyada yeni kabul edilen bu cinsel kimlik her geçen gün artan sayıda insana hitap eden bir yapıdadır.

Kimlerere Ekoseksüel Denir? Ekoseksüellik Nasıl Olur?

Ekoseksüel yaşamda çeşitli iş kollarından yüksek mevki sahibi birçok kişi yer almaktadır. Doğada bulunan bitkiler ve ağaçlar ile iletişim kurup sevişmeye başlayan bu insanlar doğanın kendilerini cinsel tatmine ulaştırdıklarını belirtiyorlar. Doğal bir yapıda cinsel tatmin için gereken koşulların oluşmaması kişiyi huzursuz edecektir. Fakat ekoseksüel yapıdaki kişiler çiçekler yalamayı, ağaçlara kötü şeyler fısıldamayı ve cinsel içerikli konuşmaları onların tatmin olmasını sağlamaktadır. Ekoseksüel yapıda öncelik her zaman doğanın korunmasıdır. Doğadaki hiçbir canlıya ya da bitkiye kesinlikle zarar vermezler. Ekoseksüel yapıdaki kişilerin çıplak beden ile ot ve taşların üzerine yattıkları görülebilmektedir.

Ekoseksüel Kişilerin Tercihleri Nasıl Olur?

Dünyada hızlı yayılan bu cinsel kimlik insanlar ile cinsel ilişkiye ve duygusal bağ kurmaya izin vermez. Çünkü doğaya aşık yapıları kişilerin bu tür ilişkiler ile bağ kurmasını kabul etmez. Ekoseksüel yapının gün geçtikçe artan kişi sayısı çok fazla olmaktadır. Doğayı sevmek ile karıştırılan cinsel eğilim kişinin sürekli olarak doğa ile birlikte olmasına neden olur. Doğadaki ağaçlara sarılarak uyuma ya da taş üzerinde cinsel tatminlik yaşama bu cinsel tercihi olan kişiler için oldukça doğal bir süreç olarak kabul görmektedir.

Yorumlar
Beyhan Er 26 Temmuz 2018 - 22:54:08 Ekoseksüalizm son zamanlarda oldukça duyduğum bir kavram gerçekten. Geçtiğimiz günlerde bu konuyla ilgili bir haber okumuştum. Bu gelip geçici bir durum mudur? Daha çok hangi yaşlarda görülür?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: