Sağlık 16 Mart 2021 - 14:47:55

Sarımsaklı Sütün Faydaları Nelerdir? Süt ve Sarımsak Kürü Nasıl Yapılır?

Sarımsaklı Sütün Faydaları Nelerdir? Süt ve Sarımsak Kürü Nasıl Yapılır?

Sarımsaklı süt; vitamin ve mineral açısından oldukça zengin, birtakım hastalıklar için faydalı etkiler meydana getiren, tamamen doğal içerikli bir karışımdır.

Sarımsaklı Sütün Faydaları Nelerdir?

Günlük hayatta farklı farklı pek çok şekilde kullanmış olduğumu süt ve sarımsak oldukça faydalı besinler arasında yer almaktadır. Süt, içerisinde C ve A vitaminleri barındırmaktadır. Bunun yanı sıra potasyum, kalsiyum, protein ve demir barındırmaktadır. Bu özelliği sayesinde hem bağışıklığın güçlenmesine hem de kemik gelişimine yardımcı olmaktadır. Sarımsak, B6 ve C vitaminleri açısından oldukça zengin, içerisinde magnezyum, demir, kalsiyum ve bakır barındıran bir besindir. Bu iki yararlı besin maddesi bir kür haline getirilip tüketildiği zaman oldukça faydalı etkiler meydana getirmektedir.

Süt ve sarımsak kürü, birçok hastalığın tedavisinde önerilen ve doğal ilaç olarak nitelendirilen bir karışımdır. Ayrı ayrı tüketildikleri zaman bile besin değerleri oldukça yüksek olan bu gıdalar, kür haline getirildiğinde oldukça yararlı etkiler meydana getirmektedir. Astım hastası olanlar her gün 1 bardak sarımsaklı süt içtiğinde kısa sürede hastalıklarının hafiflediğini görebilirler. Bağışıklığı güçlendirici etkileri bulunan bu kür aynı zamanda erkek ve kadınlarda doğurganlığın artmasına yardımcı olmaktadır. Düzenli bir şekilde tüketmek bacak, kalça ve diğer eklem bölgelerinde iltihaplı ağrı yaşayanların rahatlamasına ve ağrılarının azalmasına yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra günde 2-3 bardak tüketilmesinin zatürre gibi ağır hastalıklar için faydalı olabileceği belirtilmektedir.

Süt ve Sarımsak Kürü Ne İşe Yarar?

Vücutta adeta detoks etkisi meydana getiren süt ve sarımsak kürü, toksin maddelerin ve zararlı maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır. Karaciğer sağlığını olumlu yönde etkileyen bu kür, karaciğerin görevini yerine getirememesi durumdan ortaya çıkan sarılık gibi hastalıkların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Karaciğer sağlığını olumlu yönde etkileyerek, vücudun zararlı maddelerden arınmasına destek olmaktadır.

Vitamin ve mineral açısından zengin olan sarımsaklı süt, vücutta LDL yani kötü kolesterolü durdurmaktadır. Kötü kolesterolün azalması ve dengelenmesi kalp sağlığını olumlu yönde etkilemektedir. Tüm bunların yanında bu doğal içerikli kür uykusuzluk ve öksürük gibi problemler için de faydalı olmaktadır. Bakterilerin ölmesine destek olarak kronik öksürüklerin önüne geçmektedir.

Süt ve Sarımsak Kürü Nasıl Yapılır?

Bu doğal kürü hazırlamak için öncelikle bir bardak süt ve 3-4 diş sarımsağa ihtiyacınız vardır. Sarımsakları eziniz ve sütün içerisine katınız. Daha sonra sütü kaynatınız ve soğuduktan sonra içiniz. Dilerseniz içerisine bir miktar bal atarak hem tatlandırabilir hem de besleyiciliğini arttırabilirsiniz. Sindirim sisteminin düzenlenmesine ve dengelenmesine yardımcı olan sarımsaklı süt, bağışıklığın güçlenmesi için oldukça faydalıdır.

Sarımsaklı Süt Zayıflatır mı? Kullananlar Var mı?

Sindirim sistemi üzerinde sağlamış olduğu dengeleyici etkiler zayıflama için de faydalı olabilmektedir. Zayıflamak için ya da şifa sağlamak için kullanım sağlayabilirsiniz. Sarımsaklı süt kullananlar genel olarak etkilerinden memnun kaldığını belirten yorumlar yapmaktadır.

  • sarımsaklı sütün faydaları
  • süt ve sarımsak kürü
  • sarımsaklı süt kullananlar
  • sarımsaklı süt zayıflatır mı
  • süt ve sarımsak kürü ne işe yarar
  • süt ve sarımsak kürü nasıl yapılır
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Magnolia Tatlısı Nasıl Yapılır? Magnolia Tatlısının Tarifi ve Yapılışı