Kalıcı makyaj nedir? Nasıl yapılır? Fiyatı ne kadar?
Yaşam

Kalıcı Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatı Ne Kadar?

03 Şubat 2018 - 20:48:07

Kalıcı makyaj son yılların en çok tercih edilen güzellik yöntemlerinden biridir. Bu makyajın yapılması diğer makyaj malzemelerine oranla daha maliyetli olsa da kalıcı olması kişinin daha çok işine yaramaktadır.

Kalıcı Makyaj Nedir? Nasıl Olur?

Günlük hayatta kadınların kullanmış olduğu göz kalemi, eyeliner, dudak kalemi ve allıkların kalıcı olarak cilde uygulanmasına kalıcı makyaj denilmektedir. Çok fazla dikkat çekmeden yapılacak olan bu işlem makyajın doğal olmasını sağlamaktadır. Bu makyaj gözlere, dudak çevresine ve yanak kısımlarına uygulanan bir yöntemdir. Bunun yanı sıra kaşlar içinde normal makyajda kullanılan kaş kalemi yerine kalıcı kaş şeklinde uygulamalar yapılabilmektedir. Makyaj kadınların günlük hayatta yaptıkları ve ciltteki pürüzlerin giderilerek daha alımlı gözlere sahip olmalarına yardımcı olmaktadır. Normal zamanda kullanılan makyaj eşyalarının yanı sıra kalıcı olarak makyaj yaptırmak daha doğal bir güzelliğin olmasına yardımcı olmaktadır.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Cildin doğal yapısına zarar vermeden ve çok fazla dikkat çekici işlem yapılmadan cildin renklendirilmesi ve uygulamaların yapılması kalıcı makyajın başarılı olmasını sağlar. Bunun için dudak çevresinde ya da göz çevresinde uygulanacak olan işlemin doğal görüntüyü bozmadan yapılması gerekir. Cilt tonuna uygun ve istenilen makyajın renkli boyalarının cilde sabitlenmesi işlemi olarak bilinen bu yöntem kişinin daha belirgin dudak ve gözlere sahip olmasına yardımcı olur. Makyaj yaparken allık kullanmak istemeyenler için de uygulama yapılabilmektedir. Yanak bölgesine yapılan bu uygulama da tamamen doğal ve kişinin yüz hatlarını bozmadan yapılmaktadır. Bu genellikle belli süre sonra kendiliğinden giden bir makyajdır. Bu yüzden tekrarlanması gerekebilir.

Kalıcı Göz ve Dudak Makyajı Nasıl Uygulanır?

Göz çevresine uygulanacak olan makyajda genel olarak siyah renk tercih edilir. Uygulama esnasında cihaz kullanılır. Siyah renkli boya göz çevresine düzenli bir şekilde uygulanır. Dudak çevresinde ise genel olarak dudak kalemi şeklinde kullanılabilecek renk tercih edilir. Aslında doğal dudak rengi ile uygulama yapılması kişinin daha dolgun ve düzgün bir dudak görüntüsü elde etmesine yardımcı olur.

Kalıcı Makyajın Fiyatları Ne Kadar?

Kalıcı makyaj yaptırmaya karar veren biri için bu işlemin maliyeti oldukça yüksek olacaktır. Fakat makyaj ile ilgili detaylı tüm bilgilerin bilinmesi gerekmektedir. Bazı kliniklerde yapılabilen makyaj sağlıksız ortamlarda da bilinçsiz şekilde uygulanabilmektedir. Bu yüzden makyaj yaptırmayı planlayanlar için en doğru yöntem önceden araştırma yapılarak uygulanması gerekmektedir. Kalıcı makyaj fiyatları normal makyaj ürünlerine oranla daha pahalı ve sonucunda bir süre kalıcı olacağından uzun süre kullanılmaktadır. Makyajda en çok tercih edilen bölgeler ise dudak çevresi ve göz çevresidir. Hem uygulaması kolaydır hem de daha uzun süre dayanıklılık sağlar. Bir süre sonra rengi açılacağından tekrar uygulama yapılması gerekebilir. Bu yüzden kaliteli ürünler ile çalışılması önerilir.

Yorumlar
Betül Özdemir 03 Şubat 2018 - 20:58:07 Kalıcı makyaj nedir? Cilde zarar verir mi? Devalı makyaj tazelemektense kalıcı makyaj uygulaması yapmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Makyaj ciltte ne kadar kalmalı? Daha sonra nasıl temizlemek gerek? Cildi bozar mı?cevapla
Neriman Çınar 23 Şubat 2018 - 16:30:47 Kalıcı makyaj malzemeleri nelerdir? Kursunda gidip öğrenmek istiyorum. Makyaj yapmayı çok seviyorum ama kalıcı makyaj biraz incelik istiyor. Makyajın kalıcı olması için yöntemler nelerdir? Ne yapmak gerekir?cevapla
Gülseren Özlü 26 Şubat 2018 - 11:05:07 Kalıcı makyaj kursuna gitmek için kayıt yaptırdım. Makyaja çok ilgim var ve geliştirmek istiyorum. Eğitimini almak ve daha profesyonel olmak için böyle bir tercih yaptım. Fiyatları da gayet uygundu.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: