Yaşam 18 Aralık 2021 - 12:27:37

Sezeryan Doğum Sonrası Korse Kullanımı Ne Zaman Olur?

Sezeryan Doğum Sonrası Korse Kullanımı Ne Zaman Olur?

Sezeryan doğum sonrası korse; göbek bölgesinin incelmesi ve sıkılaşması konusunda etkili olan iç giysiler olarak tanımlanmaktadır.

Sezeryan Doğum Nedir, Ne Demek?

Sezeryan doğum normal doğuma göre şiddetli sancıların var olmadığı bir doğum türüdür ve bu özelliği sayesinde kadınlar tarafından sık tercih edilmektedir. Sezeryan doğum anestezi altında yapılmaktadır. Sezaryen ameliyatı narkoz altında yapıldığı için anne adayı doğum esnasında normal doğumda yaşanan sancıların hiçbirini hissetmez.

Doğumdan sonra kadınların karşılaştığı problemler arasında dikiş sancısı ve göbek kısmındaki meydana gelen çıkıntı yer almaktadır. Doğumdan sonraki süreçte anne adayının göbek kısmında çıkıntı durumu, sarkma, fırlama ve yağlanma sorunlarının oluşması kadının kaygıya kapılmasına neden olur. Bu tarz ve buna benzer problemlerden dolayı anne, doğum sonrası korse çeşitleri kullanarak bu durumdan kurtulabilmektedir.

Sezeryan Doğumdan Sonra Korse Takılır mı?

Doğum sonrasında göbek bölgesinde meydana gelen fazlalığı gidermek ve sarkmasını önlemek için korse kullanımı tercih edilmektedir. Sezeryan doğumdan sonra korse kullanmak kadınlar için önemli bir tercihtir.

Pek çok kadın doğum sonrasında sarkan derinin toparlanması için bu iç giysileri tercih etmektedir. Karın bölgesindeki deri sarkmalarını ortadan kaldırmanın en güzel yöntemi diyetisyen eşliğinde diyet programı uygulamak ve doğum yapan kadınlara yönelik egzersizler yapmaktır. Sezaryenden sonra sadece korse kullanmak göbek bölgesindeki sorunları kalıcı olarak ortan kaldırmaz, sadece bu problemleri geçici olarak gizler.

Anne hamilelikten önceki kilo ve düz karın bölgesine diyet ve spor yardımı ile ulaşabilir. Bu aşamada doğum sonrası korse kullanmak etkinin daha kısa sürede gerçekleşmesini sağlar. Doğumdan sonra meydana gelen sarkmalar hamilelik döneminde alınan kilo ve karın kaslarının zayıflamasıyla ilgili bir durumdur. Bütün bu sorunların çözümü için spor hocasının önerdiği doğru karın egzersiz çeşitlerini uygulamak ve diyetisyenden yardım almaktır.

Doğumdan Sonra Korse Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Sezeryan sonrası korse kullanma durumuyla ilgili kişinin doktoruna danışması gerekir. Doktor korse kullanımı gerekli gördüğü ve onay verdiği taktirde annenin korse kullanması herhangi bir sorun teşkil etmez. Sezaryen sonrası korse kullananlar genel olarak ameliyat yaralarının iyileşmesini beklemektedir.

Doğumdan hemen sonra göbek bölgesine atılan dikişler yeni olduğu için korse dikişleri sıkıştırarak zarar verebilir. Genel itibari ile korse kullanmak için tavsiye edilen süre doğumdan sonraki kırk gün olarak ifade edilmektedir. Her şeye rağmen annenin doktoruna danışması ve hekimin onayında korseyi kullanması en geçerli ve sağlıklı yoldur.

Doğumdan Sonra Korse Kullanmak Zararlı mı?

Göbek bölgesindeki deri sarkmasının giderilmesi ve önlenmesi için doğumdan sonra korse kullanmak yağların erimesiyle ilgili herhangi bir fayda sağlamamaktadır. Göbek sarkmasını tedavi etmenin en güzel yolu sağlıklı diyet ve hafif spor yapmaktır. Korse bu aşamada sadece destekleyicidir ve geçici olarak incelme de sağlamaktadır.

Özellikle sezaryen doğumdan sonra gerekli süre beklenmeden ve doktor onayı almadan kullanılan korselerin bel sağlığına zarar verdiği belirtilmektedir. Belin çevresinde bulunan kaslar güçsüzleştiği, bel ağrıları ve kas tutulmaları meydana geldiği için korse kullanmak için belli bir süre beklenmesi gerekmektedir.

Doğumdan sonra korse kullanan kişilerin bütün günden ziyade günün belirli aralıklarında korse kullanılması gerektiği tavsiye edilmektedir. Bel kısmında sorun ve herhangi bir ağrı yaşayan kişiler bu konuda daha da dikkatli olmalıdır.

  • sezeryan doğum sonrası korse
  • sezeryan doğum sonrası korse kullanımı
  • sezeryan doğum sonrası korse takılır mı
  • sezeryan doğum sonrası korse nasıl kullanılmalı
Yorumlar
Habibe Şavak Doğumdan ne kadar sonra korse kullanımı uygun olur? Bir zararı olur mu? Bide nasıl takmak gerekiyor günde kaç saat takılı kalmalı? doğumdan sonra korse kullananlar var mı etki görüyor musunuz arkadaşlar? cevapla
Ülviye Ateşoğlu Arkadaşlar merhaba. Doğum yapalı yaklaşık 1 ay oldu. Dikiş ağrılarım geçti. Sezeryan doğum yaptım ve korse kullanımına başlamak istiyorum. Ne kadar zaman geçmesi gerekiyor? Bide bir yan etkisi olur mu onu öğrenmek istiyorum. cevapla
yorum yaz
Çin Yağı (China Oel) Nedir? Bebeklerde Kullanımı, Fayda ve Zararları