Kan grubuna göre beslenme nasıl olmalı?
Sağlık

Kan Grubuna Göre Beslenme Nasıl Olmalı?

11 Kasım 2017 - 22:59:58

Kan grubuna göre beslenme; farklı kan grubuna sahip kişilerin farklı tarzda beslenmesi gerektiği bir programdır.

Kan Grubuna Göre Beslenme Nedir? Nasıl Olmalı?

İnsanların fazla kilolarından kurtulabilmesi için bilimin tüm imkanlarından yararlanılıyor. Bu aşamada insan vücudundaki birçok farklı etmen incelenirken insanların daha az efor sarf ederek istedikleri kiloya inmesi amaçlanıyor. Bu aşamada kan grupları da yapılan araştırmalar arasında yer alıyor. İnsanların farklı kan gruplarında olması beslenme düzenlerinin vücutlarını farklı şekilde etkilemesine sebep oluyor. Kanın yoğun yapısı, akışkanlığı ya da içerisinde yer alan kan hücresi oranı alınan gıdaların farklı biçimde etkilerini ortaya çıkarırken bu durum ekstradan kilo almayı ya da alınan gıdalara göre çok daha az kilo alınmasına sebep oluyor. Bu sebeple de kan grubuna göre beslenme konusunda çok ciddi araştırmalar gerçekleşiyor.

A ve B Kan Grubu Nasıl Beslenmeli?

Ülkemizde kan grupları incelendiğinde A kan grubunun en fazla karşılaşılan kan grubu olduğu ortaya çıkıyor. Bu sebeple de A kan grubuna sahip olan kişiler için en uygun beslenme düzenleri çok büyük önem taşıyor. Uzmanlar A kan grubuna sahip olan kişilerin meyve ve sebze ağırlıklı olarak beslenmelerinin vücutları için en doğru karar olacağını belirtiyor. A kan grubuna sahip olan kişilerin kanının daha kalın olması ve buna ek olarak bağışıklık sistemlerinin zayıf olması sebebiyle meyve ve sebze tüketimlerinin üst düzeyde olması gerekiyor. B kan grubuna sahip olan kişiler kan grubuna göre beslenme alışkanlıklarını düzenlemek isterlerse son derece düzenli listeler ortaya çıkarabiliyorlar. B kan grubuna sahip olan kişiler meyve ve sebzenin yanı sıra tahıl, balık, süt ürünleri ve dana etinden oluşan oldukça lezzetli listeler oluşturabiliyorlar. Bu sebeple de beslenmelerinde en rahat olan kan gruplarından birisi olarak bu grup gösterilebiliyor.

Ab Kan Grubu Nasıl Beslenmeli?

AB kan grubuna sahip olan kişilerin vejetaryen bir besin düzenine geçmesi kendileri için en doğru karar olabiliyor. Yapılan araştırmalar vejetaryen insanların kan grubu yoğunluklarında en yüksek oranı AB kan grubunun elde ettiğini görüyor. Diğer kişilere göre bu şekilde beslenmekten oldukça mutlu olan kişiler bu şekilde hayatlarına devam edebiliyorlar. Ülkemizde et yemeklerinin ağılığı oldukça fazla olduğundan bu kişiler her zaman dışarıda istediklerini yemekte zorlansa da belirli bir süre sonunda kendileri için iyi bir düzen kurabilirler.

0 Kan Gurubu Nasıl Beslenmeli?

Tüm dünya çapında sayısı oldukça az olan 0 kan grubuna sahip insanların ise protein ağırlıklı olarak beslenmeleri gerekirken karbonhidratlardan uzak durmaları gerekiyor. Süt ve süt ürünleri belirli miktarlarda tüketilebilmektedir. Buna ek olarak buğday da az oranda tercih edilebilir. Ancak ağırlığın kırmızı ve beyaz ete verilmesi kan grubuna göre beslenme alışkanlıklarının geliştirilmesinde daha doğru bir karar olacaktır. Gün içerisinde tüketilen bitki çayları da 0 kan grubuna sahip olan insanlar için son derece uygun olacaktır. Kan grubuna göre beslenme bağışıklık sistemi ve sindirim sistemi açısından oldukça faydalı olmaktadır. Bu nedenle kan grubuna göre beslenme önerilerini dikkate almanız gerekmektedir.

Yorumlar
İpek Yücel 11 Kasım 2017 - 23:09:58 Kan grubuna göre beslenme nasıl olur? Ben A pozitif kan grubundayım. Hangi yiyecekleri yemek benim için daha etkili olur acaba? Bu diyette beslenme tablosu nasıl olmalı? Neleri yemeliyim neleri yememeliyim? Bu yöntemi yapan uygulayan var mı?cevapla
Başak tanyeli 17 Eylül 2018 - 14:10:24 Kan grubuna göre beslenme listesi gerçek mi? Bunu ilk defa duydum ama doğru gibi. Mesela ben et yediğimde sindirmem çok zor oluyor. Bunun kan grubumdan kaynaklandığını ilk defa öğrendim. Aslında bakıldığında gerçekten de dikkat etmek gerekiyor.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: