Ev işleri zayıflatırmı? Kilo verdiren ev işleri
Zayıflama

Ev İşleri Zayıflatırmı? Kilo Verdiren Ev İşleri

17 Ağustos 2018 - 23:25:28

Kilo problemi olan kadınların zayıflaması ve ödem atması için evde yapılan temizlik gibi şeyler, zayıflatan ev işleridir.

Ev İşi Yaparak Zayıflayanlar Var mı?

Kadınların yapmayı pek sevmediği evde yapılan işler kilo vermeye yardımcıdır. Çoğu kişi bu durumdan habersiz olabilir. Fakat iş yapmak kişinin hareket alnını genişletir, bütün gün hareketsiz bir biçimde uyumasını, oturmasını, yatmasını engeller. Her gün yapılan bulaşık, ütü, çamaşır yıkama, cam silme gibi rutin işler kişinin canına tak etse de bu işlerin avantajları vardır. Birçok kişi bu rutin işlerden dolayı zayıflayabilmektedir. Fakat sadece iş yapmak yeterli olamaz. Hem beslenme şekline hem de gün içindeki hareket fazlalığına bakmak gerekir.

Ev İşleri Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Evde yapılan işler kişinin enerjisini kaybettirebilmektedir. Fakat kalori yakmayı sağlar ve aynı zamanda vücuda esneklik kazandırmaktadır. Bunun yanı sıra kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Vücudun yapılan işler sayesinde sıkılaşır ve zaman içinde kilo kaybeder. Tüm bunların yaşanması için haftanın belli günleri bazı ev işlerinin faydalarından yararlanılabilir. İş yapmak kilo vermenin yanında kişinin terapi etkisi görmesini sağlar. İş yapmak bireyin kendini işe yarar hissetmesini sağladığı gibi düşüncelerin önlenmesine yardım eder. Gün içinde sürekli düşünen kişi bu düşüncelerden dolayı bitkin düşebilmekte ve mutsuz olmaktadır. İş yapmak düşüncelerin beyinden uzaklaşmasını sağlar ve vücudu yorarak zayıflatma etkisi yaratır. Vücut yorulduğu zaman vücuttaki enerji atılmakta ve geceleri rahat uyku alınabilmektedir.

Zayıflatan Evişleri Nelerdir? Hangileridir?

Ev işlerinin yapılması ile motive olan ve stres atan kişiler aynı zamanda kilo kaybetmektedir. Bazı kişiler hali hazırdaki kaygı durumunu atmak için tatlı ve hamur işi yemektedirler. Bu tip kilo almaya neden olan besinleri yiyerek stres atmak yerine ev işi yaparak pozitif ruh haline geçmek mümkündür. Kafa dağıtan ve kilo verdiren bu işlerden biri cam silmektir. Cam silmek zor olsa da otuz dakika boyunca bu işin yapılması yüz yirmi beş kalori yakılmasına yardım eder.

Ev İşleri ile Kaç Kalori Harcanır?

Otuz dakika boyunca bulaşık yıkamak cam silmek gibi yüz yirmi beş kilo yaktırmaktadır. Kişi bulaşık makinası kullansa dahi süreç içinde eğilip kalmak bile kilo verilmesi yardım eder. Evdeki bahçeyle ilgilenmek de saate iki yüz elli ile üç yirmi beş aralığında kalori yakmayı sağlamaktadır. Bir saat yemek pişirme eylemiyle yüz elli kalori yakılır. Banyoyu yıkamak, süreç içinde eğilip kalmak gibi hareketler kalori yakar. Zayıflatan ev işleri arasında yatakları düzenlemek vardır. Otuz dakika yatak yapılması, düzenlenmesi yüz otuz kalori yaktırır. Yatak toplamak güne başlamak ve hareket etmek için uygun bir egzersiz yöntemi olabilir. Yerleri temizlemek, halıları süpürmek, evin dağınıklığını toparlamak saate iki yüz kırk kalori yaktırdığı için bu işler sayesinde zayıflamak mümkün hale gelir. Kilo verdiren ev işleri ve sağlıklı bir beslenme programı ile kolayca kilo verilebilmektedir.

Yorumlar
Ceylan Ataç 17 Ağustos 2018 - 23:35:28 Ev hanımı olduğum için her gün hemen hemen ev işi yapıyorum ama çok fazla kilo veremiyorum. Ev işi yaparken kilo vermek ve zayıflamak için ne yapmak gerekiyor? Bu şekilde kilo verenler ve zayıflayanlar var mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: