Matcha premium nedir? Kullananlar, fiyatı, kullanımı, içeriği, şikayet, faydaları, zararları
Sağlık

Matcha Premium Nedir? Kullananlar, Fiyatı, Kullanımı, İçeriği, Şikayet, Faydaları, Zararları

22 Şubat 2019 - 13:27:44

Matcha premium, Japonlar tarafından yıllardır kullanılan antioksidan özelliği yüksek, metabolizmayı dengeleyen, sindirim dostu ve kolay kullanımı olan doğal matcha bitkisnden elde edilen bir içecektir.

Matcha Premium Nedir? İçeriğinde Neler Var?

Japonya'da çay ağacı yapraklarının gölgede bir süre dinlendirilmesi sonucunda elde edilen matcha çayı, rengini içerisinde bulunan klorofilden almaktadır. Yapraklarının parlak yeşil rengi bu bitkinin antioksidan açısından ne kadar zengin olduğunu ifade etmektedir. Matcha premium tozu tamamen bu yapraklardan elde edilen ve metabolizma üzerinde hızlandırıcı etki meydana getiren bir bitki çayı olarak karşımıza çıkmaktadır. Adeta metabolizma canavarı olarak nitelendirilen bu doğal içerikli bitki çayı, vücuttaki fazla yağların dışarı atılmasına, ödem ve şişkinlik gibi problemlerin giderilmesine yardımcı olur. Antioksidan açısından zengin olan diğer çaylara göre yaklaşık 4 kat daha etkilidir. Diğer tüm rakiplerinden daha fazla antioksidan değerine sahiptir.

Matcha Premium Faydaları Nelerdir?

Matcha premium Japanse tea hem zayıflamaya yardımcı olur hem de birtakım sağlıklı etkilerin oluşmasını sağlar. Doğal içerikli maça çayının faydaları arasında bahsedilecek ilk önemli nokta antioksidan değeri sayesinde vücuttaki toksin maddelerin dışarı atılmasını sağlamaktadır. Serbest radikal olarak adlandırılan maddeler vücutta çeşitli hastalıkların oluşmasına neden olur. Bu bitkisel Japon çayı bu toksin olarak adlandırılan serbest radikallerin dışarı atılmasını sağlayarak bağışıklığın güçlenmesine yardımcı olur. Bir başka faydası ödem ve şişkinlik gibi problemlerin giderilmesine yardımcı olmasıdır. Metabolizmanın hızlanmasını sağlar ve böylece hem bölgesel hem de genel vücut ağırlığında zayıflama meydana getirir. Hücre yenilenmesini destekler. İçerisinde bulunan vitaminler sayesinde vücut direncini artırır ve enerjiyi yükseltir. Sindirim sistemindeki problemlerin giderilmesini sağlar ve kabızlık gibi problemleri önlenmesini sağlar. Stres ve depresyon gibi psikolojik durumların iyileşmesini sağlar. Cilt hücrelerinin yenilenmesine destek olur. Böylece yaşlanma gibi durumların ertelenmesini sağlar. Tüm bunların yanı sıra kolesterol üzerinde de etkisi vardır. İyi kolesterolü dengeler ve kötü kolesterolün düşürülmesine yardımcı olur.

Matcha Premium Japanse Zararları, Kullananlar ve Şikayetler

Yeşil çay çeşitlerinden biri olan matcha premium, bilinen yeşil çaydan farklı olarak daha fazla etki alanına sahiptir. Yeterli miktarda kullanıldığından herhangi bir yan etkisinin olmadığı belirtilmektedir. Aşırı kullanım dahilinde birtakım yan etkiler meydana gelebilir. Matcha çayı kullananlar, bu çayın etkileri için olumlu yorumlarda ve görüşlerde bulunmaktadır. Maça premium şikayetler incelendiğinde herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Genel olarak memnuniyet yorumları bulunmaktadır. Eğer ki bir hastalığınız varsa ve bu nedenle devamlı olarak ilaç kullanıyorsanız bu çayı kullanmadan önce doktorunuza danışabilirsiniz. Hamile kadınların kullanımına uygun değildir. Ayrıca emziren anneler belli bir aydan sonra kullanabilmektedir.

Maça Çayının Kullanımı ve Tarifi

Zayıflamaya ve fiziksel sağlığa sağlamış olduğu etkileri sayesinde yoğun bir şekilde talep gören matcha premium çayı kullanımı oldukça basittir. Toz şeklindedir ve sıcak suya, soğuk suya ya da süte karıştırılıp içilebilir. Hem çay olarak hem de normal bir içecek gibi kullanılabilir. Bunların yanı sıra yoğurda, yemeğe ve salataya ekleyebilirsiniz. Matcha premium birden fazla kullanım çeşidine sahiptir. Şaseler halindedir. Bu nedenle oldukça kolay bir şekilde tüketilebilmektedir.

Matcha Premium Fiyatı Ne Kadar? Nerede Satılır?

Doğal içerikli matcha premium Japanse fiyatı oldukça uygundur. İnternet üzerindeki resmi satış sayfalarında satışa sunulmaktadır. Hem zayıflamak hem de sağlıklı olmak istiyorsanız birden fazla kullanım çeşitliliği sunan bu bitki tozunu kullanabilirsiniz. Hem ideal kilonuza kavuşabilir hem de sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Yorumlar
Feride Güney 22 Şubat 2019 - 13:40:52 Matcha premium japanese tea kullanıcı yorumlarını incelediğim biraz ve aslında kullanmayı düşünüyorum. Orjinal olarak sipariş verebileceğim neresi var? Yıllardır oturarak çalıştığım için kilo alıyorum. Göbek bölgemde genel olarak fazlalık var. Uygulayabileceğim kolay bir yöntem olarak uygun olabileceğini düşündüm. Fiyatı hakkında bilgisi olan varsa yazabilir mi?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: