Sade makyaj nasıl yapılır? Modelleri, malzemeleri ve yapımı
Sağlık

Sade Makyaj Nasıl Yapılır? Modelleri, Malzemeleri ve Yapımı

23 Temmuz 2018 - 04:50:23

Makyaj yapmaya yeni başlayanlar ya da ağır makyajı sevmeyen bayanlar sade makyaj ile hem daha doğal hem de çok güzel gözükebilirler.

Sade Makyaj Modelleri Nelerdir?

Sade bir makyaj yapmak isteyen kişiler, farklı sebeplerden dolayı buna yönelim gösterebilirler. İlk olarak yeni makyaja başlayacak olan kişiler direkt olarak çok yüksek düzeyde makyaj yapmamak adına sade bir makyaj tercihi yaparlar. Bunun yanı sıra bazı bayanlar yalnızca günlük hayatlarında ihtiyaç duyacakları için ağır bir makyaj istemeyebilirler. Makyaj malzemelerinin zararlarından çekinen kişiler de sade bir makyaj ile istedikleri görüntüye kavuşma şansı bulurlar. Tüm bu seçeneklerde farklı sade makyaj modelleri ortaya çıkmaktadır. Genel olarak bu modeller kişinin ten rengine, yaşına ve cildinin durumuna göre farklılık gösterebilir.

Sade Makyaj İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Sade makyaj denildiğinde insanların aklına az miktarda makyaj geliyor. Bu doğrultuda makyaj malzemeleri de diğer makyaj türlerine göre daha kısıtlı düzeylerde olabiliyor. İlk olarak bayanların ciltlerini makyaja hazırlaması için cilt temizleyici ve nemlendirici ürünlere ihtiyaç duyuluyor. Bunların yanı sıra fondoten hem sade hem de ağır makyajların vazgeçilmezi olduğundan malzemeler içerisinde yer almak zorunda oluyor. Kapatıcı, göz kalemi, rimel ve far ile birlikte göz makyajlarını tamamlayan bayanlar ruj ile birlikte dudaklarını da çekici bir hale getirebiliyorlar. Maddeler halinde bakıldığında çok gibi gözükse de ağır bir makyaja göre oldukça sınırlı malzemeler ile sade makyaj tamamlanabiliyor.

Sade Makyaj Nasıl Yapılır?

İlk olarak bayanların yüzlerini cilt temizleyici ile temizlemesi ve ardından nemlendirici kullanarak ciltlerini nemlendirmesi gerekir. Bu sayede hem ciltleri korunacak hem de makyajları daha uzun süre aynı şekilde kalabilecektir. Bunun sonrasında fondoten ile birlikte yüzdeki kusurlar hafifçe örtülmeye başlanmalıdır. Göz altı ve burun kenarlarında kullanılan kapatıcıların ardından göze çekilen kalem ile makyajın hatları ortaya çıkmaya başlar. Çok sivri renklerde olmayan far sürülerek dağıtılır ve gözlerin istenilen etkileyici düzeye ulaşması sağlanmış olur. Son olarak rimel kullanımı göz makyajını tamamlarken bayanlar seçtikleri ruj ile birlikte makyajlarını sonlandıracaklardır.

Sade Makyaj Önerileri Nelerdir?

Yaş olarak yeni makyaj yapmaya başlayan kızlar, sade makyaj türlerini hayatlarının her anında rahatlıkla tercih edebilirler. Bunun yanı sıra yetişkin kadınlar genel olarak günlük hayatlarında bu makyajları tercih ederlerse kendilerini oldukça rahat hissedeceklerdir. Çalışma alanlarına göre iş hayatlarında da rahatlıkla hafif bir makyaj yeterli olabilir. Bunun yanı sıra evde misafirlerini ağırlayacak olan bayanlar sade bir makyaj ile gece boyunca muhteşem bir görüntü sergileyebilirler. Alışverişlere çıkacak olan kadınlar için de bu tarz bir makyaj son derece uygun olacaktır. Bayanların doğal görünümlerini çok fazla bozmayan sade makyaj günün her saatinde tercih edilebilirken bayanların doğal güzelliklerini ortaya çıkaracaktır.

Yorumlar
Yağmur Çelebi 23 Temmuz 2018 - 05:00:23 2018 sade makyaj önerileri nelerdir? Bu tarz bir makyaj yapmak için hangi malzemeleri kullanmak gerekiyor? Yapımı nasıl olur? Beyaz ten için doğal bir makyaj yapmak için. Nasıl yapabilirim?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: