Güneş yağı ne işe yarar? Fiyatları ne kadar? Yapımı ve kokusu nasıldır?
Yaşam

Güneş Yağı Ne İşe Yarar? Fiyatları Ne Kadar? Yapımı ve Kokusu Nasıldır?

14 Haziran 2018 - 18:21:09

Cildin güneşe karşı korunması ve nemli bir tene sahip olmak için çeşitli bakım ürünlerine ihtiyacı bulunmaktadır. Cilt neminin hapsedilmesi ve cildin kurumasını önleyerek yaşlanma belirtilerinin de en aza indirilmesi sağlanabilmektedir. Güneş yağının cilt üzerinde etkisi hem güneş ışınlarına karşı cildi korumak hem de uzun süre cildin nemli olmasına yardımcı olmaktır.

Güneş Yağı Ne İşe Yarar?

Cilt bakımında kullanılan nemlendiriciler ve diğer bakım ürünleri ciltte oluşabilecek tüm sorunları engellemektedir. Güneş yağları bronz bir tene sahip olmak için üretiliyor olsa da güneş ışınlarına karşı da cildi koruyucu etki sağlar. Böylece cilt güneş ışınlarından dolayı alınabilecek en az zararı almış olur. Cildin kendi filtreleme yapısı güçsüz kaldığı durumlarda güneş yağı ve benzeri ürünleri kullanmak cildin yapısını oldukça koruyacaktır.

Güneş Yağının Faydaları Nelerdir?

  • Yazın güneşin kendini göstermesi ile Uv ışınları cilde nüfus ederek ciltte birçok hasara neden olmaktadır. Cildin kuruması ile başlayarak daha sonrasında lekelenme yapabilmektedir. Bu durumda cildin çok iyi bir şekilde korunması gerekmektedir. Koruma kullanılan cilt güneş ışınlarının zararlı olan ışınlarını daha fazla filtreleme özelliğine sahiptir.
  • Güneşlenmek için güneşte kalma süresinin çok az olması gerekmektedir. Sonuçta güneşten alınan D vitaminine de vücudun ihtiyacı bulunmaktadır. Doğal olarak vücuda alınan bu vitamin kemik yapısının güçlü olmasına yardımcı olur.
  • Bronz bir tene sahip olmak için güneş yağının kullanımı ciltte derin yanıkların oluşmasına engel olur. Özellikle güneş kremi ya da losyonu sonrasında uygulanan güneş yağı cildin yanık olmadan bronzlaşmasına yardımcı olmaktadır. Hazır ürünler şeklinde satılan bu güneş yağları evde de hazırlanabilecek yağlardan biridir.

Güneş Yağı Yapımı Nasıl Olur?

Doğal içerikli bir güneş yağı hazırlamak için bronzlaşmayı sağlayan çikolata yağı, havuç yağı ya da hindistan cevizi yağı tercih edilebilir. Bunun yanı sıra güneş yağına esans kullanılarak kokusunun daha hoş olması sağlanabilmektedir. Cilde doğal bir bronzluk veren bu yağlar cildin nemlenmesini de sağlayarak ciltte güneş sonrası kuruluk yapmamaktadır. Güneşin zararlı ışınlarının cilde olan etkisini en aza indirmek için güneş yağının diğer güneş ürünleri ile birlikte kullanılması tavsiye edilmektedir. Böylece cilt güneşlenirken deride herhangi bir yanma söz konusu olmayacaktır.

Güneş Yağı Kokusu Nasıl Olur?

Evde hazırlanabilecek güneş yağları içerisine istenilen esans katılabilir. Fakat bu esansın yine bitkisel yağlardan olması tavsiye edilebilir. Birkaç damla limon ya da portakal yağı güneş yağının içerisinde hoş bir koku yaratacaktır. Güneş yağı gün boyu tüm vücuda uygulandığından doğal bir bronzluk elde etmek için kullanılacak ürünler arasında yer almaktadır. Güneş yağının güneşe karşı koruyucu olabilmesi için mutlaka öncesinde koruyucu bir güneş ürünü kullanılmalıdır. Böylece cildin zarar görmesi önlenerek daha doğal bir esmerlik elde edilebilir.

Yorumlar
Figen Yılmaz 14 Haziran 2018 - 18:31:09 Güneş yağı markaları nelerdir? Bu yağlar saç rengini de açar mı? Tatile gideceğim ve gitmeden önce en iyisi hangisiyse onu almak istiyorum. Bronzlaşırken cildin tahriş olmaması için hangisini kullanmak gerekir? Yüze sürülür mü?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: