Yaşam 10 Kasım 2021 - 08:51:30

Piksel Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır? Modelleri ve Örnekleri

Piksel Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır? Modelleri ve Örnekleri

Son dönemlerde pek çok yerde rastladığımız ve adını sıklıkla duyduğumuz piksel makyaj, oldukça çekici, estetik ve dikkat çekici bir makyaj tekniğidir. Fotoğraflarda yer alan piksellerden ilham alınarak yapılan bu makyaj yöntemi, son günlerde oldukça popüler bir hale gelmiştir.

Piksel Makyaj Nedir, Ne Demek?

Oldukça profesyonel bir işlem olan piksel makyaj, özel etkinlikler, davetler, partiler gibi organizasyonlar için tercih edilen bir makyaj tekniğidir. Tamamen titiz bir çalışma gerektiren piksel makyaj, fotoğraflarda yer alan piksel kavramından yola çıkarak uygulanan bir tekniktir. Normalde makyaj yüz kusurlarının kapatılması ve yüz hatlarının belirgin hale getirilmesi için uygulanan bir güzellik tekniğidir. Piksel makyaj tekniğinde kaş, burun ve ağız gibi odak noktalarını makyaj yerine, 8 bit internet grafikleri uygulayarak belirginleştirme yöntemi kullanılmaktadır.

Özellikle son yıllarda trend haline gelen piksel makyaj uygulaması, normal uygulanan makyaj türlerine göre daha farklı bir görsel kapsama sahiptir. Güzellik algısının her geçen yıl değiştiğini hep birlikte görmekteyiz. Trend haline gelen bu makyaj tekniğinin pek çok sosyal medya uygulamasında da ne kadar fazla uyguladığı gözlemlenmektedir. Her ne kadar karmaşık gözükse de asıl olarak harika bir görünüm meydana getirmektedir. Normal bir makyaj uygulamasına göre oldukça zahmetli olan piksel makyaj, doğru araçlara sahip olduğunuzda harika bir görünüm sağlayabilirsiniz. Piksel makyaj püf noktaları sayesinde sizler de evde kendiniz bu makyaj yöntemini uygulayabilirsiniz.

Piksel Makyaj Nasıl Yapılır?

Bu makyajı uygulamak için öncelikle cilt tonunuza uygun bir makyaj bazı ve fondöten seçimi yapılmalıdır. Yüzünüze yarısına fondöten uygulayıp burun köprüsünden doğru dikey bir çizgi meydana getirin. Bu uygulama sayesinde yüzün belli bir kısmı pikselli diğer kısmı ise sade bir görünüm kazanmaktadır. Böylece sıra dışı ve daha dikkat çekici bir görünüm meydana getirebilirsiniz. Fondöten ile birlikte aydınlatıcı, kapatıcı ve allık kullanımı da gereklidir. Piksel makyaj uygulaması için yüzünüzün yarısında kontür uygulaması yapılmalıdır. Seçeceğiniz ürün ten renginizin bir ya da iki ton koyu olacak şekilde olması gerekir. Vurgulamak istenen yerlere açık renk, kontürlenecek yerlere ise koyu renk fondöten sürünüz.

Kaşlar, bu makyajın en önemli detaylarından biridir. Kaş çizginin altında ve üstünde birbirne bağlı olmayan dikdörtgenler çizilmelidir. Ayrıca kaş renginize uygun kalemler kullanınız. Gözler diğer önemli detaylardır. Sıvı ve jel eyeliner ile bir kedi gözü uygulaması yapabilirsiniz. Dudaklarınızı ise ortadan ikiye ayrıacak şekilde çiziniz. Dudaklarınıza küçük dikdörtgenler çiziniz. Bunu yapmak için küçük ve açılı bir fırça kullanımı sağlayınız. Son olarak yüzünüzün makyajlı kısmını sabitleyiniz.

Piksel Makyaj Modelleri ve Örnekleri Nelerdir?

Her geçtiğimiz yıl güzellik anlayışında farklı teknikler uygulanmaktadır. Piksel makyaj örneklerine baktığımızda dünyanın hemen her yerinde uygulandığını görmekteyiz. Farklı bir teknik kullanmak isteyenler, değişik bir bakış açısı isteyenler piksel makyaj ile daha trend bir uygulama olan bu trendi deneyebilirler. Pek çok yerde gördüğümüz bu makyaj modellerini uygulamak iin biraz detaylı çalışmalar uygulanmalıdır. Doğru malzemeler ile evde bu uygulama yapılabilmektedir.

Piksel Makyaj Yapanlar ve Yorumlar

Tüm dünya ile birlikte ülkemizde de trend haline gelmiş olan piksel makyaj özellikle son günlerde sıklıkla uygulanmaktadır. Piksel makyaj yorumlarına baktığımızda farklı tarz, etnik ve görsel yakalamak isteyenler için sıklıkla uygulandığını görmekteyiz. Oldukça profesyonel uygulama olan bu makyaj tekniğini uygulamak için öncelikle gerekli malzemeleri temin etmeye özen gösteriniz.

  • piksel makyaj
  • piksel makyaj nedir
  • piksel makyaj tekniği
  • piksel makyaj uygulaması
  • piksel makyaj nasıl yapılır
  • piksel makyaj modelleri
  • piksel makyaj örnekleri
  • piksel makyaj yorumları
  • piksel makyaj yapanlar
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Kolay Diyet Yemekleri Tarifleri ve Kalorileri