Sağlık

Göğüs Toparlamak İçin Ne Yapmalı?

10 Kasım 2017 - 18:23:31
Göğüs toparlamak için ne yapmalı?

Yaşın ilerlemesine ve çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşan göğüs sarkmalarını toparlamak için geliştirilmiş birçok yöntem bulunmaktadır.

Göğüs Toparlamak İçin Yöntemler Nelerdir?

Bayanların yaşlanma ile vücutlarında oluşan sarkmalar, en büyük problemlerinden birisi oluyor. Bu problemi yaşadıktan sonra düzeltmesi oldukça zor olduğundan bayanlar genç yaşlardan itibaren aldıkları önlemler ile birlikte bu sorunları yaşamıyorlar. Göğüslerde yaşanan sarkmalar da en rahatsız edici durumlardan birisi olurken bayanlar çok daha uzun süre göğüslerinin dik bir şekle sahip olmasını istiyor. Bu aşamada yapılabilecek estetik müdahaleler olurken doğal yöntemler her zaman insanlara çok daha çekici geliyor. Bu sebeple de bayanlar evlerinde uygulayabilecekleri yöntemler ile birlikte göğüslerinde oluşan sarkıklıkları belirli oranda giderebildikleri gibi ileriki dönemlerde sarkmaların oluşmasını da geciktirebiliyor.

Vücuttaki Sarkmaları Toparlamak İçin Ne Yapılmalı?

Bayanlar arasında spor, erkeklere göre çok daha az düzeyde bir popülarite gösteriyor. Bu durum, bayanların yalnızca zayıf bir vücutları olduğunda bununla yetinmelerine sebep olurken spor ile kazanılabilen sıkı ve son derece çekici bir vücut çok fazla yakalanabilen bir düzey olmuyor. Bu aşamada eğer bayanlar düzenli olarak spor yaparlarsa, vücutlarının istedikleri bir bölümünü istedikleri şekle getirebiliyorlar. Bayanların göğüsleri de bu bölgelerden birisi olurken isteklerine uygun bir şekilde spor yapmaları ve disiplinli bir biçimde buna devam etmeleri yeterli oluyor.

Göğüs Toparlamak İçin Egzersizler Nelerdir?

Göğüs toparlamak ve sarkmaları engellemek ya da bulunuyorsa ortadan kaldırmak isteyen bayanlar, bunun için göğüs kaslarını geliştiren egzersizleri uyguluyorlar. Şınav, göğüs kaslarının çalışmasında çok önemli bir spor hareketi olurken çeşitli ağırlıklar ya da özel spor aletleri kullanılarak da göğüs bölgesi en iyi şekilde çalıştırılıyor. Bunun sonrasında güçlenen göğüs kasları, bayanlarda memeyi daha güçlü bir şekilde tutarken bu durum sarkmaları da engellemiş oluyor. Bayanlardaki meme yapısı, içerisinde büyük bir yağ dokusu bulundururken spor ile bu yağ dokusu da azaltılmış oluyor. Bu sayede de sarkmaya karşı daha iyi bir mücadele verilmiş oluyor. Bazı kişilerde bu yağ dokusunun azalması göğüslerin küçüleceği korkusu yaşatırken bu egzersizler toplam ebat olarak göğsü küçültse de çok daha sıkı ve çekici bir şekle kavuşmasını sağlıyor.

Göğüs Toparlamak İçin Öneriler Nelerdir?

Bayanların göğüslerinde sarkma problemlerinin olmaması için ilk etapta doğru ebatlarda sutyen kullanılması gerekiyor. Bu durum göğüslerin, her zaman daha sıkı durmasını sağlarken kendi bedeninden daha büyük sutyen kullanımı sarkmalara sebep olabiliyor. Buna ek olarak hiç sutyen kullanılmaması da sarkma olaylarının daha erken dönemlerde gerçekleşmesine sebep oluyor. Birçok bayan yatarken sutyen kullanmadığı için ileride bu problemleri yaşayabiliyor. Uzmanlar, bu bölgedeki sinirlerin ve kasların olabildiğince uyarılmasının göğüslerde toparlanma sağladığı ve sarkmayı engellediğini belirtiyor. Bu sebeple de bayanlar duşa girdiklerinde soğuk ve sıcak suyu kullanarak göğüs bölgelerine şoklama işlemini uyguladıklarında buradaki sinirlerin daha canlı olmasını sağlıyor.Bunu 10 dakika boyunca uygulayan bayanlar çok iyi verimler alırken her iki dakikada bir su, sıcaktan soğuğa çevriliyor.

Yorumlar
Nilüfer Bıçak 10 Kasım 2017 - 18:33:31 Göğüs toparlayıcı şeyler nelerdir? Doğumdan göğüslerimde biraz sarkma meydana geldi. Doğal yollarla bunu düzeltmek istiyorum. Ne yapmam gerekiyor göğüs sarkmasını engellemek ve düzeltmek için?cevapla
Elif Çakmak 17 Eylül 2018 - 10:36:18 3 çocuk annesiyim ve bu yüzden göğüslerimde sarkma meydana geldi. Göğüslerimin toparlanması için uygun sütyen kullanıyorum ama yetmiyor tabi ki. Kalıcı olarak toparlanmasını sağlayabilmek için doğal ve evde uygulayabileceğim yöntemler arıyorum. Neler yapabilirim?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: