Zayıflama 06 Mart 2021 - 11:22:15

Pirinç Zayıflatırmı? Pirinç Yutarak Zayıflanır mı?

Pirinç Zayıflatırmı? Pirinç Yutarak Zayıflanır mı?

Pirinç yutmak, açlık krizlerinin önlenmeye ve iştah kontrolü sağlamaya yardımcı olan, son zamanlarda besleyiciliğinin yanı sıra birçok kişinin uyguladığı zayıflama yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Pirinç Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Kilo vermek için günümüzde pek çok yöntem bulunmaktadır. Zayıflamanın en kalıcı yöntemlerinden biri pirinç yutarak zayıflamaktır. Son dönemde birçok kişi bu yöntemi uygulayarak kilo verdiğini dile getirmektedir. Pirinç yutmak tek başına kilo verme konusunda yeterli değildir. Pirinç yutmak asıl olarak tokluk hissi sağladığı için kişinin günlük yemek tüketimini azaltır ve buna bağlı olarak kalori yakımı başlıyor. Pirinç yutmak iştahın azalmasını sağlar. Bu süreçte tükettiğiniz yiyeceklere de dikkat ettiğinizde sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Pirinç yutarak zayıflama açlık ve tatlı krizlerinin engellenmesine yardımcı olduğu için kilo verme sürecinin başarılı bir şekilde tamamlanmasına destek olmaktadır.

Pirinç Yutarak Zayıflanır mı? Yöntemi Nedir?

Besin değerinin yüksek olmasıyla bildiğimiz ve birçok yemeğin içinde kullanılan pirinç aynı zamanda zayıflamak için kullanılmaktadır. Pirinç ile zayıflamak için pirinç taneleri sayılarak kullanılmaktadır. İlk gün sadece 1 adet pirinç yutulmaktadır. 30 gün boyunca her gün 1 adet arttırılarak devam edilmelidir. 30. güne gelindiğinde günde 30 adet pirinç yutmuş olursunuz. Sonrasında her gün birer birer azaltarak devam ederek süreci 60 gün içerisinde tamamlamış olursunuz. Pirinçleri yutarken 1 bardak ılık su ile birlikte olmasının zayıflama sürecinde oldukça önemli ve etkili olduğu söylenmektedir. Bu diyet yöntemi düzenli olarak uygulandığında kısa süre içerisinde iştahta azalma görülür. Böylece günlük alınan kalori miktarı azalır ve kilo vermeye başlanır. Diyet süresinde gün içerisinde kısa kısa egzersizler yapmak ve hareket etmek vücudun sıkılaşmasına yardımcı olur ve aynı zamanda kilo vermeyi daha hızlı bir hale getirir.

Pirinç Yutarak Zayıflama Yöntemi Nasıl Yapılır? Zararları Var mı?

Pirinç yutarak zayıflama diyeti toplamda 60 gün boyunca sürmektedir. Bu süreç içerisinde verilen kilo kişinin vücut yapısına göre değişmektedir. Diyeti uygularken aynı zamanda spor yapan ve yediklerine dikkat eden kişiler daha fazla kilo vermektedir. Diyet bittikten sonra eğer tekrardan yapılacaksa 3 ay beklenilmelidir. Çünkü vücudun bir toplanma süreci bulunmaktadır. 3 aylık süre tamamlandığında diyeti tekrardan aynı şekilde 60 günlük süreçte uygulamanız gerekmektedir. Bu süreçte diyetinize ne kadar özen gösterirseniz aldığınız etki o kadar yerinde olacaktır. Pirinç kürünün birçok faydası bulunurken zararları konusunda herhangi bir sonuç bulunmamaktadır. Eğer kronik bir hastalık söz konusu ise doktora danışmakta fayda vardır.

Çiğ Pirinç Yutarak Zayıflayanlar ve Yorumlar

Pirinç diyeti ile zayıflayanların yorumları değerlendirildiğinde aslında pek çok kişinin yediklerine de dikkat ederek bu yöntem sayesinde fazla kilolarından kurtulduğu gözlemlenmiştir. Metabolizmanın doğal yollarla düzene girmesi ve yağ yakımının bu şekilde gerçekleşmesi verilen kiloların kalıcı olmasını destekler. Sizler de zayıflamak ve fazlalıklarınızdan kurtulmak istiyorsanız pirinç yutarak zayıflama yöntemini uygulayabilirsiniz.

  • pirinç yutmak
  • pirinç zayıflatır mı
  • pirinç yutarak zayıflama
  • pirinç yutarak zayıflanır mı
  • pirinç ile zayıflamak
  • pirinç kürü
  • pirinç diyeti
  • çiğ pirinç yutarak zayıflayanlar
Yorumlar
Feriha Ahmetoğlu Pirinç yutarak zayıflama yöntemi nasıl yapılıyor yeni öğrendim. Bu yöntemi çok duydum ama ne kadar etkili olabilir emin değildim. Benim vermem gereken 15 kilo var. Pirinç kürü ya da lapası da etkili olur diyorlar ama bu yöntem daha kolay geldi bana. 60 günde ortalama kaç kilo verilir? cevapla
Sedef Önal Bu zamana farklı bazı yöntemler denedim ama bunu hiç denemedim. Pirinç yutmak gerçekten zayıflatıyor mu? Sadece pirinç yutarak diyet yapanlar varmış. Kimisi çok güzel zayıfladım diyor kimisi çok etki görmedim diyor. Ama doğal bir yöntem olduğu için denemekten ne çıkar diye düşündüğümden yarın itibariyle başlıyorum:) cevapla
yorum yaz
Depresyon Belirtileri Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?