Sağlıklı kilo vermek için ayda kaç kilo verilmeli?
Zayıflama

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Ayda Kaç Kilo Verilmeli?

07 Mayıs 2018 - 22:43:19

Kilo vermek isteyen kişiler biran önce bunun gerçekleşmesini ve istedikleri kiloya inmelerini beklerken sağlıklı kilo vermek için yavaş ve uzun süreli kilo vermek gerekmektedir.

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Haftada Kaç Kilo Vermeliyim?

İnsanların kilo vermek için başladıkları diyetler ve sporlar kısa süre içerisinde etkilerini göstermeye başlar. Bu aşamada kişilerin öncesinden planlarını yapması ve belirli tarihlerde düşmeleri gereken kiloları belirlemesi oldukça önemlidir. Kendilerine bir hedef belirleyen kişiler, bu hedefleri gerçekleştirdikçe daha fazla motive olurlar ve bu sayede ciddi biçimde kilo vermeyi başarabilirler. İnsanlar, kilo verirken sağlıklarını da korumak isterlerse bir haftada vermeleri gereken kilonun 1 kilogramı geçmemesi gerekir. 500 gram ile 1 kilogram arasında verilen kilolar son derece normal düzeylerdedir. Bu sebeple de ayda 2 ile 4 kilo arasında kilo vermek son derece sağlıklı bir düzey olarak görülür.

Sağlıklı Kilo Nasıl Verilir?

Sağlıklı kilo vermek isteyen kişilerin hem diyet hem de sporu bir arada götürmesi çok önemlidir. Bu şekilde kişiler aç kalmadan beslenmelerini gerçekleştirirken şekerden ve karbonhidrattan uzak bir şekilde yaşarlar. Hiçbir zaman açlık hissini yaşamayan kişiler gün içerisine bolca öğün yaparak sık ve az bir şekilde yiyip sağlıkları bozulmadan kilo verebilirler.

Hızlı Kilo Vermek Sağlıklı Mıdır?

Diyet ve spor yaparak kilo vermek isteyen kişiler, kendilerine uygun bir düzen arayışına girdiklerinde iki farklı seçenek arasında kalırlar. İlk seçenek olarak gün içerisinde sürekli açlık hissini yaşadıkları ancak yalnızca birkaç hafta süren şok diyetleri bulunur. Buna karşın aylarda devam eden ancak insanların açlık hissi yaşamadan düzenli olarak kilo verdiği diyetler de bulunur. Bu aşamada hızlı kilo vermek sağlık açısından belirli sorunları ortaya çıkarabilir ancak bu sorunların herkeste oluşması muhtemel değildir. Bazı kişiler herhangi bir sorun yaşamadan hızlı bir biçimde kilo verebilirler. Ancak bu aşamada kiloların geri alınması daha sık görülen bir sorun olacaktır.

Hızlı Kilo Nasıl Verilir?

İnsanların kısa süre içerisinde çok fazla kilo vermesi genelde kısa vadede yaklaşacak olan özel durumlar için gerekli olmaktadır. Bunlardan ilki ameliyat ya da ciddi bir ilaç tedavisi olabilir. Kişilerin ameliyatlarının başarılı geçmesi için fazlalıklarından biran önce kurtulması gerekiyorsa bu durumda hızlı bir şekilde kilo verilerek olabilecek en kısa sürede ameliyata girilebilir. Bunun sonrasında alınan kilolar çok fazla önemli olmayacaktır. Bunun yanında tatile gidecek olan kişiler ya da yakın dönemde önemli bir davete katılacak olanlar da bu şok diyetleri ile kilo vererek bu günlere daha hazır bir şekilde gidebilirler. Sağlıklı kilo vermek her zaman en doğru seçenek olurken uzun süre devam ediyor olsa da çok daha kolay bir yöntemdir.

Yorumlar
Pınar Ateş 07 Mayıs 2018 - 22:53:19 Sağlıklı zayıflamak için haftada kaç kilo vermek gerekiyor? Ayda en fazla ne kadar kilo vermek sağlıklı olur? Hızlı ve fazla zayıflamak vücuda zarar verir diye düşünüyorum. Normalde en fazla kaç kilo vermek gerekir 1 ay içerisinde?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: