Yaşam29 Mayıs 2020 - 20:05:11

Saç Tebeşiri Nedir? Nasıl Kalıcı Olur? Fiyatları Ne Kadar?

Saç Tebeşiri Nedir? Nasıl Kalıcı Olur? Fiyatları Ne Kadar?

Saç tebeşiri, insanların özgür bir şekilde içlerinden geldiği gibi saçlarını çeşitli renklerle kullanmalarını sağlayan araçtır.

Saç Tebeşiri Nedir, Ne Demek?

Saçları kısa bir zaman içinde istenilen renge çevrilmesine destek sağlayan boya türüdür. Saç tebeşiri kırtasiyelerde bulunan pastel ve kuru boya gibi çeşitlere benzemektedir. Bu boya türleri saçını çeşitli renklere döndürmek isteyen kişilerin kullanabileceği internette veya kozmetik mağazalarında satışa sunulmaktadır. Tek şekilde, on ikili ya da yirmi dörtlü satışa sunulmaktadır.

Saç Tebeşiri Ne İşe Yarar?

Saç tebeşirlerinin amacı saç rengi sınırlarının ortadan kaldırılmasıdır. Saçlar kişinin her istediği renge dönüştürülebilmektedir. En uç renkleri kullanma fırsatı veren boyaların kullanımı oldukça basittir. Saçların rengini değiştirme kararı alanlar bu tebeşirleri kullanabilirler. İlk olarak kullanılacak olan malzemeler hazırlanmalıdır. Püskürtme şişesinin içerisine su koyulur. Geriye kalan malzemeler ise saç kurutma makinesi, eldiven, saç maşası, saç fırçası, düzleştirici gereklidir.

Saç Tebeşiri Nasıl Kalıcı Olur?

Malzemeler hazırlandıktan ve eldivenler giyildikten sonra saçlar kolayca boyanabilir. İlk olarak saçın boyanması gereken kısmı diğer kalan tutamdan ayrılmaktadır. Ayrılan kısım iyi bir şekilde püskürme şişesi aracılığı ile ıslatılır. Burada dikkat edilmesi gereken aşama saça suyun fazla sıkılması gerektiğidir. Saçın uç kısımlarından su damlayacak kadar ıslaklık olmalıdır. Islatılan saç tutamı taranır ve sonrasında saçlar tercih edilen renge saç tebeşiri yardımı ile boyanır. Kişi saç rengini ne kadar koyu istiyorsa o kadar boyayabilir. Boyama işlemi saç yoğunluğuna göre değişir. Fakat bir tutam saç tahmini olarak beş dakikada boyanabilmektedir. Kişi boyanın kullanışına alıştıkça hız kazanacağı için daha kısa sürelerde saçı boyayabilir hale gelir.

Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır?

Saç renginin kalıcı olabilmesi için saçların çok iyi bir şekilde kurutulması gerekir. Özellikle kıyafete bulaşma ihtimali olduğu için iyice kurutulmalıdır. Isı kullanılan rengin saça sabitlenmesini sağlamaktadır. Kalıcı olmayı sağlayan en etkili işlem saç düzleştiricinin kullanılmasıdır. Fakat saç ıslak olduğu için saça düzleştirici uygulamak saçların zarar görmesine ve yanmasına yol açar. Bu yüzden en sağlıklı yol saç kurutma makinası ile kurutmaktadır.

Saç Tebeşiri Zararlı mı?

Kurutma makinası ile kutulan saç tercih edilirse düzleştirici yardımıyla düz hale getirilebilir. Bunun yanı sıra maşa kullanmak da seçenekler arasında yer alır. Hem düzleştirici hem de maşa saça şekil vermektedir. Bu araçların uyguladığı ısı düzeyleri boyanın saçta sabit bir şekilde kalmasına yardım etmektedir. Tebeşirler sayesinde saç rengi değiştirilirken yeni bir tarz yaratmak mümkündür. Saç rengi kişinin bakış açısının, karakterinin bir yansımasıdır. Saçlara herhangi bir zarar vermeyen bu tebeşirler ile saçları eğlenceli hale getirmek mümkündür. Özellikle bahar aylarında kadınlara hoş bir hava katan boyalar tercih edilen kıyafet tarzına göre kullanılabilir. Saç tebeşiri kozmetik mağazalarında ya da internet siteleri üzerinden alınabilir. Fiyatlar markaya göre değişkenlik göstermektedir.

Yorumlar
Şenay konukçuSaç tebeşiri fiyatları ne kadar? Saça zarar verir mi? saçlarımın uçların hafif pembleikler yapmak istiyorum. Kalıcı olmasını istemediğim için saç tebeşiri kullanmak istiyorum. Kullananlar var mı? Nasıl uygulamak gerekiyor?cevapla
yorum yaz
Yoga Nedir? Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?