Sağlık

Küçük Gözlere Nasıl Makyaj Yapılır? Küçük Gözlere Uygun Makyaj Önerileri Nelerdir?

08 Eylül 2018 - 15:37:02
Küçük gözlere nasıl makyaj yapılır? Uygun makyaj önerileri nelerdir?

Küçük gözlere makyaj nasıl yapılır sorusu oldukça merak konusuyken uygulanmakta olan birçok tüyo bulunmaktadır.

Küçük Gözlere Nasıl Makyaj Yapılır?

Gözleri küçük olduğundan dolayı gözlerini daha iri göstermek için uygulanan makyaj tekniğidir. Bazı hilelerle gözler normalden daha büyük görünebilir. Gözlerin ortaya çıkmasını sağlayan etken kaşlardır. Bu yüzden kaşların yüz tipine uygun bir biçimde alınması gerekir. Düzgün ve şekilli kaşları gözleri güzel gösterir. Kaşların bitiş kısmının incelmesi gözleri ön plana çıkarır. Bir diğer önemli etken de far kullanımıdır. Açık tonlarda far kullanılabilir. Beyaz, bej, gri ya da toz pembe renkler gözleri büyük gösterir. Far kullanımından sonra mutlaka kirpiklere rimel sürülmelidir.

Küçük Gözlere Makyaj Önerileri Nelerdir?

Göz kapaklarının dış kısımlarına koyu tonlarda far kullanılmalıdır. Kaşların alt tarafı ve göz pınarına ise aydınlatıcı uygulanabilir. Alt kirpik diplerine siyah kalem çekilmesi zannedildiğinin tersine gözleri küçük gösterir. Dolayısı ile üst kirpik diplerine siyah kalem çekilmesi önerilir. Bu uygulama hem kirpikleri belirgin göstermekte hem de gözlerin büyük görünmesini sağlamaktadır. Eyelier uygulaması çoğu kadının kabusu olabilir. Eyelier uygulaması göz şekline uygun olmalıdır. Uygulama göz pınarından başlanmamalı, buun yerine göz kapaklarının ortasından başlanmalıdır. Eyeliner alt kirpik diplerinden hafif oranda dışarı taşmalı ve sadece ortasına kadar çekilmelidir.

Göz Şekline Göre Makyaj Nasıl Olur?

Gözleri çıkık şekilde olan kişiler için dikkat edilmesi gereken en önemli detay, göz kapağının önde ve şiş görünmesidir. Bunun için göz kapağının geriye çekilmesi gerekir. Göz kapağını daha geride göstermek için göz kapağının koyu renkte mat far ile boyanması önerilir. Gölge far göz kapağının üzerinde yoğunlaştırılmalı ve soluk renge döndürülerek kaşlara doğru çıkarılması olumlu sonuç getirir. Göz kapağının kıvrımları koyu hat biçiminde belirginleştirilmektedir. Göz kalemi de gözün üst kısmına kalın şekilde sürülür. Rimelin sadece üst kirpiğe sürülmesi tavsiye edilir.

Çukur Gözler İçin Makyaj Uygulaması Nasıl Olur?

Çukur göz olduğu halden daha küçük görünmektedir. Açık renk far kullanarak gözler büyütülebilir. Çıkık kaşların alt kısımlarının da geri çekilmesi önerilir. Kaşların alt tarafına orta koyulukta far sürülür. Göz kapağının üstüne de pastel tonlarda açık renkler uygulanabilir. Eyeliner ya da kalem uygulaması göz kapaklarına ince biçimde uygulanmalıdır. Gözlerin iç kısımlarına beyaz kalem sürülebilir. Üst kirpiklere rimel yoğun sürülmeli alt kısımlara ise hafif uygulanmalıdır.

Yuvarlak Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yuvarlar göz şekli yüz bölgesine şaşkın bir ifade vermektedir. Gölgelendirmenin gözün dış kısımlarına yapılması şaşkın ifade gitmesine yardım eder. Bu sayede gözler badem göz şeklini almaktadır. Göz kapağının kıvrımlı kısımları belirginleştirilir. Üst ve alt kirpik diplerine çizgi çekildiği zaman bu çizginin kuyruk kısımlarının dışa doğru uzatılması önerilir. Küçük göz veya diğer gözlere uygulanacak makyajın özenli yapılması halinde istenilen sonuca ulaşılabilmektedir.

Yorumlar
Ebru akyüz 08 Eylül 2018 - 15:47:02 Küçük gözlere makyaj tüyoları ve modelleri için araştırma yapıyorum. Aslında gözlerim çok küçük değil. Ama ben büyük gözüksün istiyorum. Bunun için de belli hileler yapılıyormuş herhalde. Bunları öğrenmek istiyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: