Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Evde Cilt Bakımı ve Maske
Yaşam

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Evde Cilt Bakımı ve Maske

19 Nisan 2019 - 09:50:04

Yüzünde çok sayıda siyah nokta bulunan kişiler siyah noktalardan kurtulmak için evde cilt bakımı ve maske uygulamalarını gerçekleştirebilmektedir.

Siyah Kurtulmak İçin Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Hem kadınların hem de erkeklerin başlıca cilt problemlerinden olan siyah noktalar evlerde uygulanacak olan doğal yöntemler ile birlikte ortadan kaldırılabilmektedir. Bilindiği üzer siyah noktalar dış ortamdan gelen kir toz ve kadınların kullandıkları makyaj kalıntılarından meydana gelmektedir. Bu aşamada kişilerin banyodan sonra gözenekleri açılacağı için bu aşamada bir cilt bakımına başlaması gerekmektedir. Burada doğal malzemelerin kullanılması mümkün olurken limon suyu ve sirke başlıca tercih edilen malzemeler olmaktadır. Suyun içerisine katılan sirke ve limon suyu ile birlikte cilt temizlenirse kısa sürede siyah noktalar ortadan kalkmaya başlayacaktır.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Yoğurt Maskesi Tarifi

Bilindiği üzere yoğurt hem vücudun içinde hem de cildin üzerinde temizleyici bir etki göstermektedir. Bu etkisinden en iyi şekilde faydalanmak isteyen kişilerin 3 yemek kaşığı kadar yoğurdu bir kaseye alması gerekir. Bunun sonrasında içerisine yarım limonun suyu katılarak iyice karıştırılması gerekmektedir. Bu şekilde siyah noktalardan kurtulmak için tercih edilebilecek olan ilk maske elde edilirken cilde nazik bir biçimde uygulanması gerekmektedir. Cilt yüzeyine uygulanan bu maske 15 dakika kadar yüzde kaldıktan sonra ılık bir su ile yıkanmalıdır. Düzenli olarak uygulanan bu yöntem sayesinde siyah noktalardan uzaklaşma imkanı elde edilmektedir.

Yumurta ile Yapılan Siyah Nokta Maskesi

Cilt bakımlarının vazgeçilmez ürünlerinden birisi olan yumurta da siyah noktalardan kullanmak için hazırlanan maskelerde bolca kullanılmaktadır. Bu maskeyi oluşturmak için 1 yumurta akının beyazına ihtiyaç duyulurken yarım limonun da suyu da karışımda kullanılmalıdır. Bu karışımı küçük bir tencere içerisinde 1 dakika kadar ısıtan kişiler sonrasında yüzlerine sürerek maskeyi kullanabilmektedir. Birçok maskede olduğu gibi bu maskenin de yüzde en az 10 dakika kalması gerekirken uzmanlara göre 12 dakika en ideal süre olarak görülmektedir. Sonrasında ılık su ile yıkanarak maske uygulaması tamamlanabilir.

Kil Maskesi Siyah Noktaları Temizler mi?

Özellikle yağlı bir cilt yapısına sahip olan kişilerin siyah noktalarından kurtulması için kil maskesini uygulaması gerekmektedir. Bunun için 2 yemek kaşığı kadar kilin içerisine su eklentisinin yapılması ve bu şekilde karıştırılması gerekmektedir. Elde edilen bu karışımın yüze sürülmesi gerekirken birçok kişi yalnızca siyah noktaların olduğu bölgelere bu maskeyi uygulamaktadır. Ancak en iyi verimin alınabilmesi için maskenin tüm yüze eşit bir şekilde dağıtılması gerekmektedir. 10 dakika kadar yüzde kalan bu maske katılaşmaya ve yüzü germeye başlayacaktır. Bu şekilde açılan gözeneklerin içerisinde siyah noktalar da bu maske ile yüzden uzaklaştırılabilir. İnsanlar siyah noktalardan kurtulmak için maske ve evde cilt bakımı uygulamalarını gerçekleştirirken birkaç uygulamanın sonunda sonuçlarını rahatlıkla görebilmektedir.

Yorumlar
Sevde Türk 19 Nisan 2019 - 10:00:04 Siyah noktalara 1 günde tam ve kesin çözüm imkanı sunan bazı uygulamalar var sanırım. Ben asıl olarak bunları öğrenmek istiyorum. Burnumun üzerinde var ve bu beni çok rahatsız ediyor. Bazı bantları denedim ama çok bir etkisini gördüğüm söylenemez. Kalıcı olarak ortadan kaldırabilecek bir yöntem arıyorum. Evde neler yapabilirim?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: