Sağlık

Jinekomasti Korse Kullanımı ve Fiyatları Nedir? Kaç Gün Takılır?

14 Mart 2020 - 20:40:33
Jinekomasti Korse Kullanımı ve Fiyatları Nedir? Kaç Gün Takılır?

Jinekomasti korse; erkeklerde meme büyümesinin cerrahi olarak müdahalesi sonrasında kullanılan ve önerilen bir aparat olarak nitelendirilmektedir.

Jinekomasti Korse Nedir? Kaç Gün Takılır?

Östrojen ve testosteron hormonlarının dengesiz salgılanması sonucunda meydana gelen erkeklerde meme büyümesi jinekomasti olarak adlandırılmaktadır. Bu durumun vücuda herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat görüntü olarak kişilerde sıkıntılı etkiler oluşturabilmektedir. Jinekomasti genel olarak hormon düzensizliği, kullanılan birtakım ilaçların yan etkisi, aşırı alkol kullanmak, bazı sağlıklı problemleri ve bilinçsiz olarak kullanılan bazı cilt ürünleri bu duruma neden olabilmektedir. Kendiliğinden gerileme göstermeyen bu durumun tedavisi için cerrahi müdahaleler gerekmektedir.

Jinekomasti korsesi; erkeklerde meme büyümesine sorununun çözülmesi için yapılan ameliyat sonrasında doktorlar tarafından önerilen aparat olarak tanımlanmaktadır. Kişinin daha kolay toparlanmasını sağlayan bu korseler yaklaşık olarak 2-3 hafta düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Bu süre sonrasında sadece gündüzleri ve hatta ağır bazı hareketler yapılırken kullanılmamalıdır. Bu şekilde de 6 hafta kullanım sağlandıktan doktorun önermesi üzerine kullanım sonlandırılabilmektedir. Genel olarak ergenlik çağlarında ortaya çıkan bu durum çocukluk ya da yaşlılık döneminde de görülebilmektedir. Gerekli olan müdahaleler sonrasında bu korselerin kullanılması görüntü olarak daha etkin sonuçların elde edilmesine katkı sağlamaktadır.

Jinekomasti Korsesinin Faydaları Nelerdir?

Günümüzde pek çok insan korse kullanmaktadır. Korselerin bazıları zayıflamak bazıları ise sağlık için tercih edilmektedir. Jinekomasti korsesi sağlık için kullanılan ve oldukça basit şekilde takılıp çıkartılan bir korse modelidir. Genel olarak erkeklerde meme küçültme ameliyatından sonra doktorlar tarafından kullanımı gerekli görülen bir aparattır. İyileşmenin etkin bir şekilde tamamlanması açısından bu korseler gerekli görülmektedir.

Bu aparatların faydası, ameliyat sonrasında göğüs bölgesinin toparlanması, deride sarkma oluşmaması gibidir. Kullanım amaçları arasında en yaygın sebepler bunlardır. Hatta öyle ki ameliyat sonrasında iyileşme aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri olarak bu korsenin kullanımı önerilmektedir. Kullanım süresi en az iki hafta en fazla 1 aydır ve bu süre doktor tarafından belirlenmektedir. Hastanın durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Edinilen bazı bilgilere göre bu korseler ameliyat sonrasında doktor tarafından takılmaktadır. Yani genel olarak hastanın tercihi değil tedavinin bir parçası olarak nitelendirilir.

Jinekomasti Korsesi Kullananlar ve Yorumlar

Günümüzde hemen hemen 3 erkekten birinde meme büyümesi görülmektedir. Bu nedenle jinekomasti korse kullananların sayısı azımsanacak ölçüde değildir. Kullananlar genel olarak rahatsızlık duymadıklarını ve hatta faydalı etkiler gördüklerini belirtmektedir. Yazın sıcak havalarda kullanımı biraz zor olsa da kaliteli kumaşlardan elde edilmiş olan modelleri tercih ettiğinizde herhangi bir sıkıntı meydana gelmemektedir. Yapılan jinekomasti korsesi yorumları neticesinde çoğu kişi etkilerden memnun kalmıştır.

Jinekomasti Korse Ne Kadar? Nerede Satılır?

Pek çok yerde satışı yapılan jinekomasti korse fiyatı oldukça uygundur. Eğer bu tarz bir ameliyat olmayı düşünüyorsanız doktorunuzun önerisi dahilinde sizler de sipariş verebilirsiniz. Bu korse tedavi aşamasının etkinliği içindir. Bu korseyi takarak, cerrahi müdahale olmadan herhangi bir sonuç alınması beklenemez.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: