Kefir zayıflatırmı? Kefir kilo verdirir mi?
Zayıflama

Kefir Zayıflatırmı? Kefir Kilo Verdirir mi?

17 Ocak 2018 - 19:27:56

Kilo vermek isteyen kişiler, belirli bir diyet listesine uymaya başlıyorken kefir de bu listelerde zayıflamaya olan katkısı ile birlikte yer buluyor.

Kefir Nedir, Ne Demek?

Kefir, genel tabiriyle keçi ya da inek sütü kullanılarak elde edilen, özel bir mayalama yöntemi olan ve ayrana benzeyen bir içecektir. Bu kelime, Rusçada keyif veren anlamına gelirken insanlık tarihinin içerisinde çok uzun yıllardır kendisine yer bulmaktadır. Tat olarak hafif bir ekşimsi yönü bulunan bu içecek genel olarak ülkemizde yemeklerle birlikte tercih edilmez. İçeriğindeki yararlı maddeler sebebiyle çocukların en iyi şekilde gelişmesi için kullanılabilirken bunun yanı sıra zayıflamak isteyen kişilerin belirli ihtiyaçlarının karşılanması için de kullanılabilmektedir.

Kefir Kilo Verdirir mi?

Bu gıda, tek başına insanların zayıflamasını sağlayan mucize bir ürün değildir. Doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde insanların kilo vermesine yardımcı olan bir ürün olarak gösterilir. İçeriğinde iyi miktarda protein ve kalsiyum barındırmaktadır. Bu özellikleri ile birlikte spor yapan kişiler için son derece uygun bir ürün olarak gösterilebilir. İçeriğinde yer alan protein, insanların spor yaparken kas kaybı yaşamadan yağlarından kurtulmasını sağlamaktadır. Bunun yanında kalsiyum sayesinde kemiklerin daha güçlü olmasını sağlarken spor esnasında yaşanabilecek olan sakatlıkların da önüne geçmektedir. Tüm bunların yanında çok ciddi biçimde tok tutucu bir etkisi bulunmaktadır. İnsanlar, ara öğünlerinde tüketerek açlık hissini ortadan kaldırabilirler.

Kefirin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Zayıflama konusundaki faydalarının yanı sıra insan sağlığı için ekstra yararları da bulunmaktadır. İlk olarak insanlarda bağışıklık sisteminin güçlenmesinde çok önemli bir rol oynar. Bu rol sebebiyle de çocuklar için tüketimi oldukça fazla görülür. Aileler, çocuklarının hastalıklardan en iyi şekilde korunması için kefir kullanımını tercih etmektedir. Bunun yanında böbrek taşı rahatsızlıklarının giderilmesinde de bu gıda, çok büyük bir etki göstermektedir. Bağırsakların temizlenmesi işleminde bu ürünün faydaları sıklıkla görülmektedir. Sindirimi düzenleyici özelliğinin olması zayıflamak isteyen kişiler tarafından da kullanımında etkili olur.

Kefir Nasıl Mayalanır? Nasıl Yapılır?

Bu gıda, yapılması süre alan ve sabır gerektiren ürünlerden birisidir. Bu aşamada, kişiler ilk denemelerinde çok başarılı sonuçlar alamasalar dahi birkaç deneme sonunda istenen seviyede bir ürün elde edilecektir. Ürünün hazırlanması için kişilerin plastik süzgeç, tahta kaşık, süt ve bu gıdanın mayasına ihtiyaç duyulmaktadır. Tamamen çiğ süt kullanılacak olan hazırlama işleminde ilk olarak bir kaba sütü ve sonrasında mayayı ekliyoruz. Bu eklenen malzemeleri bir kavanoza aldıktan sonra kavanozun kapağını iyice kapatıp saklama işlemine geçiyoruz. Burada kullanılacak olan kefir tanelerinin toplamının 1 ceviz büyüklüğü kadar olması yeterli olacaktır. Tamamen olması için 8 ile 24 saat arasında değişen süreler geçecekken kişilerin kontrol ederek bunu anlaması gerekecektir. Kefir kullanarak kilo vermeyi düşünen kişiler bunda başarılı olurken aynı zamanda birçok ekstra faydasını da görecektir.

Yorumlar
Dilek Uçar 17 Ocak 2018 - 19:37:56 Kefir zayıflama sağlar mı? Zayıflatır mı şişmanlatır mı ben tam bilemedim. Kilo vermek için kullanmak doğru olur mu? Birde kullanımı nasıl oluyor acaba? Nasıl mayalanır? Neye iyi gelir? Kullananlar varsa bilgi verebilir mi?cevapla
Yeşim akarsu 22 Ekim 2018 - 14:55:18 Selamlar ben kefir zayıflatır mı şişmanlatır mı diye araştırıyordum. Birçok kişi zayıflamak için tarifini uyguluyormuş. Bu besini kilo vermek için nasıl kullanabiliriz nasıl tüketmemiz gerekiyor? Bide dışarda satılanları içsek yeterli olur mu?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: