Sağlık

Elmacık Kemiği Estetiği Nedir? Ameliyatı ve Dolgusu Nasıl Yapılır? Fiyatı Nedir?

20 Nisan 2018 - 17:45:50
Elmacık kemiği estetiği nedir? Ameliyatı ve dolgusu nasıl yapılır? Fiyatı nedir?

Elmacık kemiği estetiği yüz bölgesindeki iki elmacık kemiğinin daha güzel görünmesi için uygulanan ameliyattır.

Elmacık Kemiği Estetiği Nedir?

Bazı insanların yüzü doğuştan üçgen bir şekildedir. Zaman içerisinde yaş faktöründen dolayı yüz dikdörtgen bir şekle dönebilmektedir. Bunun uyanı sıra yüz şekli bu şekilde doğuştan olmayan insanlar da yüzün daha güzel görünmesi için estetik yaptırmaktadırlar. Bu ameliyatın amacı yüzün genç, güzel, doğal ve üçgen görünmesini sağlamaktır. Ünlülerin bu operasyonu yaptırması ile beraber akabinde birçok kişi de yaptırmaya başlamıştır. Elmacık kemiklerinin çıkık olması yüzün genç görünmesini sağlamaktadır. Bu yüzden elmacık kemiklerinin düzgün ve güzel durması kişiler için önem arz etmektedir. Kadınların çoğu elmacık kemiklerinin çıkık olmasını ve bu sayede genç görünmeyi ister. Doğuştan bu güzelliğe sahip olmayan ve yaştan dolayı bu özelliği kaybeden kadınlar elmacık kemiği estetiği tercih ederek güzel görünmeyi sağlamaktadırlar.

Elmacık Kemiği Estetiği Neden Yapılır?

Elmacık kemiklerinin büyütülmesi için üst kısımlarına operasyon aracılığı ile yüz protezi eklenmektedir. Bu işlemin amacı ise yeterli olmayan elmacık kemiklerinin büyütülmesidir. Elmacık kemiklerinin büyütülmesi ile ortaya hoş bir görüntü çıkmaktadır. Sürecin ve işlemin doğru planlanması ile bu şekildeki protezler operasyonlarda başarı sağlamaktadır. Kişideki elmacık kemiği gereken ölçülerde olmadığı zaman protez uygulaması yapılmaktadır. Fakat işlem ve süreç yanlış bir şekilde yapılıp yönetildiği zaman sonuç doğallıktan uzak bir görüntü olmaktadır. Yüzü en çok etkileyen bölgeden biri elmacık kemikleridir. Dolayısı ile protez uygulaması yüz yapısını değiştirmektedir.

Elmacık Kemiği Estetiği Nasıl Yapılır?

Yanaklarında sarkma problemi olan kişiler elmacık kemiğiyle yanak germe estetiğini beraber yaptırmaktadırlar. Elmacık kemiklerinin çıkık olması oval yüzlere daha çok yakışmaktadır. Bu yüzden gerekli olan durumlarda çene operasyonu tercih edilebilir. Operasyon lokal veya genel anestezi ile yapılmaktadır. Protezler üst dudaktaki en derin yerden açılmış olan kesinin içinden yanağın alt kısmına yerleştirilmektedir. Genel itibari ile operasyon bir saat sürmektedir. Kişi ameliyattan sonra iki saat dinlenir ve sonrasında evine dönebilmektedir.

Elmacık Kemiği Estetiği Sonrasında İyileşme Süreci Ne Kadardır?

Operasyon sonrasında acı meydana gelmektedir. Bu acının hafifletilmesi adına ilk 2 gün yüze soğuk kompres uygulaması gerekebilmektedir. Saat başında tahmini olarak on beş dakika yüze tutulan buz torbası iyileşme süresinin kolay geçmesini sağlamaktadır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgu yöntemi operasyon gerektirmemektedir. Bu yöntemin uygulanması oldukça kolaydır. Sonuçlar hızlı bir şekilde görülür hale gelir ve iyileşme zamanı kısa sürmektedir. Bu etkenler avantaj olarak görüldüğü için bu yöntem oldukça fazla tercih edilmektedir. Dolgunun maddesi kalıcılığı belirlemektedir. Tahmini olarak bu süre altı ila on sekiz ay arasında değişiklik göstermektedir. Sık tercih edilen malzemelerin ilki hyalüronik asit bazlı dolgudur. Uygulama on beş dakika sürer ve elmacık kemiği estetiği gerçekleşir. Estetiği yapılan kişi aynı gün içinde günlük hayata karışabilmektedir.

Yorumlar
Şeyma Demirci 20 Nisan 2018 - 17:55:50 Elmacık kemiği ameliyatı fiyatı ne kadar? Elmacık kemiklerim biraz çıkık olsun istiyorum bunun için dolgu yaptırmayı düşünüyorum ama bir zararı olur mu? Yaptıranlar var mı? Uygulama nasıl yapılıyor?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: