Kolay diyet yemekleri tarifleri ve kalorileri
Diyet

Kolay Diyet Yemekleri Tarifleri ve Kalorileri

17 Eylül 2017 - 07:13:04

Diyetlerini uygulamaya başlayan bayanlar genel olarak lezzet açısından çok fazla tatmin olamıyor. Bu sebeple de listelerinin içerisinde her zaman lezzetli olan ve zevkle yenilebilen düşük kalorili kolay diyet yemekleri eklemektedirler.

Sebze Yemeği Tarifleri ve Kalorileri Nedir?

Sebze içerikli diyet tarifleri içerisinde ilk sırayı pırasalı patates çorbası almaktadır. Çorbanın içerisine konulan lezzetli sebzeler her zaman rahatlıkla kullanımı sunarken kalori olarak da yalnızca 94 kalorilik bir besindir. Kişiler soğan, pırasa ve patatesi ince biçimde dilimledikten sonra ir tencerede tereyağını eritirler. Sonrasında pırasa ve soğanı 3-4 dakika orta ateşte pişirdikten sonra patates ve tavuk suyu eklenir. Altını kısarak 40 dakika pişmeye bırakılan bu çorba süzüldükten sonra diyetlerin en lezzetli karışımlarından birisi olacaktır.

Diyet Karnabahar Yemeği Tarifi Nasıl Olur?

Karnabahar sebzesi çok fazla lezzet olarak sevilmiyor olsa da kızartması yapıldığında sarımsaklı yoğurt ile birlikte muhteşem bir lezzet ortaya çıkabiliyor. Ancak bu seçenek diyet yemekleri arasında yer almadığından diyetlerde tüketilemiyor. Buna karşın kişiler karnabaharı haşladıktan sonra rondo ile domates, kırmızı biber, soğan ve sarımsağı çekerek bir karışım haline getiriyorlar. Sonrasında bir tavada zeytinyağı ile salça iyice eritiliyor. Bunun üzerine karışım da eklenerek kısa bir süre pişiriliyor. Ardından karnabaharlar tepsiye dizildikten sonra üstlerine bu karışım dökülerek fırına veriliyor. Karnabaharlar kızarana kadar pişirilen bu muhteşem lezzete istenirse son 10 dakika kaşar peyniri de eklenebiliyor. Bu lezzet ile kişiler yalnızca 378 kalori alıyorlar.

Et Yemeği Tarifleri ve Kalorileri Nedir?

Tavuk eti diyet yemekleri için vazgeçilmez ürünler arasında yer alıyor. Çok fazla kalorili soslar ile sunulmadan ya da kızartılmadan tavuğun diyetlere uygunsuz bir hale getirilmesi çok mümkün olmuyor. Bu sebeple de bayanlar yoğurt ve tavuğu bir araya getirerek hazırlayacakları muhteşem tariflerle diyetlerini uygulayabiliyor. Bu tarifte kemiksiz tavuk budu tercih edilirken bu butlar yıkanıp hazır halde bekletiliyor. Bir kabın içerisine 1 su bardağı yoğurt, limon rendesi, 2 diş ezilmiş sarımsak, zerdeçal ve karabiber ekleniyor. Bu sosun içerisine tavuklar eklenerek fırınlanmak üzere hazır hale getiriliyor. 50 dakika fırında kalan bu muhteşem karışım 267 kalori ile sofralara konuluyor. Diyetlerinde kırmızı eti tercih etmek isteyen kişiler lezzet konusunda çok büyük problemler yaşamazlar.

Diyet Et Yemeği Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır?

Genel olarak kırmızı etin soğan, sarımsak, kekik ve benzeri malzemeler ile fırınlanması ya da ızgarada hazır hale getirilmesi ile muhteşem diyet tarifleri ortaya çıkmaktadır. Bu aşamada ızgarada hazırlanmış olan bir kırmızı et 200 kalori seviyesinde olurken bu 100 gramı için belirlenen düzeydir. Daha fazla tüketecek olan kişiler kullanım miktarlarına göre kalori seviyesini rahatlıkla oranlayabilirler.

Yorumlar
Melis Sancaklı 12 Eylül 2017 - 18:04:17 Kilo vermek için en kolay tarifler nelerdir? Nasıl hazırlanır?cevapla
Bilge Öztürk 03 Ağustos 2018 - 12:50:05 En kolay diyet yemekleri ve tatlı tarifleri nelerdir? Diyetteyken nasıl yemek yemeli? Neler tüketilmelidir? Kolay diyet tarifleri nelerdir öğrenmek istiyorum. Çalıştığım için çok fazla vaktim olmuyor. Neler yiyebilirim?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: