Kondisyon bisikleti nasıl zayıflatır? Ne kadar yapılmalı?
Zayıflama

Kondisyon Bisikleti Nasıl Zayıflatır? Ne Kadar Yapılmalı?

14 Mart 2018 - 08:33:40

Bisiklet kullanımı her geçen yıl artış gösterirken her zaman buna zaman ayırmak mümkün olmamaktadır. Bu durumda evde kullanılan kondisyon bisikleti kişilerin imdadına yetişen ürünlerden birisidir.

Kondisyon Bisikleti Nedir? Ne İşe Yarar?

Bisiklet kullanmak, insanların vücutlarındaki birçok kasın aynı anda çalışmasını sağlarken hem nefesin düzenlenmesinde hem kondisyon kazanımında hem de kilo vermede etkili bir seçenektir. Ancak kişilerin yaşadıkları alanlar bazen düzenli olarak bisiklet kullanımına izin vermez. Bazı durumlarda mevsim şartları bunun öne geçerken bazı durumlarda da insanların yaşadıkları bölge buna uygun olmayabilir. Tüm bu sebeplerden dolayı kişiler evlerinde rahatlıkla kullanacakları kondisyon bisikleti modelleri arasından bir seçim yaparak satın alırlar. Sonrasında evlerinin istedikleri bir kısmına koydukları kondisyon bisikletlerini sürekli olarak kullanarak vücutlarında istedikleri değişiklikleri gerçekleştirebileceklerdir.

Kondisyon Bisikleti Nasıl Zayıflatır?

Bu bisikleti kullanarak zayıflamak isteyen kişilerin düzenleri olarak kullanması çok önemlidir. Bu bisikleti kullanırken evlerinde, oldukları yerde pedalları çevirmeye başlayan kişiler bu şekilde belirli oranda kalori yakmaya başlarlar. Basit bir kilo verme planında yakılan kalori, gün içerisinde alınan kaloriden daha fazla ise insanlar kilo vermeye başlamaktadır. Eğer kişiler, çeşitli uygulamalar ile birlikte gün içerisinde tükettikleri besinlerin kalorisi hesaplar ve sonrasında yakmaları gereken kaloriyi bulurlarsa bu kalori için kondisyon bisikletini kullanabilirler. Gün içerisinde insana vücudu 2000 kaloriyi iç organları çalıştırmak için yakacaktır. Eğer gün içerisinde 2500 kalori alınmışsa kalan miktarı kişinin kendisinin yakması gerekir. Kondisyon bisikletini kullanarak günde 1000 kalori ekstradan yakan kişiler toplam değeri 3000'e çıkarırlar ve her gün 500 kalori yakmış olurlar. Her 7200 kalori kara geçtiklerinde 1 kilo vereceklerdir.

Kondisyon Bisikleti Ne Kadar Yapılmalı?

Kondisyon bisikleti ile yapılan sporun miktarı insanlar için değişkenlik gösterilmektedir. Normal şartlarda her gün yapılmasında herhangi bir sakınca bulunmaz. Ancak ilk başlarken kişilerin kendilerine çok fazla yüklenmemesi gerekir. Gün içerisinde yakmak istedikleri kalori hedefini çok yüksek tutarlarsa ağrılar ya da sakatlanmalar ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple de ilk dönemlerde tempolu ancak çok abartmadan başlayan kişiler haftada 3-4 gün kullanabilirler. Sonrasında vücutları hazır hale geldiğinde her gün kullanmaya başlayıp günde 1 saatlerini bu alete ayırabileceklerdir.

Kondisyon Bisikletinin Faydaları Nelerdir?

Kondisyon bisikletleri genel olarak kilo vermek için alınan ürünlerden birisi olsa da insanların vücudundaki ekstra faydaları oldukça önemlidir. Kişilerin günlük streslerini atmaya yarayan bu bisikletler ayrıca kemik gelişimine de büyük katkı sağlar. Ayrıca sporcuların sakatlanma ihtimallerini düşürürken sakatlanmalarda daha hızlı iyileşmelerine olumlu etki gösterebilmektedir. Tüm bunların yanında kondisyonu arttırarak gün içerisinde daha zor yorulma problemi yaşanmasını sağlayacaktır. Evlere alınan kondisyon bisikleti ile birlikte insanlar istedikleri kiloya rahatlıkla inebilirken evlerinde dilediğince spor yapmanın keyfine varmış olacaklardır.

Yorumlar
Güler Batmaz 14 Mart 2018 - 08:43:40 kondisyon bisikleti fiyatları ne kadar? Tavsiye edenler var mı? Evde zayıflamak için bunlardan almayı planlıyorum. Gerçekten zayıflatır mı kilo vermeye yardımcı olur mu onu öğrenmek istiyorum. Günde ne kadar çalışmak gerekir?cevapla
Hale Güzelses 15 Ocak 2019 - 13:20:53 Kışın hava soğuk olduğu için dışarda koşu yapamıyorum. Eve kondisyon bisikleti aldım günlük sporlarım yarım kalmasın diye. Ben gayet faydasını görüyorum. Sindirim problemlerinden ötürü her gün spor yapmam gerekiyor. Bu alet sayesinde kışın da devam ettirmiş oluyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: