Sarımsak yağının saça ve kaşa faydaları nelerdir? Fiyatı ve kullanımı nedir?
Sağlık

Sarımsak Yağının Saça ve Kaşa Faydaları Nelerdir? Fiyatı ve Kullanımı Nedir?

16 Eylül 2018 - 00:50:02

Saçların ve kaşların sağlığı için kullanılabilecek olan çok sayıda farklı doğal ürün bulunurken sarımsak yağı da bu ürünlerden bir tanesidir.

Sarımsak Yağı Nasıl Yapılır?

Sarımsak yağını dışarıdan hazır olarak alma imkanı olan kişiler isterlerse bu mucize ürünü evlerinde de hazırlayabilmektedir. Bunun için 25 diş sarımsak ve 4 çay bardağı kadar zeytinyağına ihtiyaç duyulmaktadır. Bir kavanozun içerisine sarımsakları soyduktan sonra hafif ezerek atan kişiler sonrasında bu kaba zeytinyağını da eklemektedir. Bu karışımın güneş alan bir yerde tutulması gerekirken yağın hazır olması için 15-20 günlük bir süreye ihtiyaç duyulur. Bu süre zarfında 2-3 günde bir kişilerin yağın içerisini açarak tahta bir kaşık ile karıştırmaları gerekmektedir.

Sarımsak Yağının Saça ve Kaşa Faydaları Nelerdir?

Sarımsak yağını elde eden kişiler düzenli olarak bu yağı kullandıklarında saçın ve kaşın daha gür bir şekilde çıkmasını sağlamaktadır. Saç diplerini en iyi şekilde beslerken bu sayede köklerin daha sağlam hale gelmesini sağlar ve sonrasında çok daha sık saçlar gözlemlenebilir. Bunun yanında saçtaki kan dolaşımını canlandırma etkisi bulunmaktadır. İçerisinde yer alan C vitamini sayesinde saçlarda yaşanan kırılmalara karşı alınabilecek en iyi önlemelerden birisidir. Bunlara ek olarak saçların ve kaşların çok daha parlak ve çekici gözükmesinde sarımsak yağının etkileri bulunmaktadır.

Sarımsak Yağı Kullanımı Nasıl Olur?

İlk olarak hazırlanan sarımsak yağının cezve yardımıyla ısıtılması gerekmektedir. Isıtılan sarımsak yağının saçlarda kullanılacak olması sebebiyle dayanılmayacak kadar fazla ısıtılmaması ve bunun yanında saça zarar vermemesi gerekmektedir. Bu şekilde hazırlanan sarımsak yağı hem kaşlara hem de saçlara sürülerek bölgelere masaj uygulanmaktadır. Özellikle saçlara sürülürken diplere iyice ulaştığından emin olmak adına parmaklar ile masaj yapılması çok önemlidir. Bunun sonrasında saçların bir bone ile korunması gerekir ve bu şekilde saçlarda istenen etkiler oluşacaktır. Kaşlar için masajın sonrasında uygulanması gereken ekstra bir işlem bulunmamaktadır. 1 gece böyle kaldıktan sonra ertesi günde bitkisel bir şampuan ile saçın durulanması gerekmektedir.

Sarımsak Yağının Fiyatı Ne Kadar?

Sarımsak yağı, saçlar için çok önemli bir ürün olmasına rağmen çok yüksek fiyatlardan satışa sunulmamaktadır. Genel olarak kullanıcılar, çok uygun fiyatlara bu ürünü satın alabilirler. En çok tercih edilen markaların 150 ml. miktarda sarımsak yağı içeren şişeleri 25-30 TL fiyat aralığında satışa sunulmaktadır. Daha düşük fiyatlara farklı markaların da ürünleri yer alırken en doğru seçim evlerde kişilerin kendi ürettiği yağları kullanması olacaktır. Hazır olarak almak isteyen kişiler internet üzerinden rahatlıkla siparişlerini verirken ünlü markaların mağazalarında da alışverişlerini tamamlayabilirler. Çok kolay bir şekilde hazırlanan ve kullanılabilen sarımsak yağı kaşlar ve saçlar için hem doğal hem de etkili bir ürün seçeneği olacaktır.

Yorumlar
Çağla Köse 16 Eylül 2018 - 01:00:02 Sarımsak yağı ve badem yağı karışımının saça ve kaşa faydası oluyor mu? Normalde bu iki yağ da kaşa ve saça iyi geliyormuş. Ben ikisini bir kullansak nasıl bir etki yaratır diye düşündüm. Zararı olmazsa daha etkili olsun diye böyle kullanmayı planlıyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: