Zayıflama

Karanfilli Su Zayıflatırmı? Karanfilli Su ile Nasıl Zayıflanır?

20 Mart 2018 - 11:15:23
Karanfilli su zayıflatırmı? Karanfilli su ile nasıl zayıflanır?

Karanfilli su hem sağlıklı bir şekilde zayıflamayı sağlayan hem de birçok sağlık problemi için etkili sonuçlar meydana getiren doğal aromalı bir içecektir.

Karanfilli Su Zayıflatırmı? Kilo Verdirir mi?

Karanfil çaya, suya, tatlıya ve birçok yiyeceğe atılan bir bitki olarak bilinmektedir. Gerek tadı gerek kokusu sayesinde kullanım alanı oldukça geniştir. Metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak zayıflamaya yardımcı olan karanfil aynı zamanda antiseptik özelliği sayesinde vücuttaki mikroplarla savaşır ve yabancı toksin maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Böylece sindirim sisteminin rahat ve düzgün çalışmasını sağlar ve aynı zamanda birçok hastalığa karşı da koruyucu etki sunar. Çünkü karanfilin içerisinde kalsiyum, potasyum, sodyum, fosfor, demir, omega-3 yağ asitleri, manganez, lif, iyot, vitamin K ve C ve magnezyum bulunmaktadır.

Karanfilli Su ile Nasıl Zayıflanır?

Karanfilli su vücuttaki şişkinliğin önlenmesine yardımcı olur. Hazımsızlığın giderilmesine etki eden bu içecek aynı zamanda midede oluşabilecek olan gazı da önlemeye yardımcı olur. Sindirim sistemi içerisinde bulunan enzimlerin üretimlerinin artmasına yardımcı olur. Bu etki sayesinde hem metabolizmanız hızlanır hem de sindirim sisteminiz daha düzenli çalışmaya başlar. Sağlıklı ve doğal kilo vermenin yolları arasında gösterilen karanfilli su vücutta tokluk hissi meydana getirir. Böylece iştahınızı kontrol etmeniz yardımcı olur ve kilo verme konusundaki istikrarınızı korumaya yardımcı olur.

Karanfilli Su Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır?

Bu doğal yağ yakıcı suyu hazırlamak için gerekli olan malzemeler şunlardır:

 • 1 adet çubuk tarçın
 • 1 yemek kaşığı karanfil
 • 1 yemek kaşığı zencefil kökü
 • 2 su bardağı su

Yapılışı: Öncelikle zencefili, tarçını ve karanfili bir demliğin içerisine koyarak üzerine 2 bardak suyu ilave ediniz. Tıpkı çaylar demler gibi demlenmesini bekleyiniz. Demlenme işlemi bittikten sonra suyu süzünüz. Elde etmiş olduğunuz bu karışımı sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa içiniz. Düzenli ve etkili kullanım sonrasında 1 hafta içerisinde kilo vermeye başlarsınız. Genel olarak öğünlerinizden yarım saat önce içmeye özen gösteriniz.

Karanfilli Suyun Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?
 • Karanfilli su tokluk hissi meydana getirir. Böylece aşırı yemek tüketiminin durmasını sağlar.
 • Vücuttan toksin atımının gerçekleşmesini sağlar. Böylece he yağ yakımının hızlanmasını sağlar hem de bağışıklığın güçlenmesine destek olur.
 • İçerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde birçok hastalığın engellenmesine yardımcı olur.
 • Ödem ve şişliğin atılmasına yardımcı olur.
 • Mide bulantısı ve diş eti hastalıklarına iyi gelir.
 • İyi bir idrar söktürücü özelliğini taşımaktadır.
 • Bu doğal karışımlı içeceği tüketirken hamur işi gibi ağır yiyecekleri tüketmemeye ve spor yapmaya özen gösterirseniz kısa süre içerisinde vücudunuzun forma girmesini sağlar.
Karanfilli Suyun Zararları Var mı? Yan Etkileri Nelerdir?

Uygun kullanım kullanıldığı taktirde karanfilli suyun herhangi bir yan etkisi ya da zararı bulunmamaktadır. Aşırı kullanımında kaçınmak gerekir. Eğer özeli bir sağlık durumunuz ya da sorununuz varsa kullanım öncesinde doktorunuzdan mutlaka bilgi alınız.

Yorumlar
Ceren uçar 20 Mart 2018 - 11:25:23 Karanfilli su kullananlar var mı? Karanfilli suyun zayıflama içine etkileri ne kadar sürede belli olur? Bu suyu tüketerek zayıflama sağlayabilir miyiz? Diyette yapmak gerekiyor mu acaba? Ne işe yarar? Bu şekilde nasıl zayıflanır?cevapla
Bengü Sağlam 19 Mart 2019 - 17:19:46 Karanfili daha önce birkaç kere normal haliyle denmiştim ama suyunu nasıl olur çok bilmiyorum. Bu şekilde kilo verenlerin olduğunu duydum ama tadı nasıl olur çok tahmin edemiyorum. Benim midem çok hassas olduğu için her şeyi kullanamıyorum ama bunu denemek istiyorum. Etkili oluyorsa tabi. cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: