Geciktirici Sprey Nedir? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Zararları ve Etki Süresi
Yaşam

Geciktirici Sprey Nedir? Nasıl Kullanılır? Fiyatı, Zararları ve Etki Süresi

20 Mayıs 2019 - 09:50:06

Cinsel yaşantılarında erken boşalma problemi yaşayan çiftler geciktirici sprey kullanımı ile birlikte bu sorunu aşarak daha mutlu bir cinsel ilişki yaşayabilirler.

Geciktirici Sprey Nedir? Ne Kadar İşe Yarıyor?

Cinsel ilişkinin her iki taraf için de memnun edici olmasında süresinin yeterli olması önemlidir. Erkeklerde erken boşalma probleminin olması başta partnerlerini olumsuz etkilerken uzun vadede erkeklere de sorun olacak bir durumdur. Erken boşalma problemleri belirli bir süre sonrasında ortadan kalkabilirken bu süreçte destek ürünleri kullanılabilir. Geciktirici sprey de bu ürünlerden birisidir. Erkeklerin erken boşalmasını engellemek adına kullanılan sprey geciktirici sprey olarak isimlendirilmektedir. Bu sayede çiftler, çok daha uzun süre cinsel ilişkilerine devam ederken her iki tarafın da tatmin olması sağlanabilmektedir.

Geciktirici Sprey Nasıl Kullanılır?

Erkeklerin boşalma sürelerini kontrol etmeleri ve buna göre erken boşalma sorunlarının olup olmadığını anlamaları gerekmektedir. Eğer erkeklerde boşalma süresi 5 dakikayı aşmıyorsa bu durumda erken boşalmadan söz edilebilmektedir. Böyle bir problemi olan erkeklerin de geciktirici sprey kullanımı oldukça doğaldır. Bu spreylerin kullanımı için erkeklerin erekte halde olması gerekmektedir. Erekte haldeyken kullanılmazsa sonrasında erekte olmaları oldukça zor olacaktır. Spreylerin penisin tamamına sıkılması da sorun yaratırken ereksiyonun bitmesine sebep olabilmektedir. Erekte haldeyken sünnet bölgesi olarak tanımlanan bölgeye birkaç defa spreyin sıkılması gerekmektedir. Bu sayede bölgede uyuşmalar yaşanırken boşalma çok daha geç olacaktır.

Geciktirici Sprey Tavsiye Ediliyor mu? Zararları Nelerdir?

Erken boşalmanın önlenmesi için kullanılan bu spreylerin her iki taraf için de zararları olabilmektedir. Sürekli olarak yüksek miktarda kullanılan spreyler ilk aşamada kadınların cinsel organını tahriş edebilmektedir. Bunun yanı sıra sürekli olarak kullanılmaları durumunda geciktirme süreleri daha aza inmeye başlar. Bir süre sonra geciktirici etkileri ortadan kalkmış olacaktır. Peniste kızarıklığa ve tahrişe de sebep olabilmektedir. Birçok erkekte bu sorun yaşanırken bu durum erkekleri cinsel ilişkiden soğutmaktadır. Bazı ürünler sperm kalitesinde düşüklüğe de sebep olabilmektedir. Çocuk sahibi olmaya karar veren ve sprey kullanımını bırakan kişilerde döllenme ihtimali düşebilmektedir. Son olarak erkeklerde bir sonraki ereksiyonun sorun olmasına sebep olabilir. Ereksiyon gün içerisinde hiç gerçekleşmeyebilir.

Geciktirici Spreylerin Fiyatı ve Etki Süresi Nedir?

Geciktirici spreyler, erkekler tarafından sıklıkla kullanılmaya başlanırken bu ürünlerin etki süresi 20 ile 45 dakika arasında değişmektedir. Erkeklerde boşalmayı bu süre zarflarında geciktiren ürünler, istenen etkiyi yaratmış olacaklardır. Çok fazla kullanılırsa bu süreler daha yüksek seviyelere çıkabilir ve bu durum cinsel ilişkiyi olumsuz etkilemektedir. Spreylerin fiyatı ise 20 TL'den başlamaktadır. 100 TL'ye kadar çıkabilen spreylerin yapısı fiyatında oldukça etkili olmaktadır. Doğal ürünler kullanılarak üretilen spreyler çok daha pahalı olmaktadır. Çiftlerin en çok başvurdukları ürünlerden birisi olan geciktirici sprey cinsel hayatı çok daha iyi bir seviyeye getiren seçeneklerden birisidir.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: