Sağlık 05 Mayıs 2021 - 02:40:12

Maydanoz Limon Sarımsak Kürü Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Maydanoz Limon Sarımsak Kürü Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Maydanoz limon sarımsak kürü üç tane güçlü ve sağlıklı bitkinin bir araya gelmesi ile oluşan oldukça faydalı bir tariftir.

Maydanoz Limon Sarımsak Kürü Nasıl Yapılır?

Karışım için gerekli olan malzemeler; iki kaşık limon suyu (Taze olması tavsiye edilir) bir diş sarımsak, yarım su bardağı klor içermeyen su, on ila on iki tane maydanoz. Karışımın içinde kullanılacak olan sarımsağın kahverengiye dönmemiş olması tercih edilir. Ayrıca maydanozlar yeni koparılmış ya da taze olmalıdır. Bazı kişiler maydanoz limon sarımsak kürünü rengi sararan maydanozlardan hazırlamaktadır. Fakat bu türdeki maydanozlar kürün etkisini vermez. İyi bir şekilde malzemeler yıkanır. İlk önce maydanozlar sapları ile beraber robota atılır. Limon suyu karışıma ilave edilir. Sarımsaklar ise bıçak aracılığı ile doğranarak karışıma eklenir. En sonunda klor içermeyen su karışıma eklenmektedir. Bütün malzemelerin eklenmesiyle robot iki dakika boyunca çalıştırılır. Hazırlanan karışım sabah kahvaltısından 20 dakika önce aç karnına olacak şekilde tüketilir.

Maydanoz Limon Sarımsak Kürü Nasıl Kullanılır?

Uygulaması basit olan kür günlük olarak yapılmalıdır. Maydanoz limon sarımsak kürü hazırlanması için kullanılan malzemelerin hepsi taze ve suyun klorsuz olmasına özen gösterilmelidir. Bu kürün 9 gün kullanılması tavsiye edilmektedir. İlk 3 gün içinde atılan sarımsağın, sonraki 3 gün içinde kullanılmaması önerilir. Son 3 gün içinde yapılacak olan karışıma ise sarımsak atılır. Kür süresi tamamlandıktan sonra 3 gün ara verilir ve ihtiyaca göre tekrardan başlanabilir. 2. Dokuz gün uygulamasından sonra kürün bırakılması tavsiye edilmektedir.

Sarımsak Maydanoz Limon Kürü Zararları Nelerdir?

  • Her kişinin bünyesinde farklı tepkiler gösteren bu karışımın uzman doktora sorulmadan içilmemesi gerekir.
  • Kürün hazırlanması için kullanılacak olan maydanozun en ince detayına kadar yıkanması gerekir. Toprakta yetişen bu bitkinin sap ve yapraklarında bakteri türleri olabilir. Bakterilerin gıda zehirlenmesine neden olma ihtimali olduğu için temizliğine dikkat etmek gerekir. Bunun yanı sıra bitkinin sirkeli suyun içinde bekletilmesi tavsiye edilmektedir.
  • Maydanoz suyunun ya da kürünün cilde uygulanması halinde kuruma, kızarma ve tahriş gibi olumsuz sonuçlar meydana gelebilmektedir.
  • Maydanozun çiğ tüketilmesinin faydalı olduğu belirtilmektedir. Fakat bu durum zararlı bir sonuca yol açabilir. Maydanozun içinde yoğun oranda K vitamini vardır. K vitamini varfarinin etkisini azaltabilmektedir. Bu yüzden tüketmeden önce hekime danışılması önerilir.
Maydanoz Limon Sarımsak Kürünün Yan Etkisi Var mı?

Maydanozun böbrekler üzerinde olumsuz etkilerinin olduğu söylenir fakat bu konu ile ilgili herhangi bir bilgiye rastlanmamıştır. Normalden fazla seviyede maydanoz kürünün alınması sodyum tutabilir bu durumda kişi kilo vermek yerine vücudunda ödem oluşabilmektedir. Maydanoz limon sarımsak kürünün işe yaraması için normal seviyede tüketilmesi gerekir. İlaç kullanan ya da hastalığı olan insanların doktora sormadan bitkiyi tüketmemeleri öneriler arasında yer almaktadır. Hamile olan kadınların maydanoz limon sarımsak kürünü tüketmeden önce doktorlarına sormaları anne ve bebek sağlığı için önem taşımaktadır.

  • maydanoz limon sarımsak kürü
  • maydanoz limon sarımsak kürü nasıl yapılır
  • limon sarımsak maydanoz kürü
  • sarımsak maydanoz limon kürü zararları
Yorumlar
Bedriye Çınar Arkadaşlar ben bu doğal kürü zayıflamak için uyguladım ve etkili sonuçlar aldım. Sabah ve akşam olarak tüketmiştim. Fakat bu süreçte yediklerime çok dikkat ettim ve su tüketimimi arttırdım. Biraz da spor yaptım. İşe yaradı. cevapla
yorum yaz
Dondurma Nasıl Yapılır? Evde Dondurma Yapımı, Malzemeleri ve Tarifi