Yaşam 22 Kasım 2021 - 13:55:16

Elmacık Kemiklerini Belirginleştirmek İçin Ne Yapılır?

Elmacık Kemiklerini Belirginleştirmek İçin Ne Yapılır?

Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için; makyaj uygulamaları yanı sıra aynı zamanda egzersiz yöntemleri ve bazı cerrahi uygulamalarda bulunmaktadır.

Elmacık Kemikleri Nasıl Belirginleştirilir?

Yüz hatlarının daha çekici ve alımlı bir hale getirmek için güzellik algısı içerisinde yer alan elmacık kemiklerin belirgin olması durumu, asıl olarak yüz hatlarının orantılı olmasını da sağlamaktadır. Belirgin ve çıkık elmacık kemikleri için uygulayabileceğiniz farklı pek çok yöntem bulunmaktadır.

Gözler, burun ve üst çene arasında kalan ve belirli oranda çıkıntılı olan yüzdeki bu kemiklerin daha belirgin hale getirilmesi için üç yöntemden bahsedebiliriz. Uzmanlar düzenli olarak yapılacak masajlar ve yüz yogası ile elmacık kemikleri belirginleştirme etkisi görülebileceğini belirtmektedir. Bu egzersizlerin sayesinde bölgedeki derinin ve kasların yapısının değiştirilebileceğini ve böylece yüzde bulunan bu kemiklerin daha belirgin hale gelebileceğini belirtmektedir.

Egzersiz yöntemleri biraz zorlayıcı ve uğraştırıcı olabilmektedir. Bundan dolayı kadınlar genel olarak diğer bir seçenek olan makyaja yönelirler. Elmacık kemiklerinin olduğu bölgelere uygulanan bazlar ve allıklar yüz hatlarını daha belirgin hale getirmektedir.

Cerrahi uygulamalar ise genel olarak dolgu malzemeleri ile kemiklerin olduğu bölgenin doldurulması ve daha belirgin hale gelmesini sağlama yönündedir. Ayrıca elmacık kemiklerini yeniden şekillendirme yönünde ameliyatlar da bulunmaktadır.

Elmacık Kemiklerini Belirginleştirme Egzersizleri Nelerdir?

Yüz kaslarının çalıştırılması insanların çok daha sıkı ve diri bir yüze sahip olmasını sağlamaktadır. Bu tarz yüzlerde sarkmalar ve yaşlanma etkileri oldukça geç ortaya çıkar. Buna ek olarak bu kemiklerin daha belirgin hale gelmesinde de yapılacak olan hareketlerin büyük önemi olmaktadır.

Egzersiz yöntemleri biraz sabır istemektedir. Elmacık kemiklerini makyajsız belirginleştirmek için ağzınızın içini hava ile doldurunuz. Daha sonra kapatınız. Ağız içerisindeki havayı sağa ve sola gargara yapıyormuş gibi yapınız. Yaklaşık olarak 3 dakika uygulamak yeterli. Düzenli olarak yaptığınızda fazla yağ dokularını giderir ve elmacık kemiklerini belirgin hale getirir.

Bir başka yöntem olarak, dudaklarını "O" şekline getiriniz. Sonrasında dudakların bu şeklini bozmadan kapadıktan sonra elmacık kemiklerinin bölgesinden yüzünüzü yukarıya doğru gerdiriniz. Bu işlemde yüz kasları son derece gergin bir hale gerilirken en fazla bu kemiklerinin bulunduğu bölgeler etkilenecektir. Bu işlemi her gün 15-20 dakika tekrar tekrar uygulayan kişiler kısa süre içerisinde ciddi sonuçlar almaya başlayabilirler.

Elmacık Kemikleri Makyajla Nasıl Belirginleştirilir?

Makyaj sayesinde bu kemikleri daha belirgin hale getirecek olan kişilerin ilk olarak belirli makyaj malzemelerine ihtiyaçları vardır. İlk olarak makyaj bazı uygulamanız gerekir. Bu şekilde daha pürüzsüz bir cilt elde edebilirsiniz. Bunun sonrasında cildiniz rengi ve yapısı ile uyumlu fondöten sürünüz.

Cildinizin alt tabanını hazırladıktan sonra elmacık kemiklerinin olduğu bölgeye 1-2 ton daha koyu kontür uygulamanız gerekir. Elmacık kemiğinin altına doğru kontürü uygulayınız ve sonrasında fırça ile dağıtınız. Kontür yoksa bunu ten renginizden daha koyu fondöten ve kapatıcı ile yapabilirsiniz. Bunların ardından ten renginize uygun bir allık sürerek, makyajınızı sonlandırabilir ve elmacık kemiklerinin belirgin gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Makyaj yaparken göz altlarını olabildiğince açık renkte aydınlatmak, yanaklarının elmacık kemiklerinden aşağıya doğru inen kısımlarını daha koyu allık ile renklendirmek, istenilen görüntüyü sunabilmektedir.. Bu işlem elmacık kemikleri tarafından oluşan gölgenin yüze yansımasını anımsattığından daha belirgin olmasını sağlar. Bunun yanında çene kemiğinin de elmacık kemiklerine uygun bir görünümü olması gerektiğinden bu bölgeye de makyaj ile müdahaleler yapılmaktadır.

Elmacık Kemiği Dolgusu ve Ameliyatı

Estetik operasyonlar son yıllarda pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Elmacık kemiği dolgusu ameliyat değildir. Kişinin kendi yağ dokusundan alınır ve elmacık kemiklerinin olduğu bölgeye enjekte edilir. Dolgu malzemesi olarak hyalüronik asit de kullanılabilmektedir. Bu yöntemin etkisi 6-18 ay sürmektedir.

Cerrahi işlem olarak ise elmacık kemiklerinin yeninden şekillendirilmesi işlemi yapılmaktadır. Eğer kemikte yetersizlik varsa protez kullanılabilir. Ağız içerisinde kesiler açılır ve protezler yerleştirilir. Daha sonra elmacık kemiği daha belirgin olmaktadır.

Elmacık kemiği estetiği kesinlikle uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Yanlış işlemler geri dönüşü olmayan sonuçlara neden olabilmektedir.

  • elmacık kemiklerini belirginleştirmek için
  • elmacık kemikleri
  • elmacık kemikleri nasıl belirginleşir
  • elmacık kemikleri için makyaj
Yorumlar
Hülya Saygın Elmacık kemiklerimi makjyajla nasıl gbelirgin hale getirebilirim? Yüzüm oval olmadığından çok belli olmuyor buna bir çözüm arıyorum. cevapla
Hacer Kap Cilt renginize göre biraz daha koyuluk ya da pembelik verecek bir ürün deneyebilirsiniz. Bu işlemi düzgün yapmak önemlidir yani sonra elmacık kemikleriniz yerinden fırlamış gibi görünmesin...Hiçbirşey bilmiyorsanız deneye deneye öğrenin yani.
yorum yaz
Korse Nedir? Kullananlar, Faydaları, Zararları, Zayıflatır Mı, Fiyat