Sağlık

Kolajen Maskesi Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

02 Kasım 2020 - 18:40:40
Kolajen Maskesi Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Kolajen maskesi; yaşlanmanın durdurulması için etkili olan, kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olan, dokulara esneklik sağlayan ve cildin daha canlı, parlak görünmesini destekleyen bir bakım yöntemidir.

Kolajen Maskesi Nedir, Ne Demek?

Bir tür protein olan kolajen, vücuttaki dokulara esneklik veren, tendomları ve eklemleri birbirine bağlayarak dokuların ve kemiklerin bir arada durmasını sağlayan bileşendir. Kolajen maskesi ile cilt yüzeyinde meydana gelen kırışıklıkların giderilmesini sağlayarak daha genç bir görünüm elde edilmektedir. Yaşlanmaya bağlı olarak ciltte kolajen kaybı meydana gelmektedir. Kolajen kaybının artması ile birlikte cilt yüzeyinde lekelenme ve kırışıklık oluşumu meydana gelir. Kolajen maskesi ile cilt üzerinde yenilenme etkisi meydana getirebilirsiniz.

Cildimiz yıllar içerisinde yıpranır ve bununla birlikte kırışmaya, yaşlanmaya başlar. Yaşlanmaya bağlı olarak lekelenme gibi etkiler de meydana gelmektedir. Kolajen maskesi asıl olarak cilt bariyerinin güçlenmesini, hücrelerin tazelenmesini ve buna bağlı olarak cilt görünümünün daha canlı ve parlak olmasını sağlayan bir bakım yöntemidir. Vücuda belli bir yaştan sonra kolajen takviyelerinin yapılması gerekmektedir. Bu yiyecekler yolu ile sağlanabileceği gibi aynı zamanda direkt cilt yüzeyine maske şeklinde de uygulanabilmektedir. Bağ dokusunda yenilenmesi sağlayan, cildi sıkılaştıran bu maske ile daha sağlıklı bir cilt yapısı sağlanabilmektedir.

Kolajen Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Kolajen maskesi cilt yüzeyindeki selülitlerin, çatlakların ve kırışıklıkların giderilmesini sağlamaktadır. Cildin gençlik zamanındaki esnekliğinin geri kazandırılmasını sağlar. Cilt yapısının ve yüzeyinin esnekleşmesini sağlarken aynı zamanda dokuların onarılmasını sağlar. Ciltte yenilenme etkisi meydana getirirken aynı zamanda gerekli bakımın yapılması için de etkili olmaktadır. Cilt yüzeyinde sarkma problemlerinin giderilmesini sağlayan kolajen maskesinin faydalarına baktığımızda cildin nemlendirilmesine yardımcı olduğunu da görmekteyiz. Kuruluk gibi etkilerin giderilmesini sağlayarak canlı ve sağlıklı bir görünüm meydana getirmektedir.

Cildin üretmiş olduğu bir protein olan kolajen aynı zamanda pek çok yiyecek ve içecekte de yer almaktadır. Cildin yaşlanmaya bağlı olarak bu proteini daha az üretmeye başlaması yaşlanma belirtilerini beraberinde getirmektedir. Bu durumu önlemek için birtakım takviyeler gereklidir. Kolajen maskesi cilt bakımı için uygulanan en etkili ve faydalı yöntemler arasında yer almaktadır. Evde basit tariflerle bu maskeyi uygulayarak rutin cilt bakımını meydana getirebilirsiniz.

Kolajen Maskesi Nasıl Yapılır?

Doğal etkili evde kolajen maskesi yapımı için gerekli olan malzemeler 1 çay bardağı kadar chia tohumu, 1 çay bardağı miktarında keten tohumu ve 2 su bardağı demlenmiş yeşil çaydır. Tohumları bir kabın içerisine koyup üzerine yeşil çay ekleyiniz. Daha sonra kaynatmaya başlayınız. Sonrasında gazlı maske ile yüzünüze uygun bir maske bezi yapınız. Kaynamış tohumları ve yeşil çayı süzerek başka bir kaba koyunuz. Sonrasında hazırlamış olduğunuz bezi kabın içerisine batırınız. Güzelce ıslatıp yüzünüze yerleştiriniz. Yaklaşık olarak 30 dakika bekleyip, ılık su ile yıkayınız. Ardından cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile nemlendiriniz.

Kolajen Maskesi Kullananlar ve Kullanıcı Yorumları

Cildimizin tazelenmesi için kolajen içerikli maskeler uygulamak daha genç ve sağlıklı görünmemizi sağlayabilmektedir. Evde yapılabilen bu maskeler hazır halde de satılabilmektedir. Kolajen maskesi fiyatı çok pahalı olmamakla birlikte kullanıcı yorumlarına baktığımızda pek çok kişinin tercih ettiğiniz görebilmekteyiz. Sizler de cildinizin tazelenmesi için bu maskeden yararlanabilirsiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: