Narın cinselliğe faydaları nelerdir?
Sağlık

Narın Cinselliğe Faydaları Nelerdir?

16 Kasım 2018 - 21:23:44

Nar; bol miktarda C vitamini, potasyum, demir içerip bağışıklık sistemini kuvvetlendiren çok sayıda tanesi bulunan bir meyvedir. Akdeniz iklimine sahip yerlerde kolaylıkla yetişebilir.

Nar Nedir? Narın Faydaları Nelerdir?

İçerisinde yüzlerce küçük tanesi bulunan besin değeri yüksek bir meyvedir. Ülkemizde Mersin, Antalya, Adana, Muğla gibi illerde yetişmektedir. C vitamini açısından oldukça zengin olan narın yapısında B1, B2 vitaminleri, kalsiyum ve fosfor mineralleri de yer almaktadır. Sadece meyve olarak tüketilmemekle birlikte nar ekşisi, çorbası ve reçeli de bulunmaktadır. Tansiyonu dengeler, çarpıntıyı giderir, enerji vererek yorgunluğun vücuttan atılmasına yardımcı olur. Ağız yaraları, mide iltihabı gibi rahatsızlıkların tedavi edilmesinde kullanılır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkı sağlar. Kanser hastalığının önlenmesinde de oldukça mucizevi bir meyvedir. Özellikle prostat ve cilt kanserine sebep olan hücrelerin gelişmesine engel olur.

Narın Cinselliğe Faydaları Nelerdir?

Uzmanlar bu meyvenin viagra etkisi yaparak testosteron oranını artırdığını açıkladı. Oldukça güçlü bir antioksidan olan çok taneli meyve, pozitif duyguları artırıp negatif enerjinin yok olmasına da katkı sağlayarak afrodizyak etkisi göstermektedir. Bu etki sayesinde cinsel isteğin ve gücün arttığı gözlemlenmiştir. Sıklıkla tüketilen narın, cinsel gücü artıran içeriğinin ne olduğu bilinmeyen haplardan daha sağlıklı ve etkili olduğu konusunda uzmanlar uyarıda bulunuyor.

Nar Suyu Nasıl Yapılır? Lekesi Nasıl Çıkar?

Çok taneli meyvenin suyunu elde etmenin birçok yöntemi vardır. Limon sıkacağı, katı meyve sıkacağı ya da nar tanelerini blenderdan geçirerek suyunu elde etmek gibi yöntemler pratik olarak kullanılabilir seçeneklerdir. En iyi yöntemlerden birisi de nar tanelerini süzgeç yardımıyla süzmektir. Bu vesileyle meyvenin içerisindeki beyaz ince kabuğun acılığı suyuna geçmemiş olur. Meyvenin lekesi ellerinize bulaştıysa, sodayla ellerinizi yıkayarak lekelerden kurtulabilirsiniz. Elbisenize ya da herhangi bir kumaşa bulaşan lekeler için limon kolonyası, saf limonun suyu ya da beyaz sirkeli su ile lekeyi kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Lekeler deterjanla da çıkar fakat ilk müdahale her zaman çok önemlidir. Pratik yöntemlerle lekeyi kumaşı yıpratmadan giderdikten sonra çamaşır makinesine atabilirsiniz.

Nar Maskesi Tarifi ve Faydası

Bu maske kırışıklara, cilt tonunun eşitlenmesine, cildin parlamasına ve cilt hücrelerinin gençleşmesine yardımcı olur. Çok taneli kırmızı meyve ile bal karışımında ortaya harika bir maske çıkıyor. Blenderden geçireceğiniz meyvenin taneleri hamur kıvamına geldiğinde, üzerine 1 çorba kaşığı bal ilave ederek ikisini iyice karıştırarak temiz cildinize ve boyun kısmınıza uygulayın. Yarım saat kadar bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın. Yağlı ve karma ciltler için ideal olan bu maskeyi haftada 2-3 sefer cildinize uygulayabilirsiniz. Tercih edeceğiniz balın organik olmasına özen gösterin. Yüksek şeker katkılı, doğal olmayan ballar cildinize zarar verebilir. Narın cinselliğe faydaları olduğu gibi cilde ve bağışıklık sistemine de oldukça faydaları bulunmaktadır.

Yorumlar
PERİHAN 16 Kasım 2018 - 21:33:44 Nar çekirdeği yağının cinsellik için etkili olduğunu duymuştum. Ekşisi de cinsel gücü arttırıcı etki yapıyor. Bu tarz problem yaşayan kişiler için bitkisel bir tedavi olabilir. Kesin sonuçları var mı bilinmez ama bence zararı olmaz.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: