Göğüs altı korse nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır?
Yaşam

Göğüs Altı Korse Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

27 Mayıs 2018 - 00:01:26

Korseler, bazı hastalıklarda tedavi sonrasındaki iyileşme süreci için önerilen ürünlerden olurken, göğüs altı korse modelleri daha çok günlük hayatta bayanların daha ince görünmesini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Göğüs Altı Korse Nedir?

İnsanlar, dünya üzerindeki güzellik algısı sebebiyle fazla kilolarını olabildiğince saklamak isterler. Her zaman daha zayıf insanların daha çekici gözüktüğünün düşünülmesi kişileri buna itmektedir. Korseler bu aşamada devreye girerken özellikle karın ve bel bölgelerinde incelme vaat etmektedir. Normal şartlarda diyetler ya da spor ile birlikte kilo vererek bu inceliğe kavuşacak olan bayanlar anlık olarak bunun mümkün olmaması sebebiyle korse kullanırlar. Kullanılan korseler de kullanıldığı alana göre isimlendirilir ve göğüs altı korse de bunlardan birisidir. Bayanlarda göğsün hemen altından başlayıp karının altına kadar devam eden korse türüdür. Bazı modellerinde göğsün altından başlayıp dizlere kadar inebilir.

Göğüs Altı Korse Ne İşe Yarar?

Göğüs altı korse, diğer korse modelleri gibi kullanıldığı bölgeyi toplayan ve daha ince gözükmesini sağlayan bir korse modelidir. İnsanların bu ürünü kullanım amacı ilk olarak göğüs altından bele kadar olan bölgedeki fazlalıkları tamamen örtmek ve homojen bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Özellikle elbise kullanımlarında bu bölgenin çok daha sıkı ve ince gözükmesi genel görünümü direkt olarak etkilemektedir. Bunun yanı sıra bazı modellerinde dizlere kadar inerken bu modeller basen bölgesinde yer alan fazlalıkları da kapatabilmektedir. Bayanlar kendi vücut tiplerine göre seçimlerini yaparak istedikleri ürünü kullanabilirler.

Göğüs Altı Korse Nasıl Kullanılır?

Düzgün bir göğüs altı korse kullanımı için ilk etapta doğru modellerin seçilmesi gerekecektir. Model seçiminin ardından bedenin de doğru seçilmesi çok büyük önem taşır. Bu aşamada bayanların en fazla 2 beden küçük bir korse seçmesi gerekir. Aksi halde iç organları çok ciddi biçimde zorlanacak ve çeşitli sağlık sorunları ortaya çıkacaktır. Korseyi alan bayanlar göğüs altlarından başlayıp bellerine doğru uzanacak şekilde ürünü kendilerine sararlar. Sonrasında ön kısmında yer alan klipsler yardımıyla korse kitlenir ve vücudu tamamen sarmaya başlar. Günde 8 saatlik kullanım önerilirken fazlasında zararlı durumlar ortaya çıkabilir.

Göğüs Altı Korse Zararları Nelerdir?

Yanlış modellerin seçimi, kalitesiz malzeme kullanımı, bedenin doğru belirlenememesi ya da çok uzun süre korselerin kullanımı sonrasında kişiler ciddi şekilde zarar görebilmektedir. Bu zararların ilki göğüs kafesinde ve bel bölgesinde yaşanan şekil bozukluklarıdır. Kişilerin sürekli olarak göğüs altı korse kullanımı ile incelmesi mümkün olsa da bu durumda iç organlarının düzeninde ve kemik yapılarında da farklılıklar meydana gelebilmektedir. Birçok kişide korse kullanımı sonrası nefes almada zorlanma görülürken mide rahatsızlıklarına davetiye çıkardığı da bilinmektedir. Göğüs altı korse olarak isimlendirilen modeller, vücudun büyük bir kısmını sardığı için önemli günlerde daha düzenli bir görünüşe kavuşmaya imkan tanımaktadır.

Yorumlar
Irmak Albayrak 27 Mayıs 2018 - 00:11:26 Göğüs altı korse modellerinden kullananlar var mı? Rahat mı acaba ben çok merak ediyorum. Ben bu korse modelinden almak istiyorum. Vücut tipime çok uygun. Ama nasıl olur hiç bilmiyorum. deneyenler memnun kalıyor mu?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: