Kaş dolgunlaştırıcı yağlar nelerdir? Kaş dolgunlaştırmak için hangi yağlar kullanılır?
Yaşam

Kaş Dolgunlaştırıcı Yağlar Nelerdir? Kaş Dolgunlaştırmak İçin Hangi Yağlar Kullanılır?

18 Ağustos 2018 - 18:38:04

Kaş dolgunlaştırıcı yağ kaş problemi olan, kaşlarının sıklığından memnun olmayan kişilerin kullanmayı tercih ettikleri yağlardır.

Kaşları Gürleştirmek İçin Ne Yapmalı?

Yanlış şekilde alınan ve yapay yöntemlerin uygulanmasından sonra kaşlar tepki vermektedir. Verdiği tepki dökülme olarak sonuçlanır. Bazı kaşların az olmasının nedeni ise genetik etkenlerden kaynaklıdır. Kaşların yoğun olması gözlerin güzel görünmesini ve belirgin olmasını sağlar. Gözlerin daha hoş görünmesine katkı sağlayan kaşların bakımı önemlidir. Kaşların doğal yöntemler ile kalınlaştırılması tavsiye edilir. Doğal yöntemlerin içerisinde genellikle yağların kullanımı vardır.

Kaş Dolgunlaştırıcı Yağlar ve Doğal Yöntemler Nelerdir?

Güzelliği simgesi olan Hindistan cevizi yağı hem cilt hem de aç ve kaşlar üzerinde etkilidir. Kirpikleri ve kaşları hızlı uzatan bu yağın kullanımı sık olarak tercih edilmektedir. Kalınlaştırma, sıkılaştırma amacı ile kullanılabilen yağ kaşların daha sağlıklı bir şekle dönüşmesini sağlamaktadır. E vitamini bakımından zengin olan Hindistan cevizi yağının kullanımı basittir. Birkaç damla yağ kaş bölgesine masaj yaparak uygulanır. Yağ sürme esnasında parmaklar kaşlara çok baskı yapmamalıdır. İki dakika masaj işleminden sonra uyunur. Bütün gece kaşlarda kalan yağ sabah yıkanabilir. Cildin yapısına göre uygulanması önerilir.

Hint Yağı Kaşa Sürlür mü? İyi Gelir mi?

Saç uzatma amacı ile kullanılan hint yağı kaşlar üzerindeki etkisi fazladır. Kaşları gür hale getirdiği gibi uzatan yağın içinde yağ asitleri, vitamin, protein, antioksidan vardır. Kaşların uzamasını engelleyen organizmaları uzaklaştırma etkisi bulunur. Kaş bölgesindeki kan akışını hızlandıran yağ kaşları besleyici özelliğe sahiptir. Genel olarak güzellik uzmanları bu yağı kullanmayı tercih etmektedir. Bazı ciltlerde kızarıklığa yol açan yağın göz çevresine değdirilmemesi gerekir. Hint yağının kullanılması için kulak çubuklarından yardım alınabilir. Hint yağına batırılan kulak çubuğu kaşlara uygulanmaktadır. Bir ila iki dakika hafif bir biçimde masaj yapılan bölgeyi bir saat beklettikten sonra yıkamak mümkündür. Bazı kişiler yağı gece kullanmakta ve sabaha kadar bekletip uyandıktan sonra yıkamaktadır. Cildi hassas olmayan kişilerin yağı sabaha kadar bekletmesinde herhangi bir sakınca görülmemektedir.

Badem Yağı Kaşa Sürülür mü? Kaşı Gürleştirir mi?

Saçlar, kalkar, kirpikler için sıklıkla kullanılan badem yağı kaşları sıkılaştırır. Ayrıca içindeki vitaminlerden dolayı kaşları beslemektedir. Kaş köklerinin yeniden canlı bir şekilde çıkmasına yardım eden kaşların hacmi güçlenmektedir. Pamuk yardımı ile kaşlara bu yağ rahatlıkla uygulanabilir. Kaşlara hafif bir şekilde masaj yapılması yağın dağıtılması açısından yararlıdır. Gece sürülen yağ sabah yıkanabilir. Tercihe göre kaşları gürleştirmek için gün aşırı veya her gün kullanılabilmektedir.

Yorumlar
Selen Virdil 18 Ağustos 2018 - 18:48:04 Kaşların güçlenmesi için ne yapmalı? Dolgunlaşması için nasıl bir yöntem uygulamak gerekiyor? Kaşlarım seyrek ve dolgun değil. Biraz dökülmelerde oluyor. Tekrar çıkması için uygulayabileceğim doğal karışımlar var mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: