Sağlık

Kuru Fasulye Maskesi Yapanlar, Tarifi ve Kullananlar

09 Ocak 2019 - 13:40:41
Kuru fasulye maskesi yapanlar, tarifi ve kullananlar

Yemek kültürümüzün içerisinde önemli bir yere sahip olan kuru fasulye cilt için de çok faydalı bir üründür. Bu sebeple de birçok kadın son dönemde kuru fasulye maskesi yaparak ciltlerini çok daha güzel bir görünüme sokabilirler.

Kuru Fasulye Maskesi Nedir?

Kadınlar cilt için faydalı olan ürünleri bir arada kullanarak farklı maskeler hazırlarlar. Hazırlanan bu maskeler, cilt üzerinde belirli bir süre kaldıktan sonra su ile temizlenmektedir. Cilt üzerinde kaldıkları süre boyunca deriye nüfus eden maddeler bu bölgenin çok daha iyi gözükmesini sağlayacaktır. Kuru fasulye de cilt için faydalı olan ürünlerden birisidir. Bu faydalarını en iyi şekilde kullanmak isteyen kişiler de kuru fasulye maskesi yaparak bunu gerçekleştirebilirler. Yapımının kolay oluşu ve kısa sürede etkilerinin görülmeye başlaması bu maskeyi son derece önemli kılmaktadır.

Kuru Fasulye Maskesi Yapanlar ve Kullananlar

Kadınları ciltlerinin daha iyi gözükmesini her zaman isterlerken bunun için doğru maskeleri uygulamak zorundadırlar. Maskelerin içerisinde yer alan maddeler cilt üzerinde farklı etkiler ortaya çıkarmasına sebep olmaktadır. Bu aşamada kuru fasulye maskesi kullananlar bu maskeyi ciltlerini daha beyaz bir hale getirmek amacıyla kullanılır. Birçok kişinin ilk amacı budur. Ancak bunun yanı sıra ciltleri nemlenmeye başlar ve ciltlerinde kuruluk problemleri de ortadan kalkar. Bu doğrultuda düzenli olarak kuru fasulye maskesi yapanlar ve kullananlar sonuçlarından da son derece memnundur.

Kuru Fasulye ve Pekmezli Maskenin Tarifi

Kuru fasulye maskesi yapılırken kuru fasulyeye eşlik eden diğer malzemeler de son derece önemlidir. Bu maske tarifinde kuru fasulyeye bal ya da pekmez eşlik eder. İlk olarak küçük bir kasede haşlanmış kuru fasulyeler hazırlanır. Sonrasında 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 2 yemek kaşığı kadar zeytinyağına ihtiyaç vardır. Tüm malzemeleri bir kasede koyan ve haşlanmış kuru fasulyeleri iyice ezen kişiler karışım tamamen karıştıktan sonra bunu ciltlerine rahatlıkla uygulayabilirler. İstedikleri sonuçları alabilmek için kişilerin haftada 1-2 kez bunu tekrarlaması gerekmektedir.

Kuru Fasulye ve Yoğurtlu Maske Tarifi

Yoğurt, cilt için çok faydalı olduğundan maskelerde sıklıkla tercih edilmektedir. Bu maskede de 2 çorba kaşığı kadar kuru fasulye ve aynı miktarda yoğurt kullanılmalıdır. Bu malzemelerin yanı sıra 4 damla limon, 2 adet çilek, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 çay kaşığı karbonat kullanılmalıdır. Bu malzemelerin tamamını blender ile bir araya getiren kişiler sonrasında rahatlıkla ciltlerine uygulayabilmektedir. Maskenin çıkartılma aşamasında da dairesel hareketler ile yüze masaj yapılması önemlidir. Vücutları sıklıkla alerjik reaksiyon gösteren kişiler varsa bu kişilerin ilk olarak ellerinde bunu uygulayarak test etmesi çok önemli olacaktır. Ciltlerinin daha beyaz bir hale gelmesi için kuru fasulye maskesi kullanan kişiler düzenli kullanımda olumlu sonuçlar alabilirler.

Yorumlar
Sevda Yaşar 09 Ocak 2019 - 13:50:41 Arkadaşlar yüzümün daha canlı ve güzel durması için doğal yöntemler araştırırken kuru fasulye maskesi kullananları gördüm. Aslında birçok kişi işe yaradığını belirtmiş ama cildim biraz hassas olduğu için emin olamıyorum. Yan etkisi var mı?cevapla
Dilek 20 Nisan 2020 - 00:34:10 Ben bugün akşam yaptım yüzüme alerji yaptı göz altlarımda şişlikler oluştu ne yapmam lazım bilemedim cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: