Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için ne yapılır?
Yaşam

Elmacık Kemiklerini Belirginleştirmek İçin Ne Yapılır?

21 Eylül 2017 - 17:27:20

Bayanların yüzlerinin daha güzel gözükmesi için birçok farklı etmenin bir araya gelmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda gözlerin, dudakların ya da burnun güzellik üzerinde çok etkili olması gibi elmacık kemikleri de birçok kişi için büyük önem taşımaktadır.

Elmacık Kemikleri Nasıl Belirginleşir?

Birçok kişi için bunların belirgin olması güzelliği olumlu yönde etkileyen etmenlerden birisidir. Bu sebeple de bayanlar bu kemiklerin daha fazla belirgin olması için ellerinden gelen tüm çabayı gösterebilirler. Gözler, burun ve üst çene arasında kalan ve belirli oranda çıkıntılı olan yüzdeki bu kemiklerin daha belirgin hale getirilmesi için iki farklı seçenek bulunmaktadır. Uzmanlar düzenli olarak yapılacak masajlar sayesinde bu bölgedeki derinin ve kasların yapısının değiştirilebileceğini ve böylece yüzde bulunan bu kemiklerin daha belirgin hale gelebileceğini belirtmektedir. Ancak bu işlemi doğru bir şekilde uygulamak oldukça zor olduğundan bayanlar genel olarak ikinci seçenek olan makyaja yönelirler. Her iki yöntem ile birlikte de yüzdeki bu kemkleri olduğundan daha belirgin gösterilebilir.

Elmacık Kemiği Masajı Nasıl Yapılır?

Yüz kaslarının çalıştırılması insanların çok daha sıkı ve diri bir yüze sahip olmasını sağlamaktadır. Bu tarz yüzlerde sarkmalar ve yaşlanma etkileri oldukça geç ortaya çıkar. Buna ek olarak bu kemiklerin daha belirgin hale gelmesinde de yapılacak olan hareketlerin büyük önemi olmaktadır. Dudaklarını "O" şekline getiren bayanlar sonrasında tutaklarının bu şeklini bozmadan dudaklarını kapadıktan sonra elmacık kemiklerinin bölgesinden derilerini yukarıya doğru gerdirebilirler. Bu işlemde yüz kasları son derece gergin bir hale gerilirken en fazla bu kemiklerinin bulunduğu bölgeler etkilenecektir. Bu işlemi her gün 15-20 dakika tekrar tekrar uygulayan kişiler kısa süre içerisinde ciddi sonuçlar almaya başlayabilirler.

Elmacık Kemikleri Makyajla Nasıl Belirginleştirilir?

Makyaj sayesinde bu kemikleri daha belirgin hale getirecek olan kişilerin ilk olarak belirli makyaj malzemelerine ihtiyaçları vardır. İlk olarak yüz makyajlarının olmazsa olmazı olarak görülen kapatıcı ve pudralar bu makyaj tarzı içerisinde de kullanılacaktır. Bunların rengini kişilerin kendi ten renklerine göre seçmeleri gerekmektedir. Buna ek olarak kendi ten renklerinden bir ya da iki ton daha koyu olan bir fondöten ihtiyacı oluşmaktadır. Kendi ten renklerinden iki ton daha açık olan aydınlatıcı modelleri de son derece önemli görülür ve bu ürünlere ihtiyaç duyulur. Son olarak ten rengine uygun allık ve bu malzemeleri uygulayabilmek için gerekli fırçalar malzemeler arasına eklenmektedir.

Elmacık Kemiklerini Belirginleştirmek İçin Ne Yapmalı?

Kadınlar makyaj yaparken göz altlarını olabildiğince açık renkte aydınlatırken yanaklarının elmacık kemiklerinden aşağıya doğru inen kısımlarını daha koyu allık ile renklendirmeleri gerekmektedir. Bu işlem elmacık kemikleri tarafından oluşan gölgenin yüze yansımasını anımsattığından daha belirgin olmasını sağlar. Bunun yanında çene kemiğinin de elmacık kemiklerine uygun bir görünümü olması gerektiğinden bu bölgeye de makyaj ile müdahaleler yapılmaktadır.

Yorumlar
Hülya Saygın 14 Eylül 2017 - 11:40:21 Elmacık kemiklerimi makjyajla nasıl gbelirgin hale getirebilirim? Yüzüm oval olmadığından çok belli olmuyor buna bir çözüm arıyorum.cevapla
Hacer Kap 06 Temmuz 2018 - 16:25:04 Cilt renginize göre biraz daha koyuluk ya da pembelik verecek bir ürün deneyebilirsiniz. Bu işlemi düzgün yapmak önemlidir yani sonra elmacık kemikleriniz yerinden fırlamış gibi görünmesin...Hiçbirşey bilmiyorsanız deneye deneye öğrenin yani.
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: