Kışın kilo vermek için ne yapmalı? Kışın kilo vermenin yolları
Sağlık

Kışın Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı? Kışın Kilo Vermenin Yolları

28 Ekim 2017 - 02:42:27

Yaza hazırlanmak ve ideal ölçülere kavuşmak için kışın kilo vermek insanlar için önemlidir.

Vücut Neden Kilo Alır?

İnsanlar düzensiz beslendikleri, verimsiz uyudukları ve sağlıksız beslendikleri için kilo almaktadırlar. Yazın kilo vermek daha zor olabilir. Havalar yeterince sıcak olduğu için spor ya da diyet yapmak işkence haline gelebilir. Yazın kilo vermek yerine kışın diyet veya spor yapmak daha mantıklı ve kolay olabilir. Kışın kilo vermek için çeşitli yöntemler vardır. Bütün kış boyu disiplinli bir şekilde çalışarak, diyetisyen yardımı ile diyet programına uyarak hedeflediğiniz kilodaki kişiye dönüşebilirsiniz. Bunun için yapılması gereken tek şey karar vermek ve inanmak. Bu tarz aşamalardan sonra düzenli bir şekilde programa uyduğunuz taktirde başarıya ulaşabilirsiniz.

Kışın Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

Kışın kilo veren insan daha uygun beden ölçülerinde ve daha mutlu bir şekilde yaz mevsimine girer. Kışın giyilen kıyafetlerin vücut fazlalıklarını örtmesine rağmen yaz mevsiminde giyilen kıyafetlerin aynı şekilde kişinin bedenini kamufle etmemesi moral bozucu olabilir. Moral bozuklukları, depresyon, özgüveni yitirme, istediği gibi giyinememe problemlerini yaşıyorsanız kış mevsiminde kilo verebilir ve problemlerinizden kurtulabilirsiniz. Kışın kilo vermek için öncelikle kış aylarında kilo almamanın yolunu bilmek gerekir.

Kışın Kilo Almamak İçin Ne Yapmalı?

  • Kış mevsiminde metabolizmanın yavaş çalıştığı bilinen bir gerçektir. Metabolizmanın yavaş çalışmasından dolayı sabah kalkınca kahvaltıdan önce bol su içmek ve hemen akabinde 30 dakika yürüyüş yapmak kişinin nabzını arttırır. Bu sayede metabolizma hızlı çalışmaya başlar. Yürüyüşten sonra sağlıklı bir kahvaltı yapmak gerekir.
  • Özellikle kış aylarında zararlı yağlardan uzak durmak ve un, tuz, hamur işi, şeker gibi gıdaları yaşam alanından çıkarmak gerekir. Bu tarz besinlerin yerine sebze ve meyve yemeyi tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem sağlıklı bir yaşam hem de zayıf bir beden tercih etmiş olursunuz.
  • Besinleri hızlı bir şekilde tüketme hızlı kilo alınmasına ve midenin zarar görmesine neden olur. Yemeği hızlı tüketenlerdenseniz sağlığınızı tehlikeye attığınızın farkında olmalısınız. Öğünlerde tükettiğiniz besinleri yavaş bir şekilde ve çiğneyerek tüketmelisiniz.
  • Akşam ağır yemeklerden ziyade sulu ve sebze yemekleri tercih edebilirsiniz.
Kışın Kilo Vermenin Yolları Nelerdir?

Güne başlandığı zaman tüketilen su ılık olmalıdır. Öğünlerdeki porsiyonları küçültmek en çok işe yarayan kilo verme yöntemlerinden biridir. Spor yapmak bir yaşam tarzıdır. Genellikle spor yapmak insanlar için ilk başlarda zor gelse de ilerleyen zamanlarda fiziksel ve ruhsal olarak kişiye çok iyi gelmektedir. Ayrıca kış aylarında spor yapmak kişinin hasta olma olasılığını azaltır, vücuda direnç verir ve hızlı zayıflamayı sağlar. Diyet yapan kişiler tatlı yerine bitter çikolata veya diyet tatlı çeşitlerinden tüketebilirler. Kışın kilo vermek için günde en az 2 litre su tüketmek gerekir. Su vücutta toplanan ödemin dışarı atılmasını sağlar. Kış aylarında bağışıklık sisteminiz daha çok çalıştığı için daha fazla açlık hissedersiniz ve bunun sonucunda daha fazla yemek yeme ihtiyacı duyarsınız. Kışın kilo vermek ve almamak için düşük kalorili yiyecekler ile düzenli bir beslenme programı uygulamalısınız.

Yorumlar
Nejla Burçak 28 Ekim 2017 - 02:52:27 Havalar serinleyince evde daha fazla vakit geçiriyoruz haliyle bu da kilo almaya nedne oluyor. Kışın kilo vermek için kış diyeti var mı? Nasıl br yöntem uygulamak lazım kilo almamak ve formda kalmak için?cevapla
Gülten Burçak 10 Eylül 2018 - 12:46:38 Kışın kilo vermek ve almamak için nasıl bir yöntem uygulamam gerekiyor onu araştırıyorum. Havalar soğumaya başlayınca su içimi azalıyor bide daha fazla yemek yeme ihtiyacı oluyor. Kilo almak istemiyorum ama mutlaka alıyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: