Ödem attırıcı çay nasıl yapılır? Ödem attırıcı çay tarifleri
Zayıflama

Ödem Attırıcı Çay Nasıl Yapılır? Ödem Attırıcı Çay Tarifleri

02 Haziran 2018 - 03:28:46

Vücut içerisinde biriken sular ödem olarak isimlendirilirken bunlar şişkinliğe sebep olur. Ödem attırıcı çay ile birlikte insanlar bu ödemlerinden kurtulurken çok daha güzel bir görünüme kavuşabilirler.

Ödem Atmaya Yarayan Çaylar Nelerdir?

Ödem atmak için ilk çay tarifi elma ve limon gibi sürekli olarak evlerde bulunan malzemelerden hazırlanan çaydır. Bunun için kişilerin 1 adet limon, 1 adet elma, 1 adet tarçın çubuk, 1 tatlı kaşığı karabiber ve 1 litre suya ihtiyacı vardır. Bu malzemeler çoğu evde sürekli olarak bulunduğundan hazırlamak hiç zor olmaz. Çayı hazırlayacak olan kişilerin elma ve limonu dört eşit parçaya böldükten sonra üzerine diğer malzemeleri de ekleyerek kaynatması gerekir. Kaynama aşamasından sonra 10 dakika kadar tutulan karışım tüketime hazır hale gelir.

Nane ve Ihlamur Çayı Zayıflatır mı?

Nane, ülkemizde son derece sevilen baharatlardan birisi olurken muhteşem kokusu ve içerisinde yer alan maddeler sebebiyle tedavi amacıyla da kullanılmaktadır. Ödem atmak için hazırlanan çayda da yarım demet taze nane, aynı miktarda maydanoz, 1 adet limon, bir miktar taze ıhlamur ve 1 litre kadar su kullanılmaktadır. Tüm malzemeler bir tencereye alındıktan sonra kaynatılmaya başlanır. Kaynamaya başladıktan kısa süre sonra altı kapatılarak süzülen karışım rahatlıkla tüketilebilmektedir.

Mısır Püskülü Çayı Zayıflatır mı?

Mısır, ülkemizde üretilen ve sevilerek tüketilen ürünlerden birisidir. Koçan halinde alınan mısırın dışındaki yaprakları ve ucundaki püskülü genelde herhangi bir amaç için kullanılmaz ve atılır. Ancak mısır püskülünü keserek alan kişiler, mısırın bu kısmında çay üreterek ödem atmak amacıyla kullanabilmektedir. 2 bardak su yeterli olurken 1 tutam mısır püskülü gerekmektedir. Yanında 1 tutam kiraz sapı, maydanozun sapı ve 1 çay bardağı yeşil çay gerekmektedir. İlk olarak suyu kaynatan kişiler sonrasında yeşil çay hariç olmaz üzere diğer ürünleri atarlar. Ardından daha öncesinde hazırlanan 1 bardak yeşil çay da karışıma eklenir. Böylece karışım hazır hale gelir.

Salatalık Çayı Zayıflatır mı?

Ödem vücudun farklı bölgelerinde oluşabilirken bacaklar en sık rastlanan adreslerden birisidir. Bacaklarda oluşan ödemi atmak için uygulanabilecek en doğru tarif soğuk salatalık çayıdır. 1 litre su, 10 adet taze nane yaprağı, 1 adet salatalık ve 1 adet limon ile birlikte bu karışım hazır hale getirilebilir. Bir cam sürahinin içerisine salatalar dilimlenerek atılır ve sonra üzerine diğer ürünler eklenir. Karışım oda sıcaklığında sabaha kadar beklemelidir. Bu sayede tamamen malzemeler birbiri ile etkileşime girerek karışım hazır hale gelir. Özellikle yaz aylarında rahatlıkla tüketilebilmektedir. Hazırlanan çayların tamamı kişilerin ödemlerinden kurtulması için önemli bir tarif olarak tercih edilebilirken evde bulunan malzemelere göre karar verilebilmektedir.

Yorumlar
İlayda Akgül 02 Haziran 2018 - 03:38:46 Ödem attıran çay tarifleri nelerdir? Ödem atmak için içebileceğim bitkisel çaylar var mı? Çok kilo yok ama vücudumda şişlikler var biraz bunun için kendime uygun bir tarif arıyorum. Ödem atmak için hangi çay daha etkili olur?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: