Diyet 11 Ocak 2022 - 16:53:59

Hızlı Kilo Verdiren Diyet Listesi

Hızlı Kilo Verdiren Diyet Listesi

Hızlı kilo verdiren diyet listesi; kısa süre içerisinde yağ yakmaya yardımcı olurken aynı zamanda metabolizmayı ve sindirim sistemini de hızlandırmaktadır.

Hızlı Kilo Verdiren Diyet Listesi Nedir?

Bazı diyetler uzun bir döneme yayılırken yavaş bir biçimde kilo verdirmektedir. Ancak bazı diyetler çok daha ağır ve kısa sürede etki etmektedir. Hızlı kilo verdiren diyet listesi genel anlamda kısıtlayıcı ve zorlayıcı bir beslenme programından meydana gelmektedir.

Yüksek oranda kalori yakımı sağlayan ve günlük alınması gereken kalori miktarını kısıtlayan beslenme programları ile fazla kilolardan kurtulmak mümkün olmaktadır. Hızlı bir şekilde zayıflamak için geliştirilmiş pek çok diyet listesi vardır. Fakat önemli olan vücuda ve metabolizmaya uygun olanın tercih edilmesidir.

Su Diyeti Zayıflatır mı?

Su, hayatımız boyunca tükettiğimiz ana besin maddelerimizden olurken kilo verme üzerinde de çok etkilidir. Bu aşamada su merkezli olarak oluşturulan diyet listesi ile birlikte kişilerin haftada 7 kilo vermesi sağlanabilir. Su diyeti ile zayıflama sağlamak için;

  • Sabah kahvaltılarında 2 bardak elma suyu tüketmek ve alternatif olarak 1 yumurta ve 1 bardak su ya da 1 bardak yoğurt ve bir bardak su ile öğünü geçirmek gerekir. Ara öğünlerinde 1 bardak portakal suyu ya da papaya meyve suyu tercih edilebilir.
  • Öğlen yemeği olarak 1 tabak karpuz, 1 kase salata ya da 1 bardak yağsız yoğurt ile 2 bardak su tercih edilebilmektedir. Öğlen ile akşam yemeği arasında kişiler 1 adet muz tüketebildikleri gibi 2 adet domates de tüketebilmektedir. Her gün olmamak kaydıyla haftada 2 gün salata da seçilebilmektedir.
  • Hızlı kilo verirken akşam yemeği olarak yalnızca 1 bardak su içebilirler. İki gün bu şekilde geçmektedir. Daha sonra 1 gün 1 kase esmer pirinç ile yapılmış yağsız pilav tüketilebilirken son 2 gün birer bardak yağsız süt içilecektir. Bu şekilde beslenerek 1 hafta içerisinde kilo verme işlemi başlamış olacaktır.

Yağ yakmaya yardımcı olan su diyeti zararları olan bir beslenme programıdır. Özellikle akşam yemeklerinin sadece su ile geçiştirilmesi, kişide farklı rahatsızlıklara neden olabilir. Hızlı zayıflamak insan sağlığı için yararlı değildir. Bundan dolayı iyi düşünülerek uygulanmalıdır.

Hızlı Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

Eğer zayıflamak ve fit bir vücuda sahip olmak istiyorsanız; öncelikle dengeli beslenme sağlamalısınız. Hızlı zayıflamak aslında şok diyet olarak tanımlanır. Şok diyetler, metabolizma hızında ani bir değişiklik yapar ve yemek kısıtlaması oluşturur. Bu da diyet sonrasında kiloların tekrar alınmasına neden olur.

Evde hızlı kilo vermenin yolları için aç kalmadan az az ve sık sık yemek tüketiniz. Protein içeren besinlerden destek alırken, hazır yiyeceklerden uzak durunuz. Gün içerisinde bol miktarda su içiniz. Düzenli uyku sağlayınız. Alkol tüketimini sınırlandırınız. Ayrıca düzenli egzersizler sağlayınız.

Tek Tip Diyet Listesi Nedir?

Çok az tüketilen gıdaların aksine bazı şok diyetlerinde kişiler her gün yalnızca tek bir besinle beslenerek kilolarından arınırlar. Genel olarak bu besinler de su oranı fazla olan gıdalardan seçilir. Ananas ya da karpuz buna örnek olarak verilirken günün her öğününde insanlar bu gıdayı tüketirler. Gün içerisinde 3 ana öğünün saatlerini belirleyen kişiler bütün bir hafta bu saatlere uyarak her öğünde bir porsiyon karpuz ya da ananas tüketir.

En etkili şok diyet arasında gösterilen tek tip beslenme sağlıksızdır. Sağlıklı zayıflamak için besin çeşitliliğine önem verilmelidir. Ayrıca, kişinin günlük ihtiyacı olan kalori miktarını karşılaması gerekir. Hızlı kilo verdiren diyet listesi, vücudunuza uygun olmalı ve sağlığınızı korumalıdır.

  • hızlı kilo verdiren diyet listesi
  • hızlı kilo vermek
  • hızlı kilo vermek için ne yapmalıyız
  • hızlı kilo vermek için diyet listesi
Yorumlar
Buse Taşkın Hızlı kilo vermek istiyorum ne yapmam gerekiyor? Hızlı kilo vermek çok sağlıklı olmuyormuş ve kiloyu tekrar geri alınıyormuş. Ben bunlar olsun istemiyorum hem sağlıklı hem de biraz hızlı kilo vermek istiyorum. Ne yapmam gerekiyor? cevapla
Feyze Akduman Hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorum. 1 ay sonra nişanım olacak ama göbek bölgemce biraz fazlalıklar var. Bunlardan kurtulmak için kendime doğal ve etkili yöntemler arıyorum. 1 ayda 8-10 kilo arasında zayıflamak için nasıl bir yöntem uygulamak gerekiyor? cevapla
yorum yaz
Kızamık Nedir? Belirtileri, Nedenleri, Tedavisi